Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

bigsoul

Toto som zažil ako dieťa a preto je to pre mňa nikdy nekončiací príbeh. Ešte teraz ma dojíma spomienka na Atreja. A scéna so sfingami a ich laserovím zrakom ma aj teraz trha zonstoličky. Bastiam, Atrej a Falco sú moji hrdinovia aj teraz a tlačia mi sluy do očí. ()

Marelis

Krásný příběh o fantazii, ve které může umřít kůň, kluk může zabít bestii a je jasné kde je dobro a kde je zlo. Jestlipak by to dnes prošlo při té pseudo-útlocitné ochraně před životem ? Příjemná kamera a vtáhnutí do děje, který plyne tak nějak sám od sebe, jako by jej nikdo nevedl, prostě pohodovka. ()

GrooteLulu

Nic v mém srdci nenahradí Die unendliche Geschiste! Viděno za totáče, rovnou po hraní si na písku s bábovičkama. Byla to tehdejší filmová premiéra na obrazovkách československé televize. Od rána se o ničem jiném nemluvilo, dokonce to bylo avizováno i v rádiu Musel jsem být celej den hodnej, abych se "mohl dívat". Účes Bastiena jsem pak nosil ještě několik let. ()

StarFsh

Vysokorozpočtová rozprávka z efektami, ktoré tomuto filmu mohol závidieť aj Lucas so zmysluplným príbehom, ktorý dokresľuje výborný český kino dabing. Samozrejme, aj ja som na tomto filme v 80-tých rokoch ulietaval ako malé decko, ale nehodnotím vôbec z nostalgie. ()

Tucne.prasa

Po rokoch som si príbeh znovu pozrel s vlastnými ďeťmi. Zvláštne, vôbec som nemal pochybnosť, či si nepokazím dojem z filmu, z ktorého som si od detstva pamätal mená všetkých postáv. Áno, triky po troch dekádach stratili na ohromujúcosti. Ale príbeh a emócia sú nadčasové, znova som to prežíval rovnako ako pred rokmi. A to napriek tomu, že som už v kolobehu všednosti bežného života a tlaku svetských povinností sám prispel k rozšíreniu Nicoty. Film je o tom, že sny a predstavy majú v našom živote stále miesto. Ak ich stratíme, staneme sa iba bezduchými škrupinami či výkonnými robotmi. V tomto je pre mňa film prínosom aj v dospelosti. P.S. V závere filmu Bastien z okna kričí trochu nelogicky “Maminko!” V anglickej verzii je to neidentifikovateľný výkrik, dokonca ani titulky na túto pasáž neposkytujú odpoveď. Žeby sme mali použiť svoju vlastnú fantáziu? ()

vksadek

Parádně provedený a strhující film. Akorát mi vadí, že je to návod jak myslet out-of-the-box s dost přehnaným boxem a to out je zase v jiném boxu. Je to úplně stejné jako s Malým princem. ()

PowPow

Jako dítě mě ta stylizace plná nekonečných prostor a gigantických kreatur děsila. Nicméně jde o příběh plný extrémně originálních nápadů, jejichž zpracování sice časem ztratilo na vizuálním kouzlu, to ale není chyba tehdejších tvůrců, kteří odvedli na tu dobu perfektní práci. A jedinečnost obsažených myšlenek ve srovnání s dnešními bezduchými filmy - takovou kinematografickou Nicotou - vyčnívá snad ještě více. ()

Honza2211

Skvělá oddechovka a návrat do dětství. Připomenutí zlatých dětských časů a toho jak fantazie, představivost a její filmové vyzobrazení je důležíté. Rovněž fantastická až geniální filmová hudba pohlazující lidskou duši. Úplně na 100% to už ale z pohledu dnešní doby není, ale zasloužených 90%! Chtělo to ještě tu půlhodinku navíc, a byla by naprostá spokojenost. ()

alesandro2

Měl jsem štěstí vidět tento film jako dítě a moc se mi líbil. Ale až teď, podstatně starší, dokážu ocenit ten fascinující přesah příběhu, a začít hledat to, co jsem dávno ztratil. Nekonečnou dětskou fantazii. ()

Pelidor

Né že by na tom nějak záleželo ,ale ve dvanácti letech jsem na to koukal s otevřenou hubou \ ještě dlouho po konci filmu se mi ji nedařilo zavřít ()

MaxBodycount

Film ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou poznamenal minimálne jednu generáciu čs.cinefilov to v našom prostredí dokázal kvalitou a nielen vďaka obmedzeným možnostiam dobových kín a dabingu ktorý prechčí originál - nadčasová rozprávka s budúcim D.A.R.Y.L.om je spracovaním časti knihy M. Endeho a pracuje s jednoduchou premisou čitateľa ako aktívneho účastníka deja - záchrany Ríše Fantázie - aby podčiarkla tému neuchopiteľných potrieb moderného človeka. Výsledkom je jedinečný kúsok plný toho, na čo sám spieva ódy - fantázie - schopný definovať detstvo alebo na chvíľu zastaviť dospelosť, taký malý krásny dar pánov Petersena, Doldingera, Morodera a Limahla popkultúrnym análom ... Moment filmového blaha: Všetko. ()

agamazx

Nuda, nuda, nuda, nuda. Asi kvalitne spracovany film na tu dobu od psa/draka, vizual, atmosfera decentna, ale z nejakeho neznameho dôvodu ma to strasne nudilo, aj ked som to videl ako 10 rocny. Prvych 13 minut zaujimavych, no neskor sa z toho stane jeden z najnudnejsich filmov co som kedy videl, ekvivalent pozerania do steny. ()

padav94

Film môjho detstva, dávali to na štedrý deň v TV, no keď mala prísť tá scéna s koňom v bažine, to som radšej odišiel si zapáliť cigaretu ()

Yeloumen

V roce 1987 se maly Yeloumen beznadejne zamiloval do princezny. V roce 2021 se mala Yeloumenka identifikuje s Falkem, mensi Yelouminek se zavodnim snekem. I po ctyriceti letech dokaze pribeh zaujmout. Zda se, ze je opravdu nekonecny. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh