Erotickým filmům se v Čechách nikdy nedařilo a nezachránila je ani předloha od slavného spisovatele, v tomto případě Vladimíra Párala. Kolísání mezi pornografickou dráždivostí, kriminální zápletkou a ztopornělou studií mravů poznamenává tento příběh o luxusním podniku, který svým hostům nabízí snad cokoli, nač si vzpomenou, více, než je zdrávo.
První část erotické komedie o třech dívkách, které se rozhodnou založit exkluzivní erotický salón pro bohatou klientelu, a pak se pustí do složitých intrik, jejichž výsledek je však zcela nečekaný. Na počátku příběhu se vrací do Prahy z nezdařeného výletu do USA třicátnice Eva Joštová, aby zjistila, že její milenec Patrick Škoda ji vystěhoval ze svého bytu, kde nyní žije se svou třiadvacetiletou sekretářkou Štěpánkou Vranskou. Advokát Ota Lambet nabídne bezradné ženě místo masérky v erotickém salónu. Ta však odmítne. Z psychiatrické léčebny je propuštěna nesmělá katolička Klárka Jágrová, která se nedokázala vyrovnat s rozvodem. Společně se svou kamarádkou Ájou Machovou, majitelkou zprostředkovatelské kanceláře se Eva s Klárkou rozhodnou otevřít luxusní erotický salón nazvaný Playgirls. Aby získaly pro svůj výnosný podnik další peníze, začnou spřádat intriky kolem prodeje činžovního domu bratrů Patricka a Ludvíka Škodových. Jenže ve hře je také záludná Štěpánka, která má zcela jiné plány a jako Patrickova sekretářka a milenka má v ruce všechny trumfy. (oficiální text distributora)

Boogeyman odpad!

Když jsem byl nadržený puboš, těšil jsem se na to, myslel jsem, že tam uvidím aspoň nějakou pořádnou erotiku. Kromě několika oplzlých dialogů jsem se však dočkal jen minima prsou a už vůbec žádně tvrdší scény. Co to má bejt, vždyť kvalita příběhu odpovídá těm nejlevnějším německým pornům, přitom tam není nic peprného! Fuj humus! ()

drella_lover

Tento film je extrémně, extrémně špatný. Proto cítím potřebu napsat komentář a obhájit své hodnocení. Do tohoto filmu jsem šel s očekáváním nejhoršího možného a díky toho jsem se u tohoto filmu královsky bavil jak moc velká blbost to je. Tudíž moje hodnocení je založeno na jak moc vtipné mi to přišlo. Český The Room? Velice pravděpodobně. ()

dainio

Tak nevím, co si mám o tom myslet. Vít Olmer si nejspíše umanul, že když sáhne k předloze od spisovatele Vladimíra Párala, bude z tohoto počinu "hit". No mýlil se -- ono slavné jméno neznamená už jistý úspěch. "Playgirls" jako komedie vůbec nefunguje a jako erotický film už vůbec ne. Ono se někdy říká, že "nemusí pršet, jen když kape" -- zde ale nekáplo zhola nic. Kornová, Pomeje, Vízner a Moravec podávají, tak otřesné výkony, že se z toho chce "blýt". To už bych se radši koukal na představení "Alexandrovců". Malinkým plusem snímku a taky důvodem, proč vlastně hodnotím za *, je dvojice Chytrová - Bahul, která nefungovala až tak špatně a byla jediným lákadlem k přečkání celé stopáže + extrovertní a vtipná Adamcová. Nicméně, i tak je to dosti chabý pokus o českou erotickou komedii a zároveň další z řady porevolučních filmů, které naprosto propadly, jak u diváků, tak kritiků. ()

PRobin odpad!

Po hodině a půl jsem z lechtivých scén téhle erotické pecky opravdu těžce funěl. Přesněji řečeno; z toho, že jsem musel sledovat lechtivé scény v tomhle filmu jsem opravdu těžcce funěl. Větší odpornost, než prasečího Pomejeho zlitého laciným sektem jsem si nedokázal ani představit. Zbytek zcela antisexuálních slepic, u kterých jsme nuceni sledovat i ukňourané kraví myšlenkové pochody, nás nenechá v klidu vydechnout. Navíc v každé scéně, kde žádná z nich nekdáká, se producíruje kompras s mobilama (WTF???). Světlým bodem tak je Oldřich Vízner v roli Patrika, který čte hinduistické učení, je živ snad jen z Prány a má rád měření teploty v kaďáku (možná byl buddhistou a hinduistou díky komparzu plného krav a vola Poloczka :). Ale tyto úsměvné momenty přebije detail na Bobra (ne bobra, ale Bobra!) M. Kuklové, spolu s jejím laciným tetováním na pravé půlce (zajímavost: jedná se o kobru, k tomu ještě špatný obrácený plagiát kobry, kterou má ve znaku Shelby :) Rozhodně první erotický film, který všechnen můj sexuální apetit uzemnil slepičími dialogy (ne)hrajících kurev a dodupal všema scénama, kde se objevila nahá prsa. Jak holek, tak Jiříka Pomejů. A to mám prsa rád! ()

orkadimenza odpad!

Když se řekne Playgirls, vybaví se mi spojení 90. léta=nejhorší léta (dokonce i horší než komunismus). Přestože to tak vůbec není, z toho co uvidíte na plátně si to opravdu budete myslet. O špatný zážitek je předem postaráno díky anglickému názvu pro český film (podívejme se také na "Waterloo" po česku), a také především díky "hvězdnému" obsazení dvojice Kok & Kot: Jiří Pomeje & Milan Bahúl. Když ještě pominu nesmyslné dialogy, špatné natáčecí prostory a odpornou hudbu, tak za zmínku stojí akorát snaha...a to natočit v našich krajinách nový a netradiční film v netradičním prostředí. Bohužel to v tomhle černo-šedo-hnědě zbarveném (prostě hnusném) filmu na červené hvězdy nestačí. Z toho plyne závěrečné ponaučení: Pokud se chcete někam odstěhovat, hlavně si s sebou nezapomeňte vysavač. ()

• Hlavní dívčí role vytvořily režisérova manželka Simona Chytrová, Kateřina Kornová, někdejší televizní moderátorka a příležitostná herečka Martina Adamcová a Michaela Kuklová. Režisér Olmer později vzpomínal, že měl jisté potíže s obsazením ústředních postav děje. Partičku kamarádek, které si začátkem devadesátých let otevřou veřejný dům, měly původně hrát Markéta Hrubešová, Sabina Laurinová a Kateřina Brožová. Hrubešová sice již dříve divákům velkoryse ukázala části svého půvabného těla například ve snímku Oznamuje se láskám vašim, ale role v hampejzu - to už prý bylo na ni trochu moc. Strhla však s sebou i Laurinovou a Brožovou a režisér musel hledat úplně nové obsazení hlavních rolí... Olmer dal rovněž opětovně hereckou příležitost (po snímku Nahota na prodej) Jiřímu Šolcovi. (Halloween9)
  • Playgirls patří k prvním filmům, které spolufinancovala TV Nova. (Halloween9)
  • Exteriéry filmu Playgirls boli natáčané v Prahe. (dyfur)

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje