venca163

Předehra k Mementu, ve kterym oproti tomuhle vzrostl počet možných výkladů exponenciálně. A nebo mají oba jen jeden - ten co se nejvíc nabízí =). (80%) ()

bloodvomit

Na prvotinu dost dobré, jinak lehce nadprůměrný thriller, který ale dokazuje že jen se 3 herci a pár drobnými v kapse může schopný režisér natočit kvalitní snímek. ()

NALBERTik

Nevím, co je lepší, jestli Memento, nebo todle...na oba dva filmy se každopádně s chutí kdykoliv podívám znova :) Todle je perfektně udělaný film, krátká stopáž jen k dobru. ()

mohamedsfinger

Parádní debut, který už celkem jasně ukazuje, s kým budeme mít v dalších letech tu čest. Ještě sice není vše vybroušeno k dokonalosti, ale film má své noir kouzlo, pro které jistě může být pro některé lidi téměř kultem. Každopádně scénář se opravdu povedl a těží se hlavně z něj (což je naprosto správné), ale na první pohled horší vizuální stránka (zrnění atd) také není na škodu, protože jen umocňuje tajemnost a ladí se závěrečnou pointou. ()

Sdoom

Nolan už ve své celovečerní prvotině dokazuje, jaký je talent. Zápletka je vskutku originální a celé to uteče než by člověk řekl švec, ale možná to je ten problém. Na promakanější děj to ale chtělo určitě delší minutáž, takhle to je všechno honem honem. I tak ale můžu s klidným svědomím dát 4 hvězdičky. ()

Maynard.

Výborná prvotina jednoho z nejtalentovanějších režisérů poslední doby. Nolan si pohravá s časy, jakoby se připravoval na pozdější dokonalost Memento. Příběh dvou zvláštních mužů, jeden Voyeur a druhý zlodějíček a podvodník. Závěr filmu bere dech, je to přesně styl Christophera Nolana. Jeden z těch filmů, o kterých se ještě dlouho přemýšlí i dlouho po skončení... /2.skouknutí/ Mám teď takový období svatého Nolana :o). Je to k nevíře. Tenhle chlapík je schopnej s ruční kamerou a třema herci natočit film, kterej je napínavej, zajímavej s netradičním námětem, a na konci doslova kuervocí :o). Takle to dopadá, když si zahráváš s ohněm, dycky se spálíš. Postava Cobba je dokonalá, jak postava, tak herecký ztvárnění. A hlavně je dycky o pořádnej kus napřed oproti divákovi a hlavně tomu druhýmu týpkoj, kterej to pořádně odskákal. Jo, Nolan je absolutně nejlepí rejža, kterej kdy byvil lidi svými filmy. Nikdo v současnosti ani v minulosti se na něj nehrabe... Bravo! ()

srbak

No jo, mať 6 tisíc dolárov a byť Nolanom, neváham ani minútu a natočím Following. Bohužial Nolan nie som, takže môžem toto milé prekvapenie akurát zhodnotiť. Prvému celovečernému nolanovskému filmu stačí oproti ostatným o dosť menej času, na to aby vám dostatočne pomotal hlavu - a to je na tom najlepšie. Aj bez nejakých veľkých vizuálnych efektov, bez nejakých Oscarových hercov, bez nejakého veľkého rozpočtu, ale za to s Nolanom, som to zožral celé aj s navijákom, a som až nadmieru spokojný. Možno najväčšia nevýhoda celého tohto projektu je, že nikto by s 6000-cimi dolármi nerobil Dokonalý trik, alebo proste nejaký obrovský monument, takže Nolan vsádza ako tak na istotu, a i keď už poukazuje na svoju kariéru, ani zďaleka to nedokáže pokryť to čo predvedie o pár rokov neskôr. Ale popravde, je to bezsrandy geniálne aj keď to nemá to, čo majú jeho ostatné film, podstatné je, že tento film má v sebe Nolana. ()

Kelly2502

Na môj vkus trochu nudný,avšak so zaujímavým koncom ,ktorý nám prezrádza ,akým smerom sa budú uberať záverečné minúty aj ostatných Nolanových filmov(Dokonalý trik,Memento,Inception)....za mňa silné ale len tri hviezdičky 60% ()

Arkanoid

Fajn oddychovka. Nolan by bol dobrý aj ako tvorca kultových filmov plných zamyslenia hodných dialógov typu Trainspotting. ()

Dánek

jelikož je to Nolanův první film tak jsem nic moc nečekal, ale byl jsem velmi mile překvapen. Velmi dobrá hudba, skvělá atmosféra, výborný scénář. nezbývá mi nic jiného než dát 90% ()

bari68

Veľmi dobre napísaný scenár robí z tohto polo-celovečeráku príbeh v v ktorom nie je núdza o jeho typickú atmosféru a zaujímavú pointu. ()

Mistickzz

Debut majstra Nolana. A že sa mu ten debut vydaril náramne. Film ma totálne prekvapil, najprv sa tváril ako úplne niečo iné a tá pointa. Škoda tej dĺžky, ale veď aj tak sa do nej všetko podstatné zmestilo. Inak nemám absolútne žiadne výhrady. 85% ()

korndaddy

Poslední film co mi od Nolana chyběl vidět a zároveň jeho první plnohodnotní film vůbec. A musím uznat, že Nolan je mistr svého oboru, co už ukázal tímto snímkem. Další to samozřejmě jen potvrzují. ()

TheNine

Povedený debut. Překvapení na způsob Dokonalého triku, kterému neznámé tváře a černobílé ladění dává ten správný punc a ukazuje, kdo bude v příštích letech kralovat Hollywoodu. Snímku možná trošku překáží jeho krátkost a tak finále může vyjít jako odfláklé. Překvapující, ale odfláklé. Na druhé shlédnutí již všechno zapadá, ale to někomu může vadit. Dialog "Nebudu okrádat nějakého chudáka, to se nezlobte..." Hodnocení: 85% ()

Michelle75

Pokud by mělo Sledování o dost delší stopáž, těžko říct, zda-li by mě tak bavilo. Zřejmě ano,protože Jeremy Theobald je zajímavý týpek s hlasem "vypravěče". Kdo koho sleduje a proč? To co se tam děje není jenom tak nebo snad ano? Alexe Hawa neznám a jak jsem zjišťovala,tak snad už ani nikde nehrál. Je to škoda,protože Cobb je skvělý díky jeho podání.Mimikou i projevem mi připomíná Banderase zamlada. A je divnýýý. ČB provedení ani moc nevnímám,no prostě fajn celovečerní debut CHN. ()

Devadesát Dva

Nevím už kde jsem četl, že Nolan vystudoval architekturu, ale definitivně jsem ho slyšel v interview pro VICE, kde mluvil o tom, že nikdy nestudoval filmařinu, že filmy natáčel od mládí a vše se sám naučil. Svůj celovečerní debut udělal za relativně skromný peníz po sobotách a je zvláštní, že už v jeho debutu jde ta typicky nolanovská výstavba scénáře vidět. Jsou to filmy prozíravě sestavené, mají nezaměnitelnou strukturu, vrstvy a detaily. Napadlo mě, kolik skvělých filmařů začalo samo, bez školy: Tarantino, Smith, Fincher, Rodriguez. Talent, srdce a tvrdá práce. ()