Jednoduchý plán

• USA A Simple Plan (více)

Bratři Hank a Jacob Mitchellovi se s přítelem Louem vracejí ze hřbitova, a když jim vběhne do cesty liška, nabourají. Jacob s puškou v ruce pronásleduje lišku, ač ho Hank upozorňuje, že se nacházejí v chráněné oblasti. Hank a Lou jdou za ním do lesa a narazí na sněhem zapadané havarované letadlo, v němž najdou mumifikovaného pilota a tašku plnou stodolarovek v celkové hodnotě 4 miliony 400 tisíc dolarů. Hank trvá na tom, že nález musí ohlásit na policii, ale Lou ho přesvědčuje, že za daných okolností peníze vlastně nejsou ničí, a pokud si je nechají, není to vlastně krádež, navíc, že pravděpodobně pocházejí ze špinavých obchodů s drogami. Za několik dní bude Hankova žena Sarah rodit a mladá rodina financemi neoplývá, Hank se proto  nakonec nechá umluvit, aby si peníze nechali, ale s podmínkou, že je schová a jestli se do jara po nich nikdo nebude shánět, až pak si je rozdělí. Sáře se nelíbí, co udělali, a navrhne, aby Hank část peněz vrátil do letadla, pak to bude vypadat, že se nic nestalo. Hankovi se nápad zalíbí a ráno se vydá s Jacobem na místo činu. Když se kolemjdoucí soused Dwight Stevenson zastaví u psychicky labilního Jacoba, v obavě z prozrazení Jacob na něho vystřelí a zdá se, že Dwight je mrtvý. Hank chce zachránit bratra a souseda odváží na jeho sněžném skútru k potoku s úmyslem naaranžovat vše tak, aby to vypadalo jako nešťastná náhoda... (TV Prima)

Naby

Co chtel film naznacit bylo jasny uz asi v polovine filmu. I pres to napeti stoupalo a moje srdce s nim tlouklo v jednom rytmu. Velice zajimavy, originalni a dumyslny pribeh, i pres to, ze i konec se dal malinko tusit. Rozhodne jde o nadprumerny film, takze 4,2 zaokrouhlene na 4* urcite potesi kazdeho kdo ma rad originalni a zajimavy zapletky s napetim. ()

Spike86

Herecky to bylo dobře zahrané od Paxtona a Thorntona. Film má i zajímavý námět a rozuzlení. Ovšem mně to přišlo v prostředku děsně utahané a nezáživné po značnou část stopáže. Takže pro mě určitě nevyrovnaný scénář. Na můj vkus tam začlo být až moc vražd a přestalo to pro mě být uvěřitelné. 65% ()

Dupac

Hrozná škoda, že neměl Raimi k ruce lepší scénář. Snaží se budovat napětí, daří se mu, ale co je to platné, když všechno záleží na naprosto nevěrohodných náhodách a postavy se chovají totálně nelogicky. Škoda, no. ()

Africanus1

Jaképak přátelství nebo příbuzenské vztahy, jak jde o čtyři mega, jde všechno stranou. Nejlepším argumentem ve sporu o tom, kdo bude sedět na pokladu je totiž buď bouchačka, nebo ještě lépe brokovnice. A hlavně při tom moc nepoužívat mozek. ()

Agnostik

Totální ůlet!Samu Raimimu se povedlo velice sympaticky a v plné parádě vplout do vod Bratrů Coenových.Naprostá herecká souhra v tomto snímku o náhle nalezených penězích a přátelské hamižnosti protkaným kvalitním napínavým dějem.Opravdová filmová libůstka! ()

Unrealik

Konec je za 4 hvězdičky, ale celek za tři. Jedná se o zajímavý příběh, který se točí kolem nalezených peněz, jenž nepřinesou štěstí... ()

Mark1983

Film je zajímavý od začátku do konce,takže jsem nebyl zklamán,ale celkový děj je spíše průměrný jako koukatelný kriminální seriál v televizi.Přesto film uznávám jako povedený snímek. ()

SantaCruz odpad!

Neni duvod davat hvezdy za hvezdne obsazeni a uz vubec ne za jednoduchy film. Reseni jednotlivych udalosti me nikterak nevtahlo, nedokazal jsem temto scenam uverit realicnost :-( ()

Beaka9

Nadržuju filmům, které se odehrávají v zimním období. Když jsou postavy zababušené do huňatých kabátů a od pusy se jim kouří. Když si pak v teple dají čaj, pomalu jej usrkávají a tisknout ruce k horkému hrnku. Tyhle filmy se totiž z tepla postele sledují nejlíp. A tohle je přesně ten případ. Jenže jenom o tomhle Jednoduchý plán není. Je o lidském pokušení a o tom, kam až jsme ochotni zajít kvůli vidině peněz. Kvůli vidině lepšího života. O tom, že mít zdravou rodinu, práci a dům je pro některý z nás málo. ()

Pignon

Trochu mírného napětí na začátku, postupně už pouze fraška až po úplné ufouknutí na konci. Pokud nejste ve věku 12-15,5, tak to nutně nemusíte vidět. ()

kodwin

Brilantní. Skvělý scénář včetně vedlejší linky rodinné kletby. Ty vraždy se většinou sice daly čekat, ale i tak to mělo šťávu. Vynikající Billy Bob Thornton a hodně dobrý Bill Paxton ukázali, jak lze zahrát nečernobílé postavy, které byly samozřejmě skvěle zrežírované. Lokace taky super, zkrátka jeden z těch filmů, které se povedly a takových není nikdy dost. ()

JB001

Až do včerejška jsem o tomto filmu nevěděl vůbec nic. Náhodou jsem na něj narazil na Prima MAX a musím dát maximální ohodnocení.To nemělo chybu. Zápletka jednoduchá, ale scénář a herecké výkony na jedničku ()

Grossing

Napětí od začátku do konce, výborná režie, výborně zahrané. Film okamžitě vtáhne diváka do děje a ten s napětím sleduje jak se nálezci peněz za drogy řítí do neštěstí s katastrofálními následky. ()

Bogrant

Skvelý, mrazivý (zasnežený) thriller o tom, ako sa z jednoduchého a naoko bezproblémového plánu stane poriadne na nervy brnkajúca dráma, pri ktorej sa tají dych. A vlastne to je tak jednoduché, až je to zvláštne hrejivo uspokojujúce. Výborne vedení herci, Paxton je záruka kvality a Thornton tu je naozaj skvelý. Navyše to chladné prostredie, prepracovaný scenár, rôzne nečakané zvraty a strhujúce finále z toho robia jeden síce malý, ale o to viac zaujímavý film. ()

Bragi66

Bolestně jednoduché a bolestně dlouhé, přesto velmi znepokojivé. Fakt je, že to má nosnou myšlenku, a také je to opravdová syrovinka jako třeba Fargo (1996) , Únosci (2000) ale v neposlední řadě také Zabiják Joe (2011). ()

Svadbos

Fim ponúka paralely s tvorbou Stephena Kinga čo do príbehu o rovnováhe v malom meste, ktorú narušila neočakávaná udalosť. Režisér Sam Raimi vytvára atmosférický kapitál zo zasnežených stôp a pomalého vývoja deja. Chladný, strhujúci a ľudský, pripomínajúci “Plytký hrob” a “Poklad na Sierra Madre”. ()

draxxi

Jsou pribehy, u kterych se producentum vyplati si priplatit za opravdu hvezdne herce. A tohle je presne ten pripad. B.B.T je vazne jeden z nejlepsich na svete... Herci, exteriery a k tomu paradni konec, tomu dodali stavu... 26/7/2022 83% ()

Holly_Molly

Zatahovat do svýho brilantně ďábelskýho plánu svoje vidlácký kamarády a sourozence s IQ rovnající se počtu jejich zbývajících zubů zkrátka nemůže dopadnout dobře..Ucházející famózně zahranej thriller, ale existujou mnohem lepší i napínavější. :-) ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců