Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

BoPo

De Niro vďaka svojej hereckej minulosti predstavuje dokonalú voľbu. Jeho nevyrovnaný mafián Vitti je paródiou na všetko mafiánske v jeho filmografii. A že toho nie je málo. Rozhodne dobrá voľba na večer, počas pracovného týždňa. ()

Tommassi3

"Vy jste sem letěl patnáct set kilometrů a vytáh mě o půlnoci z postele jen pro to, že se vám nepostavil ?? Víte, že na to existujou prášky ??" ;) ()

Lacike

V tejto komedii si Robert De Niro famozne striela zo svojich slavnych mafianskych uloh. Cely cas je neskutocne rozkošny a zaroven vtipny. Bohuzial jeho protihrac Billy Crystal mu nie je rovnocennym partakom a Crystalova linia je vlastne absolutne nezaujimava. Vo chvilach, ked mu islo o zivot, tak mi to bolo uplne jedno. Keby namiesto neho obsadili napriklad Robina Williamsa, tak by to bola bomba. Crystal je sice sympatak, ale ani si nespominam na nejaku jeho komediu v ktorej by ma rozosmial natolko, aby som mal chut ju vidiet znova. Film sa mal viac venovat De Nirovi a celemu tomu mafianskemu pozadiu, ktore mohli zosmiesnit este viac. Napriklad scena citujuca Kmotra je fantasticka. Takych tam malo byt ovela viac. Aspon ze sa vydarilo obsadenie viac ci menej znamych mafianskych xichtov. Najviac ma bavil Joe Viterelli ako blbec Jelly. Mimo vykonov uchvatneho De Nira a par vedlajsich zabavnych postaviciek to je len priemerna komedia, ktora koncept mafian s psychickymi problemami ani zdaleka nevytazila tak dobre ako serial Sopranovci. Ale kvôli De Nirovi to je pre fanusikov mafianskych filmov povinnost. 6/10. CZ dabing je solidny, ale Meduna sa na De Nira absolutne nehodi, takze som to po chvili radsej prepol na original. ()

corpsy

Robert De Niro rulez. On je hlavným ťahúňom tohto skvelého komediálneho snímku a práve on nazbieral filmu najviac bodov. ()

Paxxx.cz

Povedená komedie, na které se mi líbil hlavně konec, kde na schůzce mafiánu Billy Crystal skutečně perlil vtipem. Drobná vzpomínka na kmotra taky potěšila a rozesmála. Pro mě lepší tři hvězdy. ()

agentmiky

Když narazím na film s De Nirem, který je shodou okolností gangsterkou, tak má skoro vždy potvrzenou a zaručenou stoprocentní kvalitu. Tentokrát tady De Niro hraje roli mafiána ( a ono co vlastně jiného), který má pořádné deprese a v jednom kuse zažívá pocity úzkosti. Celý film je prošpikován vtipnými a zábavnými momenty, které nejsou vůbec trapné. Pořádně jsem se u nich nasmál. Líbí se mi, jak je film pojat sice odlehčenější formou, ale někdy je narušen opravdu vážnými vsuvkami, které divákovi připomínají nehostinné mafiánské prostředí. Crystal v roli psychiatra dodal filmu špetku geniality navíc. Celkově chci pochválit kvalitní scénář, kde nenajdete žádné výraznější chyby. A ještě bych chtěl udělit pochvalu těm, kteří vybírali lidi do vedlejších rolí. Zejména lidé ztvárňující mafiány vypadali jako typičtí sicilští brousci, s kterými si není radno zahrávat. Dvojku si asi navzdory nízkému hodnocení budu muset pustit také. Na plný počet hvězd tomu chybí kousíček. Za mě dávám 84 % ()

Popluh

Ať si to přeberu jak chci, stále mi vychází jen průměrná a předvídatelná komedie, která sice málokdy nudí, na druhou stranu ale málokdy rozesměje. S takovým hereckým obsazením bych čekal rozhodně víc. De Niro to sice jako vždy exceluje, ale stejně si myslím, že je ho do podobných rolí sakra škoda. 60 % ()

numi

Inteligentní humor, inteligentní dialogy a mafián, který vyměkl v podání Roberta De Nira. Tři důvody proč tuhle komedii miluju. Robert De Niro je v tomhle snímku stejně tak dokonalý, jako je Billy Crystal stylový a některé hlášky jsou opravdu klasičtější než sám Wolfgang Amadeus. Přeberte si to vícekrát než jednou. Tahle komedie neomrzí, ale naopak zraje jako dost dobré vínečko. Je sice pravda, že po hodině frontálního ataku na divákovu bránicí ubere plyn a vrhne se spíše na partyzánskou válku, ale i tak boduje. Je to mezi čtyřkou a fullhousem a když jí milujete, tak není co řešit... [leden 2006] ()

blackrain

Psychické problémy se nevyhýbají ani mafiánským bossům. Nový šéf newyorské mafie má velký problém. Není takovým drsňákem jakým býval a dokonce nedokáže ani zabít. Takový mafián je prakticky na nic. Hlavně, aby se to nedozvěděli ostatní mafiáni. To by mohl být velký průšvih. Kdyby věděli, co se jejich bossovi honí hlavou, určitě by se ho zbavili. Takový člověk nemůže být hlavou klanu. Nesmála jsem se celou dobu filmu, ale spíše jsem se tak lehce pousmávala. Povedená komedie se zajímavou zápletkou. Už jste někdy viděli, aby mafián musel vyhledat pomoc u psychiatra? Já, ne. ()

slunicko2

Téma milé, mafiánští herci príma, ale přesto je to poněkud nedomrlé. Stylový 62letý Joe Viterelli (Jelly - bodyguard citlivého mafiánského šéfa Paula Vittiho) je k sežrání. ()

Skip

Dobrý, slušně zrealizovaný nápad. Komedie, u které se neřičí smíchy, ale pobavit rozhodně dokáže a není to jen slaboduchá, tupá zábava. ()

Fanucci

Přeber si to je podle mého názoru nejlepší mafiánská komedie a dvojice DeNiro - Crystal v ní doslova září. Doporučuji shlédnout v originálním znění. ()

dee-key

Už jsme tu měli kmotra a tucty dalších filmů o mafiánech. Ale komedie o plačícím gangsterovi s komplexem z dětství léčícího se u psychiatra, to tu ještě nebylo. Navíc Robert De Niro je naprosto k sežrání. ()

GILLWANDER

Škoda filmu, ktorý mohol byť fakt kvalitný, možno aj preto nie je, že sa toho neujal majster tohto žánru Scorses. Dať to jemu a nie Ramisovi, mohol by to byť ďalší úspešný mafiánsky snímok. No nestalo sa. Škoda aj Roberta De Nira, ktorý to podľa mňa nemal ani brať. Film hodnotím priemerne. Takže za 3*. ()

dyfur

....občasne silené,občasne vtipné,vcelu znesiteľné - slušný priemer.Robert de Niro starší a začína s úlohami ísť do komickej polohy a je to príjemné :) ()

balba

Skvělá komedie , která mi v některých momentech připomíná parodii na gangsterské filmy.Komedie svým humorem nikoho neurazí , ale pobaví. ()

Martin741

Z hereckej spoluprace De Niro a Chazz Palminteri mam ovela radsej Pribeh z Bronxu nez tento sivy priemer. Harold Ramis mi nehovori nic. 50 % ()

Figu

Filmek s De Nirem, o kterým jsem toho tolik slyšel, ale až teď onehdá se mi dostal před kukuč. Bylo to pozdě v noci v bedně, když už jsem pomalu zavíral krám a náhle po dlouhatánským přepínání z programu na program - Přeber si to. No co se budu rozepisovat. Chytlo mě to jako prase, Robert je geniální gangster i šílenec, Billy mu úžasně sekunduje a mě se prostě v tom krámu opět rozsvítilo na plné čáře! Super! Jediný co mě sralo, bylo vydržet ty vyjebaně dlouhý a vypatlaný reklamy! Jinak jsem se skvěle bavil! 90% ()