Hercule Poirot - Season 12 (2010) (série)

Vražda v Orient expresu (S12E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Murder on the Orient Express (více)

Orient expres, luxusní vlak, projíždějící celou Evropou, se jedné mrazivé noci stává dějištěm případu, k jehož vyřešení musí Hercule Poirot, který se čirou náhodou ocitl mezi jeho pasažéry, zapojit veškerý svůj důvtip a genialitu. Má k tomu dostatek času, protože vlaku, uvězněnému sněhovou kalamitou kdesi v srbském vnitrozemí, nezbývá než trpělivě čekat na vysvobození ze závějí. A zatím se tedy slavný belgický detektiv pokouší vypátrat, kdo je pachatelem neobvyklé vraždy amerického obchodníka a jaký byl její motiv. (oficiální text distributora)

PlayEasy

Některé díly jsou až příliš věrné své knižní předloze od královny zločinu (dokonce citují nějaké repliky!), asi obecně nejslavnější případ Hercula Poirota je na tom přesně opačně. Vyšetřování si diváci moc neužíjí, důkazů, stop, výslechů i podezřelých teprv ne. Zato se dočkají - na pouhou epizodu seriálu - neskutečného zachycení psychiky člověka, jindy velice optimistického a klidného Poirota, a jeho morálního dilematu. Suchet předvádí brilantní herecký projev a závěrečná řeč je nepřekonatelná! ... ()

JosefTomas

Jednoznačně nejzásadnější a nejvíce emočně zdrcující Hercule Poirot. Vše tak krásně a precizně natočeno, že tady je 100% málo. Herci bezchybní, kamera úžasná a tak silný příběh, jaký u detektivky nepamatuji. Jeden z nejlepších Poirotových případů a pro mně rozhodně ne poslední. ()

akcul

Jsem fanynkou filmové verze s bombastickým hereckým obsazením, ale tato verze se stává více než detektivkou. Je morálním apelem a tím vyvstává z celé řady Suchetovských Poirotů, ale pointou překonává svého staršího dvojníka. ()

lastshadowv

Tak tohle bylo něco neskutečného.. Takhle napnutá jsem už hodně dlouho nebyla a přestože znám zápletku, konec mi naprosto vyrazil dech. Atmosféra by se dala krájet už za úvodních titulků, tu všudypřítomnou zimu jsem doslova cítila až v konečkách prstů a celá ta plejáda skvělých herců a jejich vyhrocených výkonů mě uvrtala do křesla ještě hloub. No, ještě že to v neděli opakujou.. ()

MASH_4077

Je pomsta spravedlnost?? Záleží na úhlu pohledu nebo na tom, kdo akt vykoná?? Tady i Poirot zapochyboval a svým způsobem i zklamal. No jo, taky v jeho věku. Nicméně je to za plnej počet. ()

g.laudeo

Ani světlá funkcionalistická vila, ani svěže zelený anglický venkov - místo toho sníh, mráz a stísněný prostor železničních vagonů. Netradičně vypjaté, ale zcela logické reakce legendárního detektiva na nepříjemnou situaci.. Vždyť už jen ta jeho ješitnost.... A on zkraje pochopí, že tu něco nehraje... Že ho n ě k d o vodí za nos, a to způsobem, který Poirot považuje za urážlivý. Přičtěte zimu, málo soukromí, nejspíš se tentokrát ani moc nenajedl....:-) A pak teprve můžeme pokračovat debatou o víře, vině a trestu... Odvážná a brilantní adaptace jedné z nejlepších Agathiných detektivek. Plnokrevný kriminální thriller. ()

Reiner

Měl jsem co dělat, abych vůbec dýchal. Tak moc mě tento díl chytl, až jsem neměl čas dělat něco jiného. Skvělí herci, skvělá zápletka a navíc - skvělý D. Suchet! Zápletka dokonalá a opravdu by mne takový závěr nenapadl. No prostě SKVĚLÉ! 98%! a ***** ()

Mapl

Viděl jsem ten nejfamóznější a nejlepší díl celé Herculovské série s Davidem Suchetem - dokonale natočené, nádherná hudba, brilantní herecké výkony a naprosto úžasný výkon Davida Sucheta. Nemůžu jinak, než 5* - stále se vzpamatovávám. Klidně by mohla být delší stopáž a ještě více rozvlečený děj, jinak bravo!!! 99 % ()

Honzad007

Televizní série konečně dospěla i k nejslavnějšímu dílu Agathy Christie. A ačkoliv naprosto vybočuje, ač přemírou moralizování, úplně jiným prostředím ale hlavně obrovskou obměnou Poirotova charakteru, září a oslňuje! Atmosférické, neuvěřitelné a výborně natočené drama se skvělou dávkou napětí, skvělým rozuzlením a hlavně famózním výkonem Davida Sucheta, které předčilo svou filmovou sestričku nabitou hvězdami a oslnilo tím, co nám v už tak senzačních adaptacích chybělo. Dlouho se budu z této podívané vzpamatovávat! ()

liborson

Trochu opomenutá detektivní část, která je ale nahrazena moralitou a svým způsobem celý film povyšuje o hvězdu výše. Oproti verzi ze 70. let je tento Poirot více lidský, není tak agresivní a Suchet umí lépe ztvárnit emoce, se kterými se nakonci filmu pere. ()

jaqubko

Najgeniálnejší Poirot a dokonca jeden z najgeniálnejších filmov čo som videl! Celým filmom sa ťahá tá taká hutná atmosféra, ktorá vás priková ku sedačke. A na záver som ešte 5 minút sedel so sánkou dole! 99/100 ()

brasek

Vražda v Orient Exprese je moje obľúbené dielo. Táto verzia ma prekvapila veľmi silným psychologickým podtónom, modliaci sa Hercule Poirot a jeho vnútorná otázka zločinu a trestu dáva nový rozmer tomuto dielu. ()

kuře.gril

Trochu jiný (a mírně klaustrofóbní) díl Poirota. Od začátku do konce je to hodně vážné, Poirot si tentokrát nedopřeje žádný pořádný vtípek a spíše více filosofuje. Ačkoliv mám raději více odlehčené díly (v rámci možností spáchaného zločinu), tento je svým prostředím i svou zápletkou velice originální a určitě ho řadím k těm nejlepším Poirotům. ()

Pantai

Naprosto neočekávaný závěr a lidský rozměr Poirota, který mě neskutečně zasáhl. Pokud jste se slavným detektivem už pár případů prošli a zvykli jste si na jeho puntičkářský, precizní a neotřesitelný styl, víte o čem mluvím. ()

jaakub

Příběh o selhání spravedlnosti - a zamyšlení nad tím, co nám zbude, když se navíc připravíme o "rule of law" (vládu práva)... ()