Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

epsyn5

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů z 20. století. Celý film do sebe skvělě pasuje, murray a Macdowell jsou si od začátku souzeni. Film je propleten spoustou příjemných a nenucených vtipů a určitě se u něj každý odreaguje. ()

shinlove

Rozhodně jedna z nejpovedenějších romantických komedií. Co by člověk udělal jinak, kdyby mohl každý den zažít odznova? opakovat pořád stejný den je ale otrava a mimika Billa Murayho je jedinečná a proto se každý po shlédnutí musí bavit :) 4* ()

Mr.Dark

Dávají to pořád a neustále a já na to pořád a neustále koukám a pořád se stejně řechtám na stejných místech i když jsem to viděl x krát... ()

pepp666

Velmi dobry filmik. Uvazoval som nad 5*, ale koli nudnejsiemu uvodu, ktory bol sice potrebny na vykreslenie postav a situacie, som tu poslednu hviezdicku nepridal. Inak to nema chybu. ()

Tomulka

Naprosto geniální komedie, která má asi jedinou vadu a to je český dabing. Poprvé jsem viděl film s dabingem na ČT1 bylnaprosto geniální a filmby se ani s jiným dabingem neměl vysílat, dabing byl trefný mnohdy vtipnější než originál. Jenomže pak přišla s novým dabingem Nova a už to bylo na h....... Hodně hlášek tím totálně utrpělo pád a již to nebylo ono. Bill Murray je přesně zvolený herec do této role a Andie ach nádherné stělesnění ženy a to nejen ve filmu :). ,,Moc hezký včerejší záznam" :)) to používám v běžném životě už několik let :) Nebo když se mně někdo zeptá zda vím jaké bude počasí ,,Bude chladno, šedivo a tak prožijěš zbytek svého života" ()

rwa

Film s tím nejinteligentnějším scénářem co znám. Režisér, který neexhibujícím oldskúl stylem natočil, co dle scénáře natočit měl. Zbytek spolu s Andie zařídil Bill Murray, který to zahrál prostě geniálně a vznikl tento dokonale vybroušený diamant. Jestli moralita tak takto. ()

Alister

Brilantní komedie jejíž zápletka dává Billu Murraoyvi prostor pro uplatnění svého komediálního talentu v plném rozsahu. Možná že to jací sme idioti si uvedomime teprve tehdy sme-li nuceni stát na místě a nemáme kam utikat před lidmi jejichž názory navenek opovrhujeme. Takže pokud si scenarista vymysli na Phila dumyslnou časovou smyčku aby mohl dukladne poznat sebe sama ne v očich vlastnich ,ale lidi kolem nej s nemožností kamkoli utect, je Phil nucet jit sam do sebe a stát se "lepším" člověkem. Film v sobě nese poselství o hodnotě každého dne, který prožijem a třebaže se Philovi neustale promital onen jeden kýžený den nakonec dokázal i právě za tento jediný den přesvědčit lidi kolem sebe o svém přerodu v sympaťáka, jež dokáže uhnat svůj protipol v podání přeslazené šlehačky - Andie Macdowell. Jen mě napadá, že časový paradox pohánějící tuto brilantní komedii kupředu by měl byt občas uvalen na každého z nás. ()

DVCAM

Komedie s inteligentním humorem, výborným Billem Murray a krásnou Andie MacDowell, která baví i po 5 shlédnutí. ()

Jevablo

Na kožený obličej Billa Murrayho, pokaždé když ráno vstává za zvuků nesnesitelné písničky, se stojí za to podívat. Romantiky je ve filmu naštěstí přiměřeně. ()

Mr.Hackels

Výborná komedie, u které se člověk ani chvíli nenudí. No a tisíckrát slyšet začátek I Got You Babe mi vůbec nevadilo :) ()

dawexx

Hromnice ani po letech nezklamou. Jak to ten Bill Murray sakra dělá, že si vystačí povětšinou s jedním výrazem a přesto mu člověk všechno žere? Komedie, která zaručeně pobaví, protože z geniálně jednoduchého námětu se podařilo vytěžit maximum. Nejvíc miluju pasáže, kdy Phil potkává ráno svého bývalého spolužáka, co mu vnucuje pojistku, až z něj ve finále udělá obchodníka roku. ()

Beawish

...která jiná romantická komedie by si zasloužila plný počet, když ne právě tahle? Přiznávám, tu pátou hvězdičku jsem jí až do dneška upíral jenom proto, že jsem se přeci jen trochu styděl :) ()

Snakefinger

Toto je léčebná kůra pro všechny cyniky .... doporučuji pouštět třikrát denně. Film překvapí svojí precizností při opakovaných scénách, vtipem, šarmem. Opravdu jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl. ()

jkomar21

No...pro mě to komedie moc nebyla, občas jsem se opravdu zasmál, ale povětšinou jsem se vžíval do kůže Billa Murraye a moc do smíchu mi nebylo při představě, že bych takhle musel žít a neměl bych absolutně na výběr (ani smrt nepomůže) Ke konci už mě to trochu nudilo, ale za zajímavou zápletku a opravdu krásnou Andie McDowell si to zaslouží 4 hvězdičky....no ale znovu vidět to nemusím ()

Monniques

Dala bych tomu 3 a půl hvězdičky, ale jelikož to není možné, tak dám jen 3, protože na 4 hvězdy se necítím. Příjemná, milá, neškodlivá romantická komedie s dobrým Murrayem. Andie mi trochu vadila, ale to pominu. Pro mě je komedie, film, u kterýho se směju skoro celý děj. Tady jsem se snad ani nesmála, když tak jen pousmála. Opět jsem čekala něco více vtipného, to mě trochu zklamalo. Jsem holt náročná na filmy. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky