Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

Disease

Viděno premiérově více než 20 let po vzniku a paráda. Možná jsem nenáročný, ale vzhledem k současné produkci, kde se člověk zasměje tak 2-3x za film, je tohle fakt pecka. Navíc i příběhově je to konzistentní. ()

ekomo

Zajímavá komedie plná černého humoru, Robert de Niro a Billy Crystal předvedli skvělé výkony, scénář a námět zase naopak snižují úroven filmu. Konec filmu mě oproti průběhu příjemně překvapil. ()

Yardie

Slabších 80%. Výborná komedie, kterou "dělá" hlavně De Niro. Já ho v těch komediálních rolích fakt žeru - ty je grimasy, to je prostě něco úžasného. Celý film je protkán spoustou vtipných hlášek, dialogů a komických situací. I Billy Crystal přispěl jistě troškou do mlýna. Viděl jsem to už párkrát a klidně se mrknu znovu, protože se zase pobavím. Prostě taková inteligentní zábava. Howgh! ()

mira007

Taková pohodová skoro bez akce gangsterská komedie. Billy Crystal opravdu sedí jako nudný psycholog, ufňukaný gangster De Niro je místama slabší, ale celkový obraz a originální námět dává ve výsledku příjemný film u kterého se člověk zasměje. ()

kritiklon

Senzační komedie, která výstižně paroduje gangsterské krimifilmy! Robert De Niro a Billy Crystal se ukázali jako sehraná dvojka která si perfektně sedla a vytváří směsici zábavy a smíchu pro oko diváka. Myslím že De Niro si tu roli vyloženě užíval po jeho zkušenostech z filmů, které si "Analyze This" bere na mušku! A Crystal mu zdatně sekunduje. Perfektní, nenáročná zábava u které se budete trhat smíchy. 4* za 76% ()

laepus

Geniální jednoduchost postavená na skvělém herectví Roberta DeNira (jeden z jeho posledních pořádných filmů) a Billyho Crystala (jeho cvokař opravdu cvokařem je, on to snad ani nehraje). Samotná představa, že hlava mafie potřebuje cvokaře je dost ulítlá a pokud na ni naletíte hned na začátku, tak se to s vámi poveze až do konce. Nesmrtelné pro mě navždy zůstane scéna, kdy cvokař Sobol dělá na setkání mafie Vittiho zásupce a solí tam jednoho vedle druhého. Už jen kvůli téhle scéně stojí za to se na tenhle film kouknout. ()

Garch

"Zavolej do Vatikánu, jestli jim něco nechybí." / "Doktor Sobol? Jsme agenti z Federálního úřadu pro vyšetřování OOZ." "obsedantně orální zoofílie?" ()

DavidBeko

Vynikajuca komedia. Robert De Niro je v ulohe mafianskeho bossa super no a Joe Viterelli, sadlo ako ho tam prezivali, sa so svojim ksichtom hodi do ulohy mafiana najlepšie. Ja som ho v podobnych filmoch videl len ako nejakeho mantaka ktory vždy všetko pokazi, tak som bol celkom prekvapeni, že tu nemal taku ulohu a vsetko nepokazi a dokonca aj Paulovi zachranil život. Už sa tešim keď si pozriem dvojku. ()

Kroupa

Vynikající oddychová komedie, inteligentní a přitom prostá, s řadou velmi vtipných momentů, z nichž některých si všimnete až po dašlím shlédnutí. ()

Pawlisman

Průměrný film s průměrnou nudou a mizivou zábavou. Říkám spíše ne, snímek nemá nic navíc, čím by mě zabavil a ohromil. 7/10 ()

Maura

Spraviť komédiu o mafiánovi a psychiatrovi bol geniálny nápad. Geniálne sú aj niektoré dialógy - chémia medzi ústrednou dvojicou funguje dokonale. Jedna z mojich najobľúbenejších filmových postáv Roberta de Nira. ()

majec4

Pre mna neznamy film, no pacil sa mi velmi. Super napad podla mna, natocit film o mafianovi so psychickymi problemami a do role mafiana obsadit De Nira. Miestami som mal pocit, ze sledujem parodiu na De Nirove mafianske kusky. Humor bol dobry, nasmial som sa celkom slusne. Neskor mi kus vadilo to zatiahnutie FBI do scenara, chcelo to ukoncit nejako v ramci "rodiny". Film vsak bavil, mozem len odporucit. ()

Ramone11

Naprosto dokonala komedie parodujici mafianske filmy! Robert De Niro byl svymy gagy a problemy s impotenci naprosto neprekonatelny a znovu dokazuje, ze dokaze zahrat snad jakoukoliv roli. Svym zpusobem parodoval sam sebe! Fakt moc povedene dilo, ktere si vzdy rad pustim znovu, jen trosku lituju pokracovani Preber si to 2, ktere bylo zjevne slabsi a vcelku zbytecne. Analyze This ale doporucuji vsem, zvlaste se pobavi ti, kteri znaji filmy, ve kterych Robert De Niro hraje v 90. letech:) ()

ladno

Pri scéne s pomarančmi som šiel do kolien. Vynikajúca komédia! Samozrejme, aj tento film má svoje muchy, ale už je to dlho, čo som sa pri filme takto dobre zabavil. Robert DeNiro ako emočne rozladený Vitti (žeby paródia na meno Vito?) je ohromný a Billy Crystal ako psychológ nemenej. A tá 1:40:00 ušla ako voda. 90% ()

Helldo

Přece nás neoprásknou takhle za světla. - Jak by ne to je ta nejlepší doba, vždyť na to vidí. Skvělá zábava! ()