Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

jjjerry

Pro mě jedna z nejlepších komedií a zaručeně nejlepší fantasy film =) Bill Murray ve skvělé formě. Tu melodii "budíku" jen tak z hlavy nedostanete. super romantika... ()

v.indruchova

Film je natočen způsobem klasickým pro 90. léta, proto některé nemusí imponovat. Protože jsme dnes hýčkáni svižnou a efektní kamerou. Je to taková normální romantická komedie, která neurazí. Avšak skrývá se zde citelné ponaučení o životě. Dobře jsem se bavila. Spoiler: A jak by jste se zachovali vy, kdyby jeden den, pořád nekončil? ()

Murmand

Ve filmech mě nejvíc baví momenty, kdy nějaká jednoduchá a krátká věta zůstane s úžasem viset v hlavě. A že jich tady bylo. On by tu časovou smyčku jednou za život potřeboval asi každý. ()

zigy

Příjemný a nápaditý film, ale má jeden háček, u komedie by se totiž měl člověk smát a to se tady prostě nekoná. Ale zase člověk napjatě čeká, jak by to mohlo dopadnout, protože zápletka s opakováním stále stejného dne je moc zajímavá. Příznivci romantiky si rovněž přidou na své. Ale já se chtěl bavit a to se nekonalo. Humor Harolda Ramise (Krotitelé duchů) prostě není můj šálek čaje. ()

LencaN

Časová smyčka jednoho dne byla pojata poctivě, si myslím :) Viděli jsme spoustu možností, jak mohl hlavní hrdina prožít den Hromnic... a také jak ho tedy prožíval dokola a dokola a jak se postupně zlepšoval v určitých oblastech, jak přicházel na nové věci, jak znovu ožíval, jak řádil v autě s opilými kamarády nebo legrační byla jízda se svištěm za volantem. Ten vtip byl jemný, ale rázný, Murray to podává správně sarkasticky s kamennou tváří a Andie MacDowell je půvabná. A nejkrásnější byl ten konec - na čerstvě napadeném novém sněhu :) ()

rytir1

Víc než o komedii je to o časové smyčce a Billu Murraym. Ale Ramis měl vždy zvláštní styl humoru. Parádní film to ovšem je. ()

Gregor_Samsa

Milé, úsměvné, vtipné, místy velice vtipné. Po letech mi došlo, od kdy že to Bill Murray hraje ten svůj stereotyp. A dobře hraje – mám ho rád. Vlastně jsem nepochopil, proč se to stalo a jak s tím oním jedním dnem, buď to vysvětleno nebylo, nebo jsem to prostě nepobral. Ten spolužák ze střední byl fakt na pěst – pořádnou. Znám takové. Nedělní večerní zábava; 60%. ()

Scaevola

Dobrý námět a zvládnutý scénář (ukočírovat návaznost všech scén musel být sisyfovský úkol) k závěru ničí dvojice téměř nesnesitelné sladkobolnosti a nulového rozumového zdůvodnění zápletky. Dodat lze jen tolik, že B. Murraymu tyhle komedie vyloženě sedí. ()

Tempest

Jeden z nejlepších filmů o cestování časem, které znám. Hlavní hrdina zde moc necestuje, jeho časový obzor je tvořen jedním jediným dnem. Vyzkouší všechno možné, včetně sebevraždy, ale vždy se probudí na začátku toho samého dne. Vůbec netuší, proč se tak děje, ale bude muset projít katarzí, aby došlo ke změně této situace. V hlavní roli exceluje Bill Murray, bez něj by byl film poloviční. Moc fajn film, rád si ho vždy pustím znovu. ()

Rust_Francis

Neskutečná psina s Billem Murrayem v hlavní roli. Film, z kterého pak čerpala hromada komedií jejichž podstatou byl "sek v čase". Parádní scény, scénář i humor. Malá škoda, že ke konci se to tak nějak hodilo na romantický neutral a postupně to jakoby vyšumělo. I tak, inteligentní komedie za pět. ()

Emperor1

Tohle je film, na který se můžu dívat několikrát do roka a vždy mě přivede k úvahám, co bych na místě Billa Murraye dělal já. Bill je zábavný, Andie je krásná a ač romantiku v komediích moc nemusím, zde je jí tak akorát, aby mě to neodradilo, pořád je to víc komedie než romantika. Jedna z mých nejoblíbenějších komedií díky zajímavému námětu a skvělému hereckému ztvárnění. ()

sebulba1981

Vynikající komedie.Viděl jsem poprvé včera,a musím říct,že mě dostala.Skvělý scénář,výborný Bill Murray.Zařadím si to mezi 1000 filmů,který musím vidět,než umřu. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky