Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kamic

Oh, jak já jsem jako dítě chtěl mít nahranou úvodní píseň od Limahla a prosil kamaráda, ať mi ji nahraje z rádia z rakouské hitparády. Jeden z prvních fantasy filmů, které jsem viděl a byl ohromen jeho trikovými scénami. Hlavně Falkova mimika byla úžasná. Z nostalgie za 95%. ()

Johny_Blaze

Když jsem byl ještě malý, v dávných dobách éry VHS, jsem denně žadonil rodiče ať mi pustí Nekonečný příběh. A světe div se i po třiceti letech je tento kinematografický meisterstück pořád brilantní. Všichni jsme ho viděli tak proč tu o něm budu tlachat. Sami víte nejlépe jak skvělý je. O čemž svědčí i jeho hodnocení. ()

Cecko

Dle mého odhadu, je toto film z dětsví či dospívání značného podílu zdejších uživatelů. A ten zbytek ani nebyl ještě dlouho od vydání na světě. A každému se to tehdy určitě líbilo. Já to viděl někdy v roce 1995 a samozřejmě jsem byl okouzlený. Když se Atrejovi utopil jeho kůň, tak jsem to hodně těžce nesl :) Ve skrytu duše jsem si přál aby se za oknem ukázal Falkor (jehož jsem 20 let pokládal za Falca), že bych se také proletěl... Nicméně jsem to po těch letech dnes opět viděl. A čekalo mě zklamání. "Falco" už nebyl tak kouzelný jako tenkrát, Gmork mi přišel spíše k smíchu a když se Artex utopil v močálu, tak jsem překvapivě nebrečel - opravdu divné :) Ale je to prostě klasika. Zajímalo by mě, co na to říkají dnešní děti, ročníky 2007 a mladší. Jestli jsou z toho také tak vedle jako my, co jsme to viděli před 20 lety a více nebo se tomu spíše smějí a berou je filmy typu HP, LOTR atd. ()

MOVIE_MAN

Znamenitá fantasy, z ktorej originalita srší z každej strany. Petersenova fantasy bude navždy večným a nekonečným filmom, pretože dokáže zaujať a to čo ponúka je pre mňa ultra - filozofické, vo svojej podstate. ()

Mountain

Nejlepší pohádkový fantasy příběh všech dob. Dobře propracovaný scénář, který jedinkrát neuhne z hlavní dějové linky a jde neustále kupředu, byl skvěle natočen v tý době ještě ne moc známým Wolfgangem Petersenem. Ohromná výprava s tak povedenými vizuálními efekty, že by se nemuseli stydět ani v dnešní době počítačů. Vyprávění neztrácí tempo a doslova vtahuje diváka do všeho dění plného dramatických chvil, napětí i citů. Pochvalu si zaslouží i skvělý český dabing. Kdo by nemiloval roztomilého Falca, neobdivoval statečnost Atreje, neobdivoval pevné zuby Kamenožrouta a nezáviděl onu knížku Bastianovi. Svět fantazie je ničen nicotou a tak je třeba tuto říši zachránit. Fantastické dobrodružství musí začít. ()

Maroušek

Jasně, Tři oříšky jsou nejlepší ale tohle je prostě nostalgie a navíc i krásně smutná nostalgie. Ten film jsem miloval už při premiéře a 30 let poté na tom nic nezměnilo, snad jen přidalo na vnímání poetiky téhle krásy. Pro mě jeden z mála případů, kdy film překonal knihu. Na tu dobu fantastické triky a vůbec, jak hodnotit vrchol fantasy ? Viď, Mikeš ()

RAMSTER007

Nezapomenutelný film mého dětství..dneska je mi dvacet a pořad to skvěle funguje jedno z nejlepších fantasy co se natočilo.. ()

A.L.I.E.N

Atrej: "Co je to Nicota?" Gmork: "Je to prázdnota, která jedině zbude. Je to jako zoufalství, které ničí tento svět. A já se tomu snažím pomáhat." Atrej: "Ale proč?" Gmork: "Protože lidem, kteří nemají žádné naděje, se lépe vládne. A každý, kdo je dokáže ovládat, má zároveň i moc." ()

CML1975

Pro mě nejlepší fantasy film...když pominu, co udělali s dalšími dvěma díly...a zároveň tady jsem začal mít rád film jako takový. Na tehdejší dobu krásná výprava, hudba, masky...nakonec jsem chodil do kina kvůli Tami Stronach (Císařovna), ta dívčina se mi líbila a byla mojí platonickou láskou...jo, kdeže ta dětská léta jsou...pro mě za plný počet, nemůžu jinak. ()

milous11

Nezapomenutelný zážitek z mého dětství, nejlepší film fantasy na tu dobu a na VHS, to prostě z tohoto filmu dělalo nejlepší film z mých dětských let. ()

MorningStar

„Kdo ty jsi opravdu?“ Jako dítě jsem ten film miloval: nedospělí hrdinové (pro dítě obzvláště důležité), netradiční postavičky a výborné fantasy momenty – především scéna, v níž je Atreyu neustále shazován ze stromu do bláta. Jako puberťák jsem nad Nekonečným příběhem zanevřel, ba dokonce se za něho styděl (divný, pohádky se mi líbily vždycky). Teď, když jsem starší, jsem se rozhodl si ho znovu oživit. A musím říct, že jsem objevil jeho dávno ztracené kouzlo. Fantasy filmy, kde se prolíná svět skutečný, povětšinou za moc nestojí (respektive mně se nelíbí, budu konkrétní), ale Nekonečný příběh má tohle zmáknuté, ba dokonce na tom úspěšně staví. Netradiční postavičky mě oslovují trochu jinak než před lety, ale v rámci fantasy je to vskutku nadprůměr, třebaže se film o nic světoborného neopírá. Spousta momentů na mě najednou dýchla svou potemnělostí a melancholií, a kde jsem jako dítě nedokázal odvrátit zrak z napínavé scény, dneska uznale pokyvuji hlavou za to, že tahle fantasy má srdce a někdo ho dokázal přenést na plátno. Samozřejmě zůstaly úsměvně drobnosti, jako třeba že nejvíc se toho hlavní hrdina dozví od svého lovce, ačkoliv nechápu, proč někoho pár hodin před koncem světa lovit. Ano, protože ho má zachránit, ovšem jeho zánik se lovci hodí do krámu stejně jako všem ostatním tvorům. Falco už taky není tak sympatický jako kdysi. Tehdy jsem v něm viděl hotového Brumbála (myslím co do moudrosti a role ochránce) a třebaže má do pěkného draka daleko, uměl okouzlit. Bohužel je to také jediný, nebo jeden z mála triků, který strašně zestárnul a dneska mi už vůbec nic neříká. Sečteno podtrženo, nadprůměr jako vyšitý a pořád jeden z těch lepších fantasy, co si vystačí s málem, ale to málo pěkně ždíme. Další díly budu teprve dohánět, ale už teď je jasné, že jedničku nepokoří. P.S. I dneska se může Nekonečný příběh pochlubit jednou z nejsmutnějších scén v dějinách kinematografie. Brečel jsem – a brečel jsem hodně. Když se navíc člověk dozví, co se při natáčení přihodilo doopravdy… no fuj tajbl, hned je to o něco smutnější. ()

asus

Ja veľmy fantazijne filmy nepozerám,ale tento film je vínimka veľmy dobrý film,pripomenulo my to detské časy asi 20krát som ho videl vtedy.zaujali ma aj tie efekti a postavy,take filmy už asi nebudú ako ten. ()

tortillahot

Už ako malý chlapec som sledoval doslova skamenený toto geniálne natočené dielo. Kostýmy, casting, kamera, príbeh a hlavne tá dokonalá hudba, to všetko tvorí pre mňa zatiaľ neprekonaný počin v kategórii fantasy. Každý rok si to pustím aspoň raz a stále sa ponorím do tohto krásneho príbehu, vďaka ktorému sa zakaždým cítim ako dieťa a túžim zažiť také dobrodružstvo na vlastnej koži ako Bastian. Nadčasové ! ()

Oxytocin

Pro mě je až šokující, jaký kvalitní fantasy snímek s výpravnou atmosférou, napětím a hudbou byl stvořen... a to se podívejte na rok 1984. Každý z nás měl/má více či méně oblíbené postavy. Já jsem se jako malý bál té želvy, Morla. :))) Když jsem viděl Nekonečný příběh opětovně po několikáté z dětství později i ve 30 letech, tak až později jsem zjistil hloubku tohoto inteligentního díla. Hlavní je filozofická úvaha mezi Atrejém a služebníkem Temnot a pak i s princeznou na konci filmu např. o hledání hranic jejich světa Fantazie, která je vlastně tvořena představou samotného čtenáře, ... ()

Honzyg

Nechápu, co jsem na tom jako dítě viděl. Asi jen kouzlo hýbajících se obrázků a lítajícího psa. Ale jinak to postrádá logiku, smysl, je to splácanina jako dort od pejska a kočičky. Jedna hvězda za zbytky nostalgie, ale jinak fakt není za co. ()

Zrzavakocka

tak si tak v neděli večer pustím retro tv a jejich reproduktor a ten autor onoho playlistu mi udělal strašlivou radost, poslouchám vzpomínám a nejednou slyším titulní píseň k tomuto filmu a bylo třeba zamáčknou slzu, ty vzpomínky na tento film to je prostě nádhera, kdy jsme se dívali a hltali každou minutu a drželi palce na jedné straně a na straně druhé trnuli hrůzou ( bažina) nebo se i dokonce báli (Gmork ) prostě devadesát minut pořádného napětí které se už v dnešní době málo kde vidí, za mě jasné TOP ()

DavidAAAA

Jeden z nejhezčích příběhů mého dětství. Vždy, když ho dávali, jsem poté strávil několik dnů sněním o tom, že Bastien bych byl já. Jednoduchá fantasy, na které je sice po trikové stránce znát stáří, ale takřka všechny postavy jsou úžasně udělané, Falka jsem si vždycky přál mít. Konec mne rozbrečel a potom i rozesmál i po desítkách let. A samozřejmě, ústřední melodie, která byla svého času neskutečným hitem. Ohromná a nádherná vzpomínka na moji dětskou fantazii. A nejspíš souhlas se spoustou ostatních, tuto fantasy nejspíš doposud nic nepřekonalo. A nejspíš ani nepřekoná. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh