Kdo příliš dlouho vybírá svého životního partnera, zpravidla přebere - tak zní staré pořekladlo. O jeho pravdivosti se přesvědčí i dlouho nerozhodná dívka, která marně hledá někoho, kdo by jí plně imponoval... I když film vznikal jako dozvuk české nové vlny 60. let a osobuje si nároky na jistou autenticitu, nedosahuje potřebných kvalit, aby plně zaujal. Tímto snímkem debutoval někdejší populární herec Vít Olmer. O zaměření jeho filmu nejlépe vypovídá jeho slogan: o dívce, která tak dlouho hledala, kdo by jí dal pár facek, až ho našla. (oficiální text distributora)

GrooveJump

Hrozný, nechápu jak Vít Olmer vůbec dokázal dostat nějakej prostor na to, aby nás filmové fanoušky mohl obtěžovat svým "neuměním". To co "znetvořil" zde, určuje paralelu v budoucích "filmech" alá chlupatej Slávek Boura (playgirls), Róm co jednoho krásnýho dne našel kouzlo dvojitého výfuku u káry převezený z Německa(Nahota na prodej), či nejhorší role Surio Mária Woříška (Waterloo...). V cyklu - Zlatá šedesáta pobavil Víťánek snad jen svým neskutečným hulvátismem v předfilmovém rozhovoru. Já vím že cyklus je to obsáhlej, ale částečný "odpad" dávám dramaturgii jinak výjmečnému filmovému pásmu na ČT2, samotnému filmu dávám z milosti jednu a to proto Víťánku, že si tam přivedl alespoň kuchaře Svatopluka a pro tebe osobně Víťo - ahoj.... ()

Master19

Stupidní dialogy? Jistě, ale současně také velmi realistické. Nulový děj a přesto je film velmi dynamický a našlo by se i pár relativně originálních nápadů (nakukování do kamery z různých směrů). Pro mě zajímavý pohled na nevyhraněnou postadolescentní ženu jako produkt "bohaté" společnosti. ()

jitrnic

Film ve stylu Formanových raných děl, v hlavních rolích neherci, ve vedlejších začínající herci ve velmi civilních rolích (Dvořák, Augusta, Satoranský ad.), dialogy psané přímo hercům "do huby" (ale přece jen ne tak přirozené jako třeba u Černého Petra), dějová linka zanedbatelná. Není to úplný majstrštyk, ale rozhodně nadprůměrný film. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé - velmi sympatický film a děte už s těmi škatulaty doprdele! Má to snad nějaký vliv na výsledné vyznění filmu, jestli patří do Nové vlny, či nikoliv? Nebo snad to, co natočil Olmer o 20 let později? Menzel natočil dneska megaptákovinu a z Anglického králu tak zbyla jen parodie sebe sama - ale budeme se kvůli tomu dneska dívat jinak na Ostře sledované vlaky? Nebudeme! Je to spíš na 4,5* ale kvůli zbytečné podhodnocenosti filmu dávám směle za 5*! Pravděpodobně Olmerův nejlepší film... ()

Fifer

Prosím, setřete Olmera za polistopadovou tvorbu i za spoustu shitů, které natočil po okupaci, ale je třeba oprostit se od antipatie vůči autorovi a podívat se na jeho dílo pokud možno objektivně. Mnozí mu vyčítají kopírování Formana. Kdepak, nesouhlasím. Navíc já mám např. Lásky jedné plavovlásky moc rád, ale řekněme si na rovinu, že je to pořád celkem nevinná pohádka o holce, co se nechala zbalit a pak přijela za svou láskou do Prahy. Takže ahoj zachycuje sexuální revoluci šedesátek mnohem lépe a defakto tedy snímek příběhově nijak nezestárl. Ženská se patlá v nezávazných vztazích úplně stejně jako hlavní hrdinka nedávné Rozkoše(2013). Kristýna Vlachová je pro mě novým scenáristickým objevem a je škoda, že narozdíl od Olmera si už po roce 68 příliš nevrzla. Což však ale svědčí o jejím charakteru, který byl patrně méně pokřivený nežli Olmerův. Je dobré, když film dělá duomuž-žena. Ženský scénář tu velmi dobře vede mužská ruka a portrét vztahů je proto věrný a uvěřitelný. ()

Vesecký

Průměrný film s dobrými záběry o hledání sebe sama. Mladá slečna v slušném civilním podání Valerie Chmelové se nemůže připoutat jedinému partnerovi, a tak je střídá, aniž by vlastně věděla, co vlastně chce. A když to možná pochopí, je pozdě. Muže přitom svou krásou i bezprostředností přitahuje, dokonce se o ni zajímá i starý asistent filozofie, ale skutečně jediným jejím vztahem je příchylnost ke kamarádčině dcerušce Kateřince. ()

Joeey

Respektuji důležitost filmů Nové vlny, ale zatím žádný z nich se mi nelíbil tolik, abych mu dal plné hodnocení. Takže ahoj z Nové vlny nijak nevyčnívá, je to zajímavý a výmluvný film, jenže (opět) na můj vkus příliš umělecky odvyprávěný. ()

Brinkley

Nebudu šmahem odsuzovat Takže ahoj jen proto, že je režisérem V. Olmer nebo kvůli české nové vlně, během níž toto dílko vzniklo. Jasně, Olmer kopíruje Formanovy postupy, takže body za originalitu nedostane, ovšem jako debut to zase není úplně špatný . Tenhle film o cuchtě, bezradně tápající z jedné postele do druhé a čekající na facku od toho "pravého", je rozhodně ze života. Takových je.... A myslím, že kdyby Olmer zůstal na úrovni snímku Jako jed a hluboce se neponořil do sr...k, výše zmíněné nedostatky by nebyly hodnoceny tak kriticky. Potěšily mě štěky mladého J. Schmitzera a krásné M. Vančurové. ()

IvonaK odpad!

Příšerný film. Celý film se tam skoro neděje nic jiného než jenom obcování. A nejsmutnější bylo jak té hlavní postavě vždycky všechno vycházelo a ještě lhala že její otec umřel. Fuj, kdyby za to v tom filmu zaplatila, tak bych určitě dala vyšší hodnocení. Ale nedočkala jsem se, takže tento film ode mě nedostane ani jednu hvězdičku. ()

Fajt odpad!

Pravda, těžce psychologický film, ale o neuvěřitelné promiskuitě studentů. Hlavní téma znuděné mládeže. ()

gizi

Prvních asi 50 minut film pro mě celkem roztěkaný a nezajímavý. Naopak po navázání vztahu s fotografem Kubíčkem mě film více přitáhl a jeho celkové hodnocení se tak dostalo na 60%. ()

pornohavo

Zaujímavý psychologický snímok s modernou kamerou, zvláštnou atmosférou a pre mňa obzvlášť poučný. V roku 1970 som sa narodil :) To bola dobrá doba, veľa ľudí si to už nepamätá. Ja mám spomienky na detstvo krásne aj keď v tomto filme ide o iné veci: láska a s tým spojené problémy. Aktuálne aj do dnešnej doby. ()

yarca

Na Olmera to nebylo zlý. Forman to není, Chytilová taky ne. No a? Není to špatný a hlavní hrdinka je vcelku uvěřitelné děvče. Co hledá a hledá a neví co. A nedá pokoj, dokud to nenajde. Btw - kam zmizela půvabná okatá Valerie Chmelová? Pamatuju si ji ze "Zítra vstanu a opařím se čajem". A pak už zřejmě nic nenatočila... Japato? 🤔 ()

dorpa74

Není to vůbec špatné a dá se na to koukat. Je znát inspirace československou novou vlnou. Snaha o autenticitu. Cítil jsem z filmu atmosféru doby. ()