Jitka je obézní dospívající dívka, která se obtížně vyrovnává se svou tloušťkou a nemotorností i s posměšky spolužáků. Největší muka prožívá zejména v hodinách tělocviku vedených sympatickým tělocvikářem, dívkami přezdívaným Bohoušek. Jedinou výjimkou je vybíjená, kde její střely jsou nechytatelné. Nikdo netuší, že trénuje doma ve sklepě, kde se trefuje míčem do zdi, na níž je Bohouškovo jméno. Změnou k lepšímu se stane zápas ve vybíjené, který dívky vyhrají právě díky Jitčiným dělovkám. Hned při prvním zápasu ji kluk z publika označí přezdívkou Metráček, což ji tak dopálí, že do hry vloží veškerý vztek a výrazně přispěje k vítězství v turnaji. A právě tentýž kluk, který se jí po zápase omluví, ji přivede do atletického oddílu, kde se Jitka začne věnovat vrhu koulí a prožije tam svou první lásku. (TV Nova)

zdeny99

Trochu jiný film ze školních lavic než ty, na které jsme zvyklí. Je to spíše psychologická sonda do života 14leté tlusté holky, která má obrovskou sílu a tu využije jak ve vybíjené, tak později ve vrhu koulí. A později i v životě, kdy se do ní zamiluje Vítězslav Jandák. [8334. hodnocení, 144. komentář, 60%] ()

domirovec

Ale jo, proč ne. Je velice zajímavé a pěkné, jak se z filmu, který jsem právě včera viděl snad poprvé v životě celý, vyklubala příjemná podívaná, která však diváka potěší především kvůli tomu, že to je pořád ještě příjemný přírůstek do tkz. týnejdžerských komedií, které, jak je v dnešní době známo, nejsou zrovna nejlepší a nejpovedenější, možná až na pár výjimek o kterých nevím. Nicméně Metráček jde rovnou k věci, vůbec nespí na vavřínech, ba naopak, divák totiž rovnou pozná co chtěl tvůrce filmem sdělit. Za mě fajn snímek, který sice má poměrně daleko k tomu, aby byl jedním z těch největších českých filmových velikánů (dost hodně daleko), ale zhlédnutí toho filmu definitivně nelituji. 3/5 ()

chrispe

Měla jsem a mám ráda. Dnes mi přijde vtipný, že je Jitka, v podání Markéty Světlíkové, považovaná za tlustou. A stříhat se rozhodně neměla! :-) ()

cerbygerby

Nedávno spatřen v tv a hned jsem pelášil ohodnotit. To byla doba.. ty vado.. mě se to líbilo, metráček to zařídí..pěkně jim dávala šlupky do ksichtíků..dobře jim tak, nemaj se smát.. 4* a 65% ()

Drom

Pro mě je to za čtyři hvězdičky (trochu slabší), protože mi to přišlo milý. Asi už jsem sentimentální. Nebo spíše senilní. Ne, není to v mnoha ohledech tak dobrý, ani omezenou výpravou, rozpočtem či kamerou, příběh století se taky neděje. Určitě za to stojí dobré herecké výkony většiny aktérů a samotné vyprávění nahlížející do Jitčina života plného starostí, trápení a poznávání. Po pravdě to rozhodlo o hodnocení, po letech jsem si tenhle film pustil, dokonce třikrát, a mé bezstarostné je spokojeno a nasyceno. A na rozdíl od starostí jiných puberťaček a dalších smradů pohladí. Kontrast, co? ()

Mandalorian

Tlustá prasnice která dává tvrdý rány míčem ? Hrál jsem vybíjenou, na vyhýbání byl prakticky nejlepší z ročníku a tohle mě uráží. 2* jako útěcha... ()

Ozzy2

Kniha a film mého dětství.Výborná kniha, výborný film, výborné obsazení.Nic dalšího netřeba dodávat. ()

Razzor_82

"Když nastoupí Metráček, dostanete na fráček!" Dospívající dívka má mindrák díky své váze ale dokáže se s ním slušně vypořádat. Za to má mé sympatie. Film mého mládí. 6/10 ()

kondor77

Na film jsem si vzpoměl při sledování Vybíjené. Viděl jsem ho v poměrně útlém věku a příliš mě neoslovil. Ale byl to film, který značně ovlivnil (a to pozitivně) integritu osobnosti mé otylé sestry. Takže přihazuji třetí hvězdičku za terapeutický efekt. ()

Zevon

Klidně bych přidal ještě jednu hvězdu za nostalgické vzpomínky na dobu a město, kde se tréningy a závod na stadionu natáčel, dokonce mám za to, že tam někde na tribuně jako malý sopel budu:-). Na svou dobu velmi slušný film, nic jiného projít ani nemohlo, přitom ani zmínka fašistické propagandy pod rudou zástavou a podlézavého řiťoidství, které lemovalo téměř veškerou tehdejší normalizační produkci. ()

Armin82

Příběh o dívce,která trpí komplexama, jako mnoho dalších dívek v jejím věku a v dnešní době tomu není jinak--->nadváha a nespokojenost s vlastní postavou. Jitčin trénink do tabule,kde si kreslila lidi podle jejich zásluh,mě opravdu pobavil a ty rány,při té vybíjené...no jako,docela masakr....Láďa Mrkvička a jeho legendární ,,No co co co´´? haha...Metráček zlatým písmem v československých filmových análech zapsán určitě není,ale svou kvalitu má--->60% ()