Dokonalá bouře

The Perfect Storm

Dokonalá búrka

Dobrodružný / Drama / Akční / Thriller

USA, 2000, 129 min

rozpočet : $140 million tržby celosvetovo : $328,718,434(19.12.2006)

Byl jsem poměrně zklamaný, protože každý kdo to viděl mi to vychvaloval a já se na to hodně těšil. Je to určitě zajímavej a celkem povedenej film, ale tak nějak bez emocí. Konec byl velmi povedenej, ale jinak měl ten film odstup. Herci jsou obyčejní, což zde není na škodu, triky jsou občas dokonalé, občas bijí do očí a tak nejdokonalejší složkou filmu zůstává hudba, která opravdu hřeje u srdce.(27.5.2006)

Neuveriteľne dramatické a napínavé predstavenie. __ Dobrodružno-katastrofický film, ktorý je svojím spôsobom omnoho inteligentnejšie natočený než Emmerichove bezduché a veľmi nelogické ničenia sveta. Úvodné zoznámenie s rybárskym životom vôbec nenudí, ako píšu niektorí užívatelia. Čo sa týka scenára, áno, určite na ňom nebolo cítiť veľké množstvo práce (záchrana ľudí z plachetnice - načo?) (nedozvieme sa taktiež ani z akého dôvodu boli Murph a Sully rozhádaní etc.), ale komu to pri všetkom tom adrenalíne prekáža? Mne určite nie.(2.4.2011)

Feťák, kurevník, rozvedený otec, milujúci manžel, beznádejný prípad a statočný kapitán sa vydávajú za životným úlovkom do nebezpečných vôd kde je hafo rýb, ale blbé počasie. Patetické začiatky neznášam. Petersen sa nám snaží predostrieť životné príbehy spomínanej grupy fishermanov, pojítko o zžitie diváka s postavami. Žial je to priveľmi sílené a veškeré vzťahy a konflikty sú silno nepresvedčivé a začiatok podľa mňa priam barbarsky preťahujú. Ale akožto človek trpezlivý režiséra znalý, podstivo čakám na tu svoju porciu adrenalínu a poriadnej akcie. Tu už je Petersen doma a servítuje jednu lahôdku za druhou. Vážne sa je na čo pezerať (digitálne efekty na výbornej úrovni). Len premýšlam, čo by ma na tomto filme zaujalo, ak by nebol tak vizuálne nabúchaný.(21.6.2005)

Až příliš dokonalá bouře. Tak dokonalá, že smetla i klona Džordže spolu s marky Markem a jejich kocábkou náramnou. Based on true story? ale tak určitě, až na to, že těžko to může někdo převyprávět, když to nikdo z nich nepřežil (ups sorry za BROJLER) Nad vodou to drží tradičně spolehlivá Petersenova režie díky ní a pár jakž takž dramatickým situacím (i když mi postavy byli vesměs u prdele) to udrží aspoň v průměru. Jinak film tak tmavej, že v hodně scénách je píču vidět. Nemluvě o tom, že první půlka je celkem nuda. Za mě 55%(18.7.2016)

• - Film bol sparodovaný v Simpsonovcoch (od r. 1989), konkrétne v 10. diele 18. série s názvom "Aquamanželka". (Jello Biafra)

• - Když film Dokonalá bouře vrcholí, zazní v doprovodné hudbě obdobný motiv jako při katastrofické scéně s požárem ve filmu Avatar (2009). Ne náhodou hudbu k oběma filmům složil James Horner. (selfesteem)

• - Ve filmu se objeví záběry hurikánu Floyd, které štáb pořizoval tři dny. (HellFire)