Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

Stíba

Trochu sem se obával ale on je to opravdu skvělý a inteligentní humor, který se mi náramně trefil do mého vkusu a to bez ohledu na mafiánské prostředí a výborného mistra De Nira, což film ještě povýšilo. Když ho vidíte jak hraje poblázněného mafiána tak máte pocit jako by v podstatě parodoval svoje předchozí mafiánské role což tomu dodává ještě peprnější nádech. Moc milé překvapení. ()

Kingjiri

Mafiánský a gansterský filmy nejsou zrovna moje parketa, takže jsem k snímku přistupoval s jistou rezervou. Když jsem si to ale celý přebral:), zjistil jsem, že jsem se hodně příjemně pobavil. Příběh fungoval, jen v závěru trochu ztrácel tempo a už nebyl tolik vtipnej. Ocenil jsem, že byl děj zasazenej do současnosti a ne do minulosti, jak bývá u gansterek zvykem. Dle očekávání bylo uplně nejlepší obsazení hlavních rolí a Robert De Niro i Billy Crystal zahráli skvěle. Jen mě trochu mrzí, že jsem snímek viděl v dabingu. Ten sice nebyl špatnej, ale určitě by bez něj herectví ústřední dvojice vyniklo ještě o něco víc, a proto si ještě v budoucnu dám verzi v originálním znění. ()

Solly

To se dá jen doporučit. Výborný Billy Crystal a fantastický Robert De Niro, který pojal svoji roli s takovou vážností, že je prostě k "sežrání". ()

Shaleman

zbožňuji mafiánské filmy s jsem upřímně děsně rád, že se nenatočila další infantilní parodie, ale dle mého inteligentní zábava s absurdní zápletkou - což mám také upřímně děsně rád. De Niro jako výčitkami deprimovaný mafiánský don a Crystal jako po setkání s De Nirem neurotický psychiatr se úžasně doplňují a i když se nebudete řezat, popadat za břicho, plácat se do stehen či čůrat do kalhot smíchy, tahle oddechová komedie vás uspokojí a kdykoli se k ni rádi vrátíte. ()

Petulka88

Koukatelná komedie, ale nevidím moc důvodů, proč se na ni ještě někdy podívat. Snad jen Robert De Niro jako mafián Paul Vitti a jedna povedená scéna parodující Kmotra. Lisa Kudrow byla jediná z Přátel, kterou jsem nijak zvlášť nemusel a ani tady to není o moc lepší. Stejně tak nejsem velkým obdivovatelem humoru Billyho Crystala (snad z vyjímkou Dobrodruhů z velkoměsta). Takže pro jednou mi Přeber si to! určitě neublížilo, ale podruhé už tento film analyzovat nemusím. ()

boni

Skvělý námět, De Niro v hlavní roli, taková lehká parodie na vlastní mafiánské bijáky, přeci jen tady se nehraje na nikterak vážnou notu, a přesto to prostě nebylo úplně ono. Jo, ne že by se člověk u toho nějak nudil, ale žalostně tam chyběly nějaké výrazné scény. Po filmu mě nenapadla žádná, kterou bych si mohl na delší dobu zapamatovat, a díky které bych si na film vzpomněl. Děj byl místy trochu utahaný a Lisa Kudrow tam docela otravovala. Takže sice to byl příjemný oddych, ale rozhodně jsem čekal víc. A ono se z toho dalo vytěžit víc, bohužel. ()

xylofonka

Až na poněkud rozpačitý konec je to skvělá bezproblémová podívaná, která příliš nezatěžuje a za cíl si klade jen jedno: dobře pobavit a to se jí beze zbytku daří. ()

winstonik

Veľmi nepresvedčivé dielko, ktoré "škrípe" nijak zaujímavým humorom a stokrát ošumelými scénami (a la nedokončená svadba). De Niro hrá skvele, ale zo scén, ktoré mu tvorcovia ušili, sa nedá uveriť nič, tobôž že je mafiánskym bossom s psychickými problémami. Crystalova premena na vodcu mafiánov - nepresvedčivé. Crystalova prihlúpla nevesta, čo sa tvári na novinárku, trápny skeč s jej otcom - detto. Na to, s akými očakávaniami som film išiel sledovať, to bolo podpremerné. ()

Tamdydam

Tuhle komedii miluju. Je nápaditá, vtipná, výborně zahraná a hlavně uvěřitelná. Všechny ty komicky absurdní situace jsou věrohodné a pochopitelné, a posouvají žánr "mafiánských filmů" do lidštější roviny, ve které ani ten největší tvrďák není z kamene. Vžít se do prekérní situace obou hlavních postav, jak psychologa, tak mafiánského bosse tu jde opravdu samo ()

lenzi

Vtipné. Normálne som sa bavil a to sa mi pri amerických komédiách natáčaných v tomto tisícročí málokedy stáva. ()

himor

Výborná komédia...naozaj výborná. Bavil som sa skvelo, párkrát som mal aj výbuch smiechu. Billy zahral parádne, scéna keď mal zastupovať Vittiho ako Consigliere ma dostala, skoro mi cvrklo :D De Niro je skvelý, neustále sa rozplače čo mi zase len privodilo dlhé minúty smiechu. Ako fakt rozmýšlam že toto je mafiánska komédia za 100%... ()

RobbieM@N

De Nirův výkon vyčníval jako vždy ale jako komedie fungoval tento film pouze na konci jinak se nebylo čemu smát, ucházející slušný film, který si na nic nehraje, žádný patos, ale režisérsky mě to nudilo ku smrti, opravdu, připadalo mi to zpracované jako od televizního režiséra, a Billy Crystal není kdovíjaký komik, spíš komický hňup. ()

d1x

U filmu jsem se chechtal od začátku do konce. Mám rád De Nira, který je pro mě Pan herec. Billy Crystal navíc ve filmu také zahrál svěle. Je to jedna z mých oblíbených komedií, ke které se rád čas od času vrátím. Určitě neprohloupíte pokud se na film podíváte:-) ()