baruss

Hádal som, hádal som a stále som bol presvedčený, že mám všetko pod kontrolou. Myslel som si, že som blízko k rozlúsknutiu záhady tohto filmu. Samozrejme od poenty som bol na sto honov vzdialený. Ale práve moje sebavedomé sledovanie bolo príčinou, prečo som si film nedokázal vychutnať. ()

prizdisrac

Kolikrát Vás tento film překvapí a kolikrát se překroutí samotný příběh, tolik by měl snímek dostat hvězd a tudíž 5 je stále málo ! ()

DaUr

Těžko věřit, že stejný člověk, který vytvořil toto skromné dílo se soundtrackem za osm dolarů, vdechl o deset let později život tehdy polomrtvému Batmanovi a s Temným rytířem strhl miliardovou hranici. Již Following ale ukazuje to, čeho si většina zřejmě všimla až o pár let později - a to, že Nolan není jen zručný (velmi zručný, pokud chcete) režisér, ale i nápaditý scénárista, a pokud filmu poskytl obě tyto hlavní složky, divák se má na co těšit. ()

Kaferano

Sledování je film, který mě oslovil z Nolanových filmů nejvíc. Ostatní jsou také výborné, ale tady cítím osobitost a nezatíženost velkým rozpočtem. Navíc mi vyhovuje tohle téma a zaujalo mě postupné odhalování psychiky postav a vystavění zápletky nečekaným způsobem. Alespoň pro mne to byl děj hezky zapletený a oceňuju černobílé zpracování, taktéž výběr herců pro hlavní postavy. ()

Jizni Tlapa

Nolan má prostě cit a schopnost diváka zatáhnout do děje tím,že v úvodu se tváři jakoby nic, jako by šlo o pouhé konstatování všedního dne. Postupnou gradací pak dokáže z obyčejného udělat něco tak fantasticky zajímavého, až se tají dech. Tady to opět dokazuje.... prostě jen tak ...až je z toho kasovní frajeřina...90 % ()

Cushing

Ha ha, generační souputnictví se trefilo do generačního vkusu. Díky, ČT 2, že jste uvedli tohle těžko uchopitelné, ďábelsky vymyšlené komorní dílko, prozrazující leccos o nadání svého scenáristy, režiséra, kameramana... . Sakra, proč právě takovéhle psaní chybí českému filmu, české literatuře, českému divadlu? ()

neoBlast

Jako noc temný thriller, který v prostřední části trpí lehkou překombinovaností, staví hlavně na hutně atmosféře jednoduše zpřeházené dějové lince (ale stále nic ve srovnání s Mementem). Ve skvěle gradujícím závěru vše Nolan zachraňuje. Na debut snad až moc suveréně. Ten chlap je ďábel se zlatýma rukama. 70 % ()

Javad

< Minimálne náklady - maximálny výsledok > Scenáristicky dokonalé dielo! Tak takýto debut nemá každý režisér. Kam to až Nolan za tých dvanásť rokov od FOLLOWING dotiahol už všetci veľmi dobre vieme. ()

ywo666

Nič svetoborné. Nápad je zaujímavý, ale celé to postráda väčšiu zábavnosť. Každopádne na určitých prvkoch tu vidno Nolanovu genialitu. Navyše ma pobavilo, že na bite hlavného hrdinu je batman, ktorého Nolan o niekoľko rokov už ako režisérska hviezda natočil. 70%. Hodnotu to má hlavne ako zaujímavý štart jedného z najlpeších režisérov súčastnosti. ()

lennyd

Bill (Jeremy Theobald) sleduje lidi. Chodí po ulici, vyhlédne si oběť a sleduje ji až do jejího cíle. Má jediné pravidlo - nikdy nesleduje někoho vícekrát než jednou. Než ale potká zajímavého muže, Cobba (Alex Haw), a u něj svoji zásadu poruší. Cobb jej ale brzy odhalí. Dají se do řeči a Cobb Billa seznámí se svojí zálibou - sice nikoho nesleduje, ale zase vykrádá byty, a nejen kvůli zisku, ale hlavně kvůli zábavě. Tu ukradne dámské spodní prádlo a přinese jej do jiného bytu, tu zase odnese pouze jednu náušnici a druhou nechá na místě. Billa jeho chování fascinuje... Christophera Nolana beru jako asi nejuznávanějšího režiséra současnosti, a tak jsem byl přirozeně zvědav na jeho prvotinu, kdy ještě neměl k dispozici veškerou techniku a spoustu financí, a musel si vystačit jen se svým umem a filmovým citem. A i tady - i přes laciné (a černobílé) zpracování, neznámé herece a docela krátkou stopáž - ukazuje, že hlavní devizou je geniálně vypracovaný příběh (odehrávající se v několika časových rovinách), který si stoprocentně říká o více než jedno shlédnutí (toto Nolan dotáhl k dokonalosti v následujícím Mementu)... ()

dysko

Nolan již ve své celovečerní prvotině prokázal svůj neobyčejný talent, co se týče práce s konstruováním příběhu a pohráváním si s divákovou pozorností. Už jen to, že se jedná o jeho celovečerní debut muselo po prvních promítání tohoto filmu klást otázky, kam to tento výjimečně nadaný tvůrce může dotáhnout a při dnešním zpětném pohledu na Nolanovu filmografii musí každý uznat, že "Following" nebyla žádná náhoda. ()

dANo

Nolan už vo svojej prvotine predviedol svoje nesporné kvality, k čomu mu ideálne poslúžil vynikajúci scenár a dvaja dobrí herci. Poprehadzovanou chronológiou dosiahol to, čo chcel... Divák si proste sledovanie (nie len to v príbehu) vychutnáva a je nútený rozmýšľať, pričom aj tak nepríde na to, ako to na záver bude... Toto je proste filmová lahôdka, ktorá musí potešiť každého fanúšika krimi thrillerov. ()

Natabar

Na režisérském nebi se zrodila hvězda. Už u Following mnoho přislibovala a další léta potvrdila, že na co Nolan sáhne, to se mu povede. Tento jeho debut u mě osobně předčí i slavnějšího následovníka (Memento). ()

swe

Atmosférická lahůdka s tak promakaným a zajímavě strukturovaným scénářem, jak to umí jenom Christopher Nolan. Originální příběh, skvělí herci a šokující rozuzlení zaručeno! 85% ()

Brain-D

Geniální dílu a velmi dobrý nástup mezi režijní elitu pana Nolana. Naštěstí to nebylo komplikované jak pozdější Memento, takže jsem se krásně chytal a užil závěr. Nolan je prostě machr přes kulervoucí konce. ()

sskrblik

Nolanův první velký film a jeho úspěšný vstup do filmařské branže. Following je zajímavé nejenom svým námětem, ale především svým psycho zpracováním, které připomíná v některých chvílích němé filmy. Vše podtrhuje roztřesená kamera, černobílé zpracování a depresivní hudba. Ohledně hereckých výkonů, jsou to takové výkřiky do tmy, ale o to tu jde. Tenhle film má noir atmosféru, který diváka buď zaujme a s vytřeštěnými oči bude zírat a domýšlet si souvislosti, nebo film ihned zavrhne. Naštěstí jsou ve filmu i jiné projevy, takže se nemusíte být, že by jste měli po shlédnutí schýzu :-). Sympatický mi byl zloděj i hlavní hrdina, díky svým zásadám a postojům. Nejlepší na tom celém je, že si člověk uvědomí, jak se režisér vypracoval z amatérského filmu na vrchol, kdy už dneska jeho filmy mají špičkovou atmosféru díky technologiím, hercům a především skvělému scénáři. Ale právě i tento film je poctivým řemeslem! ()

fefee

Zo začiatku dosť slabé a obyčajné ale čím bližšie bol koniec tým to dostávalo silnejší náboj, a že ten koniec prišiel rýchlo. ()

jujec

Ze začátku nuda, pak to začne být zajímavé (zejména, až divákovi dojde, že záběry nejsou chronologicky po sobě). No a ke konci to dostane takový spád, že se člověk nestačí divit. ()