Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

WoWoW

Skvělý Bill Murray, skvělý nápad a skvěle natočeno. Není co dodat, takhle si představuji romantickou komedii, která mě bude bavit pokaždé když se na ní podívám a o tom to celé je. ()

Attta

Výborný film situovaný do příjemného prostředí s vynikajícím Murrayem a MacDowell v hlavních rolích, kterým role opravdu sedly. Je to prostě taková příjmená rodinná romantická komedie u které se člověk fakt zasměje, oddychne si, ale přitom neztratí kontakt s filmem ani na jednu sekundu. Film jsem viděl už několikrát a vždycky mě stále stejně skvěle pobaví. Výborný nápad i zpracování si těch 5 hvězd zaslouží už jenom kvůli tomu, že se takových filmů ve svém žánru moc nevidí! Velice apartní film, který vřele doporučuju! ()

Aelita

Filmová podoba teorie alternativních vesmírů – různé kombinace ze stejných složek jednoho. Podstata teorie solipsismu: zdání reality člověku dávají smyslové vjemy, zdání kontinuálního života dává paměť protažená za hranice aktuálních pocitů a stavu mysli. ___ Vysoké hodnocení tohoto filmu zřetelně ukazuje, že dostatečně dobře formalisticky podaný, laicky řečeno zprostředkovaný, nosný a možná hlavně lidský emoční obsah je pro diváky důležitější než sebeumělečtější forma slabého či studeného obsahu. Je ale pravda, že je čím dál více diváků, kteří vyhledávají, zkoumají a hodnotí hlavně "konstrukci", expresivitu akce a vizuální efekty filmů. Svědčí to snad o celkovém posunu k mužskému způsobu vnímání? Neboli, pokud je důležitý i obsah, i forma a jejích celkový součin, může pak zvyšování zájmu o formu svědčit o růstu racionality ve vnímání a o vyčerpání nebo přesněji přesycení diváků množstvím opakujících se témat a v důsledku toho o jejích přiklonění k relativně proměnným formám? Odpověď na tyto dvě možnosti vývoje diváckého zájmu naznačí budoucí podobu filmů. ___ Dodatek k dualismu obsah-forma: Ben Affleck odmítl nabídku na režírování filmu Muž z oceli z důvodu, že se necítil dostatečně zkušený v oblasti natáčení scén se speciálními efekty. Rozhodnutí doplnil slovy: "Lekce, kterou jsem se naučil, je, že by člověk neměl koukat na to, jaký má film rozpočet, kolik se utratí za speciální efekty nebo kde se bude natáčet. To, co je podstatné, je příběh." ()

Pugo

Je veľmi príjemné si v roku 2013 pozrieť komédiu s Murray-om zpred 20-tich rokov a zistiť, že čaro a humor tohto filmu sa nevytratilo. Páči sa mi, že vtedy si tvorcovia vedeli natočiť inteligentú a romantickú zábavu bez rôznych primitívnych vtipov (žiadne fekálie, telesné tekutiny atď), ktoré kraľujú vo väčšine momentálnej komediálnej hollywoodskej produkcii. Samozrejme s takým esom akým Bill Murray určite je, to ide o to ľahšie. A MacDowell, ktorú som nikdy nejak nemusel tu je naozaj sympatická. Shannona v závere som vážne nespoznal. ()

Nach

Velice chytrý, zábavný a na realizaci i počítám úsporný film (když u většiny scén opakujete ty samé lokace, komparz i herce). Bill Murray tu musí hrát sám sebe, jinak si jeho herectví zde nedokáži vysvětlit. Vše od castingu po scénář tu geniálně sedí a zapadá do sebe. Ve druhé polovině i slabší povahy budou asi potřebovat kapesník. Nápad s časovou smyčkou je tu totiž vytěžován fakt dokonale. A to se cení. 80% ()

Desgenais

Moc milý film s úžasným Billem "mothafucka" Murrayem. Bylo zajímavé ho sledovat na půl cestě od komika ze SNS a Ghostbusters ke psím očím a minimalismu Broken Flowers či Lost in Translation. 5 hvězdiček nedávám vlastně jen ze dvou důvodů. 1) fakt divná hudba a 2) komická figurka kameramana. Tohle zostuzení si nzasloužil ()

Kwaichi

Skvelý Bill predviedol opäť svoj majstrovský herecký talent. Novinársku hviezdu, ktorá navštívi pracovne svoje rodné mesto - zapadákov stvárnil vynikajúco, ako keby sa pre túto rolu priam narodil. Tiež som sa nad tým pár-krát zamýšľal, aké by to bolo prežiť viackrát rovnaký deň. Film pekne ukázal všetky výhody aj nevýhody tejto situácie. ()

Lanark

Bill vtipný, Andie fakt netušeně nádherná. V rámci romatnického žánru určitě jeden z nejlepších snímků. ()

C0r0ner

Tenhle film je typickým příkladem toho, když je kompletní stopáž vystavěna na scénáři. Pak jsou samozřejmě potřeba dobří herci, ale s tím už se tak nějak počítá. Stačí jenom dobrý nápad a i bez třískajících efektů se dá natočit parádní film. Předpokládám, že se tímhle nechal inspirovat Next a dojel jak jinak, než na scénář. 90% ()

DruidKarel

1873. hodnocený film: Člověk by si snad ani nepomyslel, že mu tak dlouho kůže unikát nějaký film, který je dnes již považován za kultovní. Skvělé hlášky a Bill Murray, který ztvárnil zamilovaného podvodníka v lásce. Film doporučuji, 5* si zaslouží a od teď vím, že kdykoli bude v televizi, tak se na něj musím podívat. 5* ()

Wormboy

Ked som zacal pozerat tento film pred par rokmi,tak po prvom prechode do "vcerajska" som to vypinal,ze aka blbost.Odvtedy to samozrejme viac krat opakovali,ale len prednedavnom som sa odvazil pozriet si to "znova" a tento krat dokonca.Bol som velmi milo prekvapeny,co sa vo filme dialo.Skutocne brilantny napad opakovaneho dna.Vyborny Bill Murray sa mi pacil skoro tak ako v Lost in Translation.Vyborny scenar a celkovy napad...skutocne vynimocna komedia, pri sledovani ktorej vsak trosku zaboli pri srdci,ze preco uz v dnesnej dobe nie je mozne prist s nejakou originalnou a inteligentnou komediou....samozrejme, cest vynimkam. ()

lakikaki

Jeden z mnohých obľúbených filmov z detstva, ktorý som ale po dlhé roky nevidel a preto som naň tak trochu zabudol. Pri včerajšom pripomenutí si tohto úžasného snímku som však zistil, že podvedome vo mne prežíval po celé tie roky a stretnutie po mnohých rokoch bolo jedno 101 minút trvajúce déjà vu, keď som si každú chvíľu vravel: „No jasné!“ alebo „Toto si tiež pamätám!“ ale úsmev z tváre mi nezmizol snáď ani na sekundu. Ak by som sa mal niekedy dostať do jednodennej časovej slučky v meste, z ktorého sa nedá dostať a v kine by v daný deň premietali práve Groundhog Day, bol by som fakt šťastný. [99%] ()

zette

Zajimavy napad, s timto filmem to je ale jako na houpacce. Zacatek je dost nudny, potom jak si Phil uvedomi i vyhody opakovani dne a diva se na svet optimisticky je velmi zabavny. Pak ale tempo zase zvolni, aby konec zase divaka zaujal a bavil. Libil se mi vykon Billa Murraye. ()

J0hny5

Už léta moje oblíbená komedie. Zajímavý nápad, který film posouvá dál od všedních komedií. Bill Murray se pro tuhle roli narodil. Jen mám pocit, že poslední dobou jsem tuto komedii viděl v tv snad desetkrat a tak jsem trochu přesycen :) 82% ()

necisty

Vážně fantastický film. Trochu jsem se bál, protože předem vychvalované filmy později zklamou, ale tohle mě moc příjemně překvapilo. Počáteční nádech starého amerického filmu a pomalý a celkem nudný rozjezd vystřídalo plno zábavných hlášek a moc sympatická Andie, k lepšímu se měnící Bill a vlastně všechno co se v tomto filmu odehrálo. Spoil: Líbila se mi možnost hlavního hrdiny se zdokonalovat jen kvůli vysněné ženě, kéž bych já dostal tolik šancí. Byly zde zobrazeny v podstatě všechny možné dopady opakujícího se dne a tedy i úplná ztráta nadějí až následný hezký konec. Přestože jsem nebyl přímo dojat, tak jsem jim tu lásku věřil a přál:). Zkrátka plně spokojený. Pouze se ohradím k jedné skutečnosti. K tomuto filmu jsem se dostal díky několika komentářům k seriálu Za rozbřesku, kde ho spousta lidí srovnávalo právě s tímto filmem, jakoby to byl pomalu nějaký remake nebo co...Je pravda, že den se teda pořád opakuje a budíky se v obou případech liší jen 18 minutami a asi 13 roky, ale kromě toho moc podobnosti nevidím, proto pokud si někdy pánové přečtou:)... nesouhlasím! Hrátky s časem najdeme v mnohem více dílech. ... Vsadím se, že uhne jako první. ... Dejte nám jeden dospělý... ()

Juto

Veselá a nečakane hlboká komédia.Tento film má všetky vlastnosti potrebné na to, aby vás zabavil : sympatické postavy, charizmatickí umelci, silná a schopná premisa. 9/10 ()

PavelVanekArt

Klasika, která mě poprvé uvedla do obrazu v tématu časových smyček. Na chill situační komedie, kde se ze zahořklýho kokota stane milej zalovískovanej strejda, prožije několik let ve smyčce téhož dne a je tam bobr. Nebo svišť. A vtipnej Bill Murray. Pro mě jeden z klenotů 90s. 5* a.k.a 90% ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky