Dokonalá bouře

The Perfect Storm

Dokonalá búrka

Dobrodružný / Drama / Akční / Thriller

USA, 2000, 129 min

Napětí, které je ve filmu místy vygradováno až na doraz, mohlo mít daleko větší účinek, kdybych neznal konec. Ale to už bych taky nemusel vydržet s nervama. :)(15.12.2002)

Kromě vedlejších linií příběhu se mi to líbilo. Těmi vedlejšími liniemi mám na mysli pasažéry na člunu, kteří tam byli doslova jak pěst na oko a netuším proč. Cokoliv s vrtulníkem, i to zachraňování i všecko ostatní (to nemělo s dějem vůbec nic společnýho, prostě jen nastavená kaše). I situace doma po odplutí mi přišla zbytečná, protože každej ví, jak by byli smutní. A lepší účinek by to určitě mělo, neukázat je, ale třeba fotku ve vodě (klasiklišé ;). No a ten meteorolog, nevím jestli to bylo dabingem, ale já mu to zaujetí počasím prostě vůbec nevěřil a taky mi přišel jen jako do počtu. Takže co se týká mě, kdyby to bylo mnohem víc syrový (oproštěný od těch linií a trošku bez toho hrdinství, sentimentu) kdyby se to víc soustředilo na rybáře a bylo to spíš v duchu toho nečekanýho konce a pak tam nebyly záběry z kostela, dal bych plnej počet. Takhle jen čtyři a to se všema očima zavřenýma a ušima odřenýma ke kosti.(30.5.2006)

Skvělé triky, svižná akce, ale kvůli "klasicky" vyvařenému scénáři to víc než lepší průměr prostě není.(13.8.2002)

Ambiciózní kapitán Clooney hodlá všechny přesvědčit, že má delší prut než kolegyně mořská vlčice, jenže tak dlouho se chodí za Grand Banks pro ryby, až se vlasec utrhne.. Schématický úvod, poutavý rybářský střed a zdlouhavý závěr s dokonale digitální bouří, která vás donutí sedět na gauči v záchranném kruhu. Pochybuje snad ještě někdo o tom, že paní Petersenová porodila malého Wolfganga ve vaně? P.S.: Možná to ovlivnila počínající mořská nemoc (takřka bod zlomu nad záchodovou mísou), ale na té obří vlně, kterou hlas Kanyzy od kormidla familiárně oslovoval mrcho, jsem koutkem oka spatřil surfaře Bodhieho a za ním jeho vlající blonďatou kštici..(2.6.2014)

„Ten chlap je hovno a vie sa iba kurviť.“ Keď sa raz Charlie Sheen a jeho seriálový mladší brat v sitkome „Dva a pol chlapa“ bavili na tému homosexuality, znela odpoveď „George Clooney“. Na čo Charlie podotkol veľkú životnú pravdu. George Clooney sa neráta. Mal pravdu, Clooney je jedným z najúžasnejších najsamlepších najcharizmatickejších najsamfrajerov Hollywoodu, Pán Božský, dokonalý, nádherný, chlapský, citlivý, prosto najfantastickejší chlap pod slnkom. V DOKONALEJ BÚRKE spojil sily s nemeckým režisérom Petersenom, ktorý po PONORKE (80%) a pred remake POSEIDONA (60%) adaptáciou skutočných morských udalostí z roku 1991 dotvoril svoju slávnu morskou soľou nasiaknutú trilógiu, ktorú ženy nemajú radi, ale špinaví muži, ktorí sa potia, fajčia, chodia na záchod, nadávajú, milujú štetky, chľastajú a škaredo po sebe sponad piva zazerajú, nedajú dopustiť. Clooney s Petersenom sa našli, rozumejú si, ich film má jedinečný zmysel pre humor, perfektnú atmosféru, špičkové technické prevedenie, výbornú prácu s uvoľnenými hercami, ktorí sa neboja prísť kvôli precítenejšiemu výkonu na pľace k úrazu (Reilly, Wahlberg, Fichtner, Ironside), ale ženy v tomto svete nie sú o nič slabšie (Laneová) a keď sa pobavíme na žralokovi, až vtedy vypukne skutočné peklo.(16.8.2008)