poster

Dokonalá bouře

 • USA

  The Perfect Storm

 • Slovensko

  Dokonalá búrka

Dobrodružný / Drama / Akční / Thriller

USA, 2000, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  ****

  Kromě vedlejších linií příběhu se mi to líbilo. Těmi vedlejšími liniemi mám na mysli pasažéry na člunu, kteří tam byli doslova jak pěst na oko a netuším proč. Cokoliv s vrtulníkem, i to zachraňování i všecko ostatní (to nemělo s dějem vůbec nic společnýho, prostě jen nastavená kaše). I situace doma po odplutí mi přišla zbytečná, protože každej ví, jak by byli smutní. A lepší účinek by to určitě mělo, neukázat je, ale třeba fotku ve vodě (klasiklišé ;). No a ten meteorolog, nevím jestli to bylo dabingem, ale já mu to zaujetí počasím prostě vůbec nevěřil a taky mi přišel jen jako do počtu. Takže co se týká mě, kdyby to bylo mnohem víc syrový (oproštěný od těch linií a trošku bez toho hrdinství, sentimentu) kdyby se to víc soustředilo na rybáře a bylo to spíš v duchu toho nečekanýho konce a pak tam nebyly záběry z kostela, dal bych plnej počet. Takhle jen čtyři a to se všema očima zavřenýma a ušima odřenýma ke kosti.(30.5.2006)

 • Douglas
  ****

  Až na ten dlouhý začátek, kdy se nás sice tvůrci snažili uvést do všedního života rybářů, ale možná tuto činnost nemuseli provádět tak dlouho, je to vskutku sugestivní a dramaticky funkční film, u kterého dokonce můj kamarád v kině dostal mořskou nemoc. :)(30.5.2002)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Moc pěkné řemeslo s výbornými triky a podařenou hudbou. Civilní seznamka s posádkou je fajn, scény z rybolovu pro změnu zbytečně dramatické - OK, nenudí to. Přešlapem tak zůstává spíše scenáristická berlička v podobě vedlejší linky s jachtou a helikoptérou. Myslím, že pokud by se story ve své druhé půli držela jen ústředních rybářů, došlo by navzdory nebohaté psychologii postav k prohloubení jejich vztahu s divákem. Patetický závěr si mohl dovolit důstojnější formu, ale on už to na nás Petersen zkoušel i dřív. Tečka, tři hvězdy. A proč tedy nakonec čtyři? No, čtvrtá hvězda patří jedinému momentu. Film jsem viděl několikrát a když se objeví osudová "matka všech vln", Andrea Gail se zvedá do vertikální polohy a kapitán v koktejlu pradávné hrůzy a fanatického opojení huláká do vodní stěny, pokaždé zatínám prsty do židle a mám chuť řvát s ním. Tak teda za čtyři, Andreo.(13.7.2010)

 • Fr
  ***

  Dalo by se říct, že je to pohádka o tom jak měl G.C. peška na ryby, ale na oplátku mohl zažít bouři století. Bohužel to není pohádka. Děj je přizpůsoben tomu, že se jedná o katastrofu, která se doopravdy stala. Po seznámení s osádkou lodi Andrea Gail a jejich rodinými příslušníky, až zjistíme že rybářům se prý sny nezdají a proto jsou tak statečný se vydáme na moře, kde zažijeme menší ale hlavně TO větší dobrodružství. Vedlejší dějovou linii podtrhává příběh o záhranu jachty a osádky vrtulníku a musím podotknout, že dodává dramatičnosti příchodu bouře k těm, kteří mohli zůstat v klidu a přijít o úlovek, nebo ,,to skusit projet". Bouře je opravdu dokonalá a velice hezky provedena, výtečná hudba Jamese Hornera skvěle podbarvuje celý snímek a je veliká škoda, že dvd nemá zvukovou stopu v dts. Protože to by se museli utopit i moji sousedi v paneláku! Přesto je to dle mě dramatický průměr s občasným dost dobrým efektem.(19.7.2005)

 • POMO
  ***

  Obsadenie je skvelé. Vizuálne efekty sú špičkové. A aj dramatická poetika filmu je príjemná – nejde len o nejaké ďalšie popcornové, katastrofické „eye-candy boom“. Ale scenár snímky je bohužiaľ až príliš vykonštruovaný, neoriginálny a predvídateľný, napísaný akoby na poslednú chvíľu. Čo preboha mala znamenať napríklad tá doplnková vedľajšia línia príbehu so záchranou s ostatným dejom filmu nijako nesúvisiacich pasažierov člnu vrtulníkom? Ergh!(27.5.2002)

 • - Když film Dokonalá bouře vrcholí, zazní v doprovodné hudbě obdobný motiv jako při katastrofické scéně s požárem ve filmu Avatar (2009). Ne náhodou hudbu k oběma filmům složil James Horner. (selfesteem)

 • - Všechny mrtvé ryby ve filmu jsou vyrobené z gumy, ty "živé" jsou animatronické loutky. Režisér Wolfgang Petersen je velkým zastáncem ochrany zvířat. (HellFire)

 • - Okrem autentického mestečka Gloucester v štáte Massachusetts prebiehala väčšina natáčania v kalifornských filmových štúdiách. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace