zette

Velmi dobre natoceny film, ktery dava tusit, ze jej ma na svedomi vice nez talentovany debutujici reziser. Zajimavy scenar a tajuplna atmosfera, ktera divaka drzi v pozornosti. Alex Haw v roli Cobba byl vyborny, skoda, ze v jeho pripade zustalo jen u tohoto snimku. Nejvetsi slabinu, vedle skromne stopaze, vidim v hereckem vykonu Jeremy Theobalda, ktery me nepresvedcil. ()

Juto

Nezamestnaný mladý muž má zvláštnu zábavu, sledovanie ľudí. Nič nezákonné alebo voyeuristické. Potom ho jedného dňa osoba, ktorú sleduje, Cobb, chytí a postaví sa mu. Cobb ho potom zoznámi s jeho zvláštnym koníčkom, vlámaním...Neuveriteľne originálny, šikovný a k tomu pútavý film. Začína celkom nevinne, ale napätie stúpa, čím dlhšie film trvá.  7,5/10 ()

dr.fish

Upřímně řečeno, Nolanova tvorba mne nijak nedojímá. Tento film je možná nejzajímavější ze všech, které natočil. Jenže je to jen takové školní cvičení, ke kterému se po Nolanových trhácích fanoušci vrací a hledají v něm kultovní momenty a vedlejší významy, jelikož takový geniální režisér je tam prostě "musí" mít... Věřím tomu, že kdyby to netočil Nolan, má film zhruba o 20-25 procent míň a na té úrovni, bez nadsázky, je jeho místo. 50% ()

forsythia

Chytrý film s výbornou atmosférou. Každý vypravěč by se měl od Nolana učit. Anebo radši ne, protože kopírovat styl někoho jiného se nemusí vyplatit. ()

WolfR

Svižný, atmosférický, temný, depresivní a především chytrý, takový byl Nolanův debut. Výborně napsaný a natočený film se skvělou hereckou skvadrou a velmi zajímavou šokantní pointou. Snad nějaká ta výraznější hudba chyběla, ale přesto 5 hvězd. ()

campix

I ti nejlepší museli nějak začít a začátky to ne vždy byly úplně snadné. Sledování je celovečerní prvotinou Christophera Nolana momentálně jednoho z nejznámějších a nejlepších režisérů. Celé to stálo šest tisíc dolarů, natáčelo se pouze o víkendech a natáčení tohoto 69 min dlouhého filmu trvalo celý rok. Ovšem i přesto se jedná o hodně zajímavý film, jehož určité aspekty byly následně použity i v dalších a nutno poznamenat známějších Nolanových kouscích. Svižný film o tom kdo koho vlastně sleduje a kdo koho vlastně využívá. Bez známých hereckých osobností, černobílé a viditelně hodně low-cost. Přesto hodno Nolanových kvalit. ()

okkac

Ještě než se Nolan proslavil Mementem, natočil tento krátký černobílý snímek, který už tehdy ukázal, jaký talentovaný režisér a scénárista je. A i tady najdeme nelineárně vyprávěný příběh, který se odehrává ve třech časových rovinách, aby se na konci spojily a vám se dostalo vysvětlení. P.S. Vlastně jediné přímočaré snímky od Nolana jsou Insomnie a Temný rytíř. ()

E=mc2

úvod fajn. atmosféra a strih tiež fajn. potom som sa na 5 minút stratil a záver bol na mňa až moc prekonbinovaný. takže schíza alebo bol Cobb reálny? Dvojitá búda? Neviem..snáď si to pozriem znovu. ()

Radiq

Nolan nenolan, tohle mě prostě moc nebralo. Ok, respekt, že to natočili za tak nízkej peníz, v omezenejch podmínkách. Za to si zaslouží obdiv. Ale celkově je to spíš nuda a je na tom vidět, že jsou to něčí začátky. Dějově mě to ale prostě nebavilo a to i přesto, že to tak šikovně měnilo časové roviny. Ještě že to bylo tak krátké. ()

Cedr

Díky talentu Christophera Nolana vznikl i s minimem herců a minimem financí tento perfektní neo-noir. ()

Vecko99

Vynikající debut skvěleho režiséra, který si rád pohrává se stylem vyprávění, ne vždy popisuje příběh od začátku do konce a spoustu věcí neukazuje, aby si je mohl divák domyslet. I tento příběh není úplně tradiční a skutečně se vyplatí sledovat až do poslední vteřiny... ()

Mr.Ripley

Po určitém zvážení musím své hodnocení změnit a mistrovi se hluboce omluvit. Něco tak rafinovaného dokáže natočit jenom mistr Nolan. Své místo v mé topce si tímto na 100% potvrdil a kašlu na nějakou míru skepse, kterou jsem dříve měl. Od této chvíle jsem mu naprosto oddaný.___Ze závěru budu mít ještě dlouho mrazení v zádech. ()

SniperG1

Christopher Nolan je prostě extratřída. Tohle byl poslední film, který jsem ještě neviděl z jeho kvalitní filmografie! A vůbec toho nelituji ba naopak. Teď něco k filmu. Samotářský spisovatel který rád sleduje lidi je sám sledován a dostává se do hry plné zápletek a dějových zvratů. Do toho černobílý obraz s poklidnou hudbou, která nám vytváří tu správnou atmosféru. A ten závěr??? 100% ()

Motinski

Neviem či som niekedy videl tak skvelý režisérsky debut. Nolan už tu ukazuje ako veľmi ho baví pohrávať sa s nami. Scenár nás udržuje v neistote stále viac a viac a koniec dáva dokopy krásnu príbehovú skladačku. Neviem to úplne presne opísať ale Following mal (aspoň pre mňa teda) v sebe esenciu starších filmov zo 70. a 60. rokov a nie len vďaka čiernobielej kamere. Pri strihu badať črty ktoré sú neskôr zúročené v Memente a pri postave Billa dostávame celkom slušný psychologický rozbor. Kebyže je to možno dlhšie tak sa Nolan pohrá s príbehom ešte viac ale nevadí, tú dokonalosť si ušetril na ďalšie filmy, precíznosť nám ukázal už tu. ()

filmmovier

Christopher Nolan byl machr už ve svých začátcích. Super děj, mistrovské zpracování, řádně nepochopitelné a postupně čím dál víc zamotanější a temnější. Super kus. ()