Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tess McGillová není příliš spokojená se svou současnou prací. Její nadřízený David Lutz jí dohodí možnost pracovat pro jistého Boba v oddělení arbitráží. Jak se ale ukáže, opilý Bob hledá spíš holku do postele než asistentku. Rozzlobená Tess rozešle všem o Lutzovi nelichotivý mail … a  musí si hledat novou práci. Nakonec sežene místo sekretářky oddělení, které právě dostalo novou šéfku, Katharine Parkerovou, stejně starou jako Tess. Katharine se chová velmi přátelsky, dá Tess několik dobře míněných rad a na oplátku vyslechne Tessin nápad na výhodnou obchodní transakci. Pak ale Tess oznámí, že příslušný klient nemá o transakci zájem. Brzy nato odjíždí Katharine na víkend na hory. Zlomí si tam ale nohu a zdá se, že si několik týdnů pobude na lůžku. Tess ji má zastupovat a postarat se též o její byt. A právě tam Tess v počítači najde, že se Katharine zcela bezostyšně chystá prodat její nápad klientovi. Hodlá transakci uskutečnit spolu s jistým Jackem Trainerem. Tess ani minutu neváhá: rozhodne se, že transakci uskuteční sama… (TV Prima)

(více)

Recenze (189)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Hlavu na byznis a tělo na hřích aneb Manhattan CInderella Story. 1) Režisér kvalitních filmů Mike Nichols s pomocí špičkového hereckého ansámblu vypráví popelkovskou pohádku o self made woman za pomoci vtíravé hudby (Let the River Run od Carly Simonové - Oskar, původně zvaná Hymna Wall Street) a krásných obrázků Manhattanu (včetně interiérů z dnes již neexistujících Dvojčat). Ano, tak nějak jsem si život v Americe představoval...zpoza železné opony. Can I get ya anything? Coffee? Tea? Me? 2) Doporučuji ctěné pozornosti typicky americkou diskusi na IMDb, která řeší zásadní věci. Když Tess lhala o své sociální roli, zaslouží si nakonec povýšení (48 diskusních příspěvků)? Je politicky korektní oslovit Katharine na konci bone ass? Jack Trainer si při odchodu ze záchodu, považte, neopláchl ruce, for God´s sake (43 diskusních příspěvků). 3) You can bend the rules plenty once you get to the top, but not while you're trying to get there. And if you're someone like me, you can't get there without bending the rules. 4) Snímek plný dobré pohody a základních životních rad: Dress shabbily, they notice the dress. Dress impeccably, they notice the woman - Coco Chanel. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Docela svižná komedie, kterak nová práce sekretářky Tess může znamenat solidní kariérní vzestup. Amerikou vládne business, všude se roztáčí kolotoč peněz, v němž nelze na nic čekat. Kdo zaspí na vavřínech, vlak mu ujede. A Melanie Griffith v něm rozhodně chce na nějakém pohodlném místě sedět. Ona i nekompromisní Sigourney Weaver (která si kdesi v Evropě zlomí nohu, Tess ji zastoupí a hlavně zjistí, že její šéfová chystá zcela bezostyšně prodat její nápad klientovi) jsou sice moc fajn, ale oslavné výroky a nějaké ty herecké nominace bych zase krotil. I když právě na nich to celé stojí. A pak samozřejmě také na gradujícím scénáři a muži za kamerou. Mike Nichols byl vždy respektovaným režisérem, který měl cit pro výběr předlohy a herců, za mě byl ovšem vždy spíš modelovým tvůrcem, který se sice nebál mnohých tabu, ale zároveň byl často studený jak psí čumák. ()

Reklama

dopita 

všechny recenze uživatele

Pro mě především nostalgická záležitost, než že by to byl až tak dobrej film. Nicméně svojí kvalitu samozřejmě má. Taky je to trefnej obraz doby - ať už se jedná o strašidelnej účes Joan Cusackové nebo kravský brejle Melanie Griffithové (která tehdá ještě nebyla zmrzačená platiskama a byla to holka k světu). Za co ale film posbíral Oscarové nominace, to teda nevim. Ovšem jediný Oscar kterej film dostal, a sice za nejlepší píseň, je setsakramentsky zaslouženej a co se mě týká, je to jedna z nejlepších, možná dokonce vůbec nejlepší píseň, která kdy byla pro film napsána a moje neexistující vlasy mi na hlavě hrůzou vstávaj, když někde slyším fujtajblovej cover od Lucie Vondráčkový...tfuj!! ()

waska 

všechny recenze uživatele

Skutečně povedená romantická oddechovka s přehršlí hereckých hvězd, tehdy ještě hvězdiček. Melanii Griffith to tenkrát opravdu slušelo a Harrison Ford byl prostě kouzelný. Tess je někdy trochu naivní "podnikavá dívka", ale je roztomilá a jde si tvrdě za svým cílem, no Harrison jí v tom vehementně pomáhá a nepřekazí jim to ani Sigourney se svojí "kostnatou prdelí" :-) ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Klidně by se to mohlo jmenovat Útok šílených účesů. Vlasové kreace všech ženských postav neznají míru a nezaleknou se ničeho. Joan Cusack tam vypadá tak ohavně, až jsem čekal, že si jí Sigurney Weaver splete s Vetřelcem. Ale jinak je to inteligentní film se sympatickou hlavní hrdinkou a Harrisonem Fordem, v době, kdy byl ještě frajer. Měl jsem z toho dobrej pocit z poctivé filmařiny. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (24)

  • V původním scénáři byl asistentem Tess (Melanie Griffith) v nové práci muž. To bylo změněno na ženu (Amy Aquino), aby se ukázalo, jak se Tess chová k jiné ženě, když se její role obrátila. (kenny.h)
  • Scéna z Traskovy svatby je lehce nelogická a chaotická. Když Jacka (Harrison Ford) a Tess (Melanie Griffith) při příchodu osloví žena v šedém kostýmku a klobouku, vymluví se Tess na Phyllis (Barbara Garrick). Když pak Jack hovoří s Tess na toaletě, že nejsou na oslavu pozváni, jsou pod dveřmi v prostřední kabince vidět bílé dámské střevíce a nad dveřmi část klobouku s růžovou kytkou a zeleným listem. Tato dáma patrně zaslechla jejich hovor a je důvodem jejich prozrazení a úprku ze svatby. Když Tess tančící s Traskem zaznamená rozruch, označí ženu s šedém kostýmku za Phyllis. Ta na toaletě nebyla, ale slovy: „Támhle je drahoušku, vidíte ji,“ evidentně označuje Tess a Jacka jako vetřelce. (kenny.h)

Související novinky

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis

02.05.2021

Ve věku 89 let zemřela oscarová herečka řeckého původu Olympia Dukakis. Svůj filmový debut prožila v roce 1964 ve filmu Lilith a objevila se i jako matka Dustina Hoffmana ve filmu John a Mary z roku… (více)

Reklama

Reklama