Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

Rastman

Možná to byla má nemoc, když jsem an to koukal, možná ne, ale ke konci už to bylo strašně dlouhé. Kratší, dynamičtější stopáž by jistě neuškodila, stejně jako lepší než "meh" pointa. Řemeslně ale nelze nic vytknout a věřím tomu, že spousta lidí se na tento film bude koukat mnohem přívětivěji. ()

PamelaJJK

Hrozná nuda a šeď. Film má tři části. První zhruba čtvrthodinka je tak na 4 hvězdy. Závěrečná patnáctiminutovka je tak na 3 hvězdy. Vše mezi tím je hluboko pod hranicí toho nejslabšího průměru. A nezachrání to ani Richard Gere, ani Will Patton. Nezajímavá Laura Linney mi přijde jen do počtu. Chybí tempo, atmosféra a hodně bodů film ztrácí i předvídatelností. Nezaujal mě ani hudební doprovod. Nudil jsem se, stálo mě hodně přemáhání, abych neusnul a téměř non stop jsem sledoval čas a modlil se ať už je konec. Nesmyslně nadhodnocená slabota, kde i ty mé dvě hvězdy jsou moc. Škoda... ()

honzic

Zajímavý a působivý film, kde je trocha spirituality. Jen scénář mi přišel až trochu zmatený. Hodnocení: 65% ()

Aniki

To zaklínadlo o příběhu podle neskutečně skutečné skutečnosti bych asi nepřeceňoval. Spadl most, to ano, ale ty tanečky se šamanskými telefonáty a tajemnými našeptávači nechme pěkně uvnitř této povedené pohádky a nespekulujme. Na snímku je opravdu hodně vidět datum vzniku, některé scény jsou spíše k miniaturnímu pousmání, než že by z nich divákovi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, ale jinak, a to se budu opakovat, koukatelná pohádka. Tedy průměrný průměr z průměrňákova. ()

Daniel2003

Jedním slovem - atmosféra. Více slovy - nevysvětlitelná záhada zpracovaná strhujícím způsobem do filmové podoby. Bezchybný Gere, perfektní hudba, a ještě jednou - geniální atmosféra. ()

Goodlooker

Proroctví z temnot se mi hodnotí opravdu obtížně. Nebýt těch několika vět o pravdivých událostech, asi bych autory sjel za dětský scénář a dal bych dvě hvězdy. Takhle jsem měl pár důvodů k zamyšlení, ačkoliv se mi pořád nezdá, že to ve skutečnosti bylo takhle přitažené za vlasy. Gere dobrý, jako vždy prasácký, Linnney taky docela ušla a Bates dokázal, že byl vynikajícím herecem. Bohužel i přesto mi Proroctví z Temnot připadalo jako dvouhodinová epizoda z Věřte-Nevěřte... 55% ()

Dexter666

U tohto typu filmu je pre mňa najdôležitejšie, či ma aspoň na chvíľu dokáže zaujať, prípadne trochu aj vystrašiť. V mojom prípade k tomu do istej miery prispeli aj okolnosti, keďže som ho pozeral v noci v temnej miestnosti. Obrazy mothmana potom hneď naberajú desivejšie kontúry. Atmosféra je ponurá, veľmi sa mi páči aj kamera, ktorá sa nádherne hrá so svetlom. Dobre zvolená výprava, keď sa film odohráva v zime len vylepšuje celkovú atmosféru skorých zimných večerov, ktoré sa premieňajú na hrozivý zážitok. Za desivé považujem to, čo nevidím a viem, že existuje. Presne to sa týka aj mothmana. Vo filme je vykreslený neurčito. Nie je úplne jasné, či je len prorokom nešťastia alebo či aj ubližuje. Pri rozprávaní o umyvadle som si spomenul na Kingov horor TO. Veľmi sa mi páčila aj scéna, keď Geere telefonuje s neznámym, ktorým je očividne mothman sám. Ako sa film blíži záveru je stále viacej blízky skutočnej udalosti, podľa ktorej bol natočený. Zaujímavé je, že v šesťdesiatomšiestom zomrelo v rieke Ohio 46 a nie 36 ľudí ako vo filme. Táto problematika ma zaujala a určite si prečítam aspoň knihu Johna A. Keela, keď sa k nej dostanem. Trošku zamrzí, že tvorcovia filmu neurobili ešte jeden krok vpred do neznáma a nesnažili sa poodhaliť kúsok viacej z tohoto tajomstva. Chýbala mi konfrontácia Johna Kleina a samotného mothmana, samozrejme nejaké vkusná, ktorá by ponúkala čiastočné vysvetlenie. Napriek tomu odporúčam tomu, kto sa rád bojí. Pustiť si film v nejakú tmavú novembrovú noc môže iba vylepšiť zážitok. ()

pierre9

Poväčšine vynikajúci film s úžasnou atmosférou, zráža ho len akýsi neslaný-nemastný koniec. Každopádne určite stojí za pozretie. ()

david666

Ještě teď si pamatuji jak na mě atmosféra tohoto filmu v kině dolehla - jeden z mála mystery thrilerů u kterého jsem měl fakt strach a dost divný pocit. ()

Sobotinka

V první části filmu se dostavilo ono mrazivé běhání po zádech, které je tak žádoucí u tohoto druhu filmů. Seděla jsem jak přikovaná a s napětím očekávala, co se bude dít dál. Celý zážitek umocňuje práce s kamerou a podbarvení hudbou. Prostřihy ukazující vyprávěné zážitky fungují taky báječně. Škoda jen toho konce, napětí vystřídalo rozčarování. V momentě, kdy film měl vrcholit, jsem se přistihla, že mi to připadá trošku směšné, prostě jen na efekt. Jsem jenom laik, ale neměla by auta plny vody přestat svítit? Nebo jsou tak výborně voděodolný? ()

cici24

nevěřil jsem, že s Gerem uvidím film u kterýho bych byl v napětí a čekal jak to dopadne. Dobrý film na večer s přítelkyní:-) ()

rey17

Jeden z mála filmů, ze kterých jsem měl husí kůži a ještě ten večer se ohlížel za sebe... Nevydržel jsem se dívat až do konce. ()

Ondrew

Odpustim filmu niekolko zakopnuti a konstatujem, ze co sa atmosfery tyka... uz dost davno ma pri nejakom filme sem-tam nemrazilo na chrbte, tak ako pri Mothmanovi. Richard Gere vo vrcholnej forme, vynikajuca hudba i kamera. Snimka je sice skor mysteriozny thriller, nez horor, ale to je vlastne ku prospechu veci. Tu plyzivu mrazivu pochmurnost citim este i teraz. Brrr. Davam 85% a nebyt trochu zmrzaceneho zaveru, urcite by som siahol i po piatich hviezdach. ()

cirkulace

Opravdu mrazivý mystery thriller, který vás ani chvíli nenudí a už od prvních minut sedíte, jak přikovaní ke křeslu. Richard Gere je ve své roli naprosto fantastický. Po rolích, jako je třeba v Pretty woman, je to vítaná změna. Děj filmu má v sobě zvláštního, něco, co jsem zatím v žádném filmu neviděl. Možná je to kvůli střihu záběrů nebo jedinečné hudbě. Také mě na filmu dostalo, když jsem zjistil, že se natočil podle skutečné události. Nevím na kolik se dá skutečné události věřit a nakolik je to ve filmu "překroucené". Rozhodně si ale Proroctví z temnot nenechte ujít, obzvláště pokud jste jako já fanouškem tohoto žánru a stylu - tzn. mystický horor bez krve, u kterého vás mrazí celou dobu.. Jasný plný počet. ()

lepo

Zimomriavky z mystiky a bázeň z niečoho, čo je mimo nášho bežného vnímania a viac k takýmto filmom nepotrebujem. Hlavne, ak to ešte umocňuje fakt, že ide o sfilmovanie knižnej predlohy, ktorá vychádza zo skutočných udalostí ... Som tzv. "dänikenovský týpek " a všetko toto žeriem..... Výborne načasované a skvelý scenár. Richard Gere to už len dolaďuje k takmer dokonalosti. ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011