Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty - mezi nimi i hurikán Grace - srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané "Dokonalá bouře". Ve filmu Dokonalá bouře posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu... (Warner Home Video CZ)

PlysovyMacko

Film o nepriaznivom pocasi, ktoré zaskočí rybársku loď. Obrovské vlny, búrka a húpajuca sa loď-cele je to neprehľadné a nebavilo na to. Bavila ma veľmi pekná hudba a koniec. Triky sú dobré, ale ak ide o postavy, sú ploche a ich vzťahy detto. ()

Max Q.

Já nevím, ty triky - lepší moře jsem viděl v leckteré počítačové hře, zas tak dokonalé to nebylo. Děj se taky celkem vlekl, ale dalo se to. ()

DAF1

Po vizuální stránce naprosto dokonalé. Scénář je nabytý dramatickými prvky, napětí by se dalo krájet. Vadila mi jen rozvleklost a postrádal jsem špetku realismu ve scénáři. Jinak ale klobou dolů. 91% ()

Palisander

Sila búrky v celej svojej kráse. Atmosféra na mori bezchybná, napätie by sa chvíľami dalo krájať, slanú vodu som cítil za golierom aj v topánkach. Nebyť príliš supermanských výkonov posádky, bláznivých ťahov leteckých záchranárov a pár rušivých (rozumej Hollywood štandard) dialógov, bol by som ešte spokojnejší. ()

DonBraso

Není na škodu si občas projet i filmek,který člověk viděl už hodně dávno a má opět na něj naprosto jiný názor.Ano,Petersen je jako ryba ve vodě a tady je poslední hodinu neskutečná akce,která má spád a trochu toho napětí.Jen je horší,že nesmíte chtít od toho víc a už vůbec nad tím přemýšlet.Vlastně tu herci a to složení převyšujou film,který bych nejspíš vypnul vcelku dost brzo.Samozřejmě vizuální efekty nejsou zrovna vůbec žádný terno,některý zas mile překvapí.Co je vlastně snad plusem či mínusem je,že aby doopravdy hodinu jela nonstop akce,tak jedete dva příběhy,který mezi sebou silně rezonujou,že si říkáte,že s těma vrtulníkama je to spíš vtip.Ano,přídavek je tu nucený a vlastně naprosto diváka odlákají z hlavní příběhu na vedlejší kolej,která je ve stejným srabu,jako nějaká tříčlenná posádka,pak záchranáři a už se z toho stává docela jen nucená akční vodní podívaná,kdy vodní radovánky jedou extrém.Skvělá hudba,efekty vln,místy napětí,skvělé herecké obsazení s nečekaným koncem prostě tenhle film nadále s přehledem dostanou nad pořádnou vlnu v podobě čtyř hvězd. ()

Salus

Perfektně natočený boj ve stylu (ne)poručíme větru dešti. Velmi povedená scéna s rybářem zachyceným na háček. A velmi nehollywoodský konec. Velmi dobrá práce s Cloonym. ()

beowulf

Velmi spatni herci se stupidnimi dialogy na pozadi velmi dobre bourky. Na tenhle film si za par let nikdo nevzpomene. ()

TotalFilm

V roce 1981 natočil Wolfgang Petersen svoji dodnes nepřekonanou Ponorku. Po dvaceti letech se na rozbouřené moře vrací znovu, aby zfilmoval románový bestseller Sebastiana Junga, napsaný podle skutečných událostí. Ponorka byla výjimečná především svým realistickým pohledem na válku a tím, že na rozdíl od drtivé většiny podobných filmů službu na moři nijak neidealizovala. Také v Dokonalé bouři se kromě romantických záběrů slunce zapadajícího do vln oceánu dočkáte otřískaných interiérů lodi nebo naturalistických záběrů z lovu ryb a brzy vám bude jasné, že když se moře rozzuří, tak je opravdu zle. Největší hvězdou filmuje bezesporu George Clooney, který se pomalu, ale jistě stává prototypem moderního „akčního" hrdiny a spolu s Gladiátorem Russellem Crowem tak „krade" práci tradičním svalovcům typu Arnolda Schwarzeneggera a Sylvestera Stallona. Po majoru Archie Gatesovi ze Tříkrálů je kapitán Billy Tyne dalším z jeho správňácky drsných chlapíků a Clooney tentokrát pro změnu vypadá jako pravý mořský vlk. Přesněji řečeno vypadá tak, jak si každá středoevropská suchozemská krysa, odkojená Balatonem a Máchovým jezerem, představuje pravého mořského vlka: mužně zarostlá a větrem ošlehaná tvář, vytahaný svetr a slušivé gumáky. Hrdiny Dokonalé bouře nejsou tradiční hollywoodští supermani, ale obyčejní lidé s obyčejnými problémy. Během úvodní půlhodinky filmu jsou jednoduše, ale působivě představeny všechny hlavní postavy, a když pak začne jít do tuhého, tak nám na nich opravdu záleží. Jedině snad lehce klišovitý koncept dvou znepřátelených mužů v posádce si mohl Petersen odpustit. Nadbytečný je také vedlejší příběh malé výletní plachetnice, která se dostala do ohniska bouře. O její posádce totiž nevíme skoro nic, a právě proto se o ni nebojíme tolik jako o muže na palubě Andrey Gail. Speciální efekty od společnosti ILM jsou tradičně skvělé, i když při záběrech z větší dálky je bohužel přece jenom příliš jasně vidět, že ony obrovské vlny byly vytvořeny počítačem. Rovněž se nemůžu zbavit dojmu, že fyzika (opět) dostala místy na frak. Některé ze zobrazovaných situací by podle mě ve skutečnosti nemohly skončit jinak než okamžitým potopením dotyčné lodi. Místy je pak toho rozbouřeného moře trochu moc a menší „odpočinutí" v podobě klidnějších scén by neškodilo. Možná právě proto si ale nakonec z Dokonalé bouře odnesete tak intenzivní zážitek. Jakmile vás film jednou polapí do svých zpěněných osidel, už vás z nich nepustí a nedá vám ani na chvilku vydechnout. Výsledkem je vzrušující podívaná, která dokonale popisuje majestátnost a sílu moře, a vzdává tak hold všem odvážným rybářům, kteří se ve svých děravých kocábkách pravidelně vy dávají vstříc nebezpečí lovit naše sardinky, slanečky a rybí prsty. ()

Belerofon

I přes slušné triky a klasika Clooneyho příjemné pokoukání....ovšem natočit film který má scénář na 100 listů to chce odvahu, ve výsledku průměr...příjemný průměr.. ()

YOGI_BEAR

Dokonalá bouře je DOKONALÝ film v mnoha směrech. Je v něm dokonalá bouře, dokonalá kamera, podpořená dokonalými efekty, dokonalé digitální vlny nikdy nevypadaly líp. Taky dokonalý zvuk a hlavně dokonalá hudba. James Horner je špička ve svém oboru. Přesně se trefuje do obrazu a dostává film do potřebných otáček, může se vám stát, že se přistihnete, jak si okusujete nehty. Poslední dobou se ale také začíná dost vykrádat a jeden úplně stejný motiv z tohoto filmu pak použil i v nepříteli před branami. Nicméně napětí by tu bylo sotva poloviční bez Hornera. Herci jsou přesní, hlavně Clooney je uvěřitelný. Vůbec celá tahle dějová linie na Andrea Gail je zajímavá a odsýpá, bohužel jsme nuceni sledovat ještě další 2, ne už tolik zajímavé a ty příběh spíše brzdí. Tohle je asi nejzbytečnější komentář vůbec, protože všechno co píšu výše už tu někdo řekl:-D ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen