Hellraiser II: Svázaný s peklem

• Česko Svázaný s peklem: Pekelník druhá část (více)

Volné pokračování úspěšného hororu se odehrává jenom pár hodin po událostech prvního dílu. Kirsty (Ashley Laurence), která jediná přežila řádění Franka (Sean Chapman) a cenobitů v domě svého otce, tráví noc v nemocnici vedené uznávaným psychiatrem, doktorem Channardem (Kenneth Cranham). Ten je však ve skutečnosti šíleným sadistou posedlým okultismem, který oživením a přeměnou mrtvol způsobí mnoho hrůzy... (ScreamJay)

Andronikos

Prepojiť motív nadprirodzených mäsiarov z pekla a psychopatov zo starej dobrej pozemskej reality bolo evidentne nad sily "dvojky" Hellraisera. Prvá časť filmu je síce vcelku zaujímavá, druhá ale divácky dojem kazí. Silné momenty: doktor Channard v náručí mŕtvoly bez kože; Pinhead rozlišuje toho, kto kocku otvoril, a toho, kto ju otvoriť dal, pretože ju otvoriť chcel. V pekle právny formalizmus neplatí..! :) ()

Heroine

Tenhle díl mi něčím připomínal Hensonův Labyrint (1986), což je u hororu poměrně špatné. Bylo tam ale i pár zajímavých nápadů scenáristických, a několik výtvarných. Celkově se mi masky i triky zdají na svou dobu velice vydařené, a nápadité. Pinhead je už teď u mne oblíbenec, takže něco se na tom muselo podařit. Jinak je to ale spíš vtipný, než strašidelný. Snad budou další díly lepší. ()

GOREGASM

Ve srovnání s jedničkou jasný downgrade, ale na druhou stranu pořád ještě solidně čerstvá flákota, která nedělá značce Hellraiser ostudu. Zejména první půle se drží na kvalitativní vlně prvního dílu a to jak solidním napětím (hudební motiv rulezzz), tak dějovou návazností. Hellbound bohužel selhává na poli Cenobitů, kterým dá transformovaný lékař až nedůstojně na frak a jejich účast je tady docela sporadická, stejně jako postrádám zapamatovatelné Pinheadovy hlášky z jedničky. Je sice pozitivní, že se příběh právě Pinheada rozvine, ale osobně vnímám zvolenou cestu negativně. První půle za 80, druhá za 30, takže pokud ještě umím počítat, tak jsme na... 50% ;-) ()

Raziel_cz

Začíná to skvěle. Rekapitulace jedničky a přímá návaznost. Kirsty jez pátky, Julia je zpátky, Frank je zpátky, máme tu psychiatra s pacienty zavřenými ve sklepě a dívku s fixací na hlavolamy – prostě nadějný rozjezd. A pak to s blížící se polovinou upadne do scenáristického chaosu, který nerespektuje pravidla nastavená prvním dílem, kde nerezonuje násilí a jehož vyústění není ani tak efektní, jako hloupé. Clare Higgins tu sice na rozdíl od jedničky opravdu je sexy, ale to nemůže vyvážit chybějící atmosféru, nudný design pekla, které ztratilo tajemnost (a jehož vládcem je rotující osmistěn) nebo... vlastně vůbec absenci důvodu, proč byste tenhle film měli vidět. Mýtus kolem Cenobitů rozšiřují dva poznatky a ani jeden nechcete vědět. Tajemství jim slušelo, proto byli děsiví. Co se dozvíte tady, je jenom degraduje. Mimochodem po hláškovacím výstupu Kennetha Cranhama, jehož po pekle poponáší obří penis, nechápu, co lidem vadí na Arnoldu Schwarzeneggerovi v Batmanovi a Robinovi. Chyba, že tohle taky nedržel v rukou Clive Barker. Jistě by to dopadlo podstatně líp. ()

JankaJBLK

Perfektnééé, po dlhej dobe som to videla znovu, a nestratilo to svoje čaro a mrazenie ani po toľkých rokoch ako som to pociťovala ešte v detsve:) Supeeeeeeer:) Moja srdcovka:) ()

Rathalos

Tak tento druhy diel sa mi pacil este viac ako jednotka,skvele masky,triky,herci,hudobny doprovod,excelentne vykreslene peklo,nechyba ani obcasna brutalita i krv,na tu dobu super horor,ktory patri medzi spicku pre mna...:-) ()

panvasik

Hned ze začátku, musím říct, že už tady mě to přestává bavit a už tady se začínám chytat za hlavu. Pro mě nezajímavý příběh společně s nezáživnými herci a už mě tato série nebere. Musím říct, že je to stále lepší kousek, než většina dalších filmů... 4,5/10 ()

helraiser

Naprostá nutnost a povinnost pro všechny fanoušky žánru. Doug Bradley je prostě bůh. Skvělé masky Cenobitů, dokonalá atmosféra, solidní brutalita, výborný Pinhead, jen škoda tak rychlého finále, jinak není co vytknout. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších hororů a o nejlepší díl série vůbec. ()

Utero

Výtečné pokračování, které mě sice nedostalo tak jako jednička (nejspíš za to mohl příšerný dabing), ale příběh stále srší originalitou a výbornými triky. Hlavně návrat "ďáblice" byl vážně skvělý. Za to jak tvůrci nádherně vytvořili žijícího člověka bez kůže mají ode mě velký respekt. ()

Mandalorian

Pro mě osobně snad nejlepší film ze série: Po prvním díle, který byl silný příběhem ale ještě celkem slabý po stránce efektů, přišlo pokračování, které jasně ukázalo, že v roce 1988 vznikl perfektní snímek. Ať už jde o vznik Pinheada nebo o následný zánik cenobitů, film nasadil vysoukou příčku jak, co se příběhu týká, tak po stránce efektové. Nechutný, děsivý a temný. Čistokrevný horor. ()

Al44...

Snaha vyrovnat se originálu bohužel nevyšla. Atmosféra je sice stále ucházející, ale příběh (navazuje přímo na děj prvního dílu), herecké výkony, ale hlavně stvárnění pekla - to se vůbec nevyvedlo. Místo, abychom se báli teroru a strachu, které s sebou Cénobité přinášejí, tak zde sledujeme neustálé a opakované bloudění v pekelném labyrintu a samotní Cénobité jsou odsunuti na vedlejší kolej. Některé scény se ale na druhou stranu celkem vydařily a proto dávám 3 hvězdy. ()

hribisko

Už ne taková romantíka jak jednotka, tady už jde víc o ty tělesné záležitosti... Hodí se zhlédnout v kuse s jedničkou, přímo navazuje. ()

Cryptkeeper

Geniální masterpiece,kterému nechybí pořádná dávka gore,mindfuck labyrint,skvělé a bizarní kostýmy a eště bizarnější a sadističtější fatality jak v prvním díle. ()

Torpid

Za efekt guilty pleasure a přítomnost Pinheada, hvězdy dvě. Ale jinak je to bídné na všech profesních frontách. Chaoticky vyprávěné, herecky děs běs, oproti jedničce, která měla uvnitř jednoduché přímočaré drama milostného trojúhelníku, jsou zde zle napsané postavy v debilním, komplikovaném příběhu. Trochu se děsím dalších pokračování, protože ta jsou téměř všechna v tmavě černých číslech a tady je to ještě v červené. ()

Titus

Opět jsem byl mile překvapen. Hlavně "doktorem", který šel vykonat vizitu. Taktéž musím vykompenzovat urážku ze strany ROBa ROYe. ()

pistik

Dôstojný nasledovník jednotky, ktorý je v mnoha ohľadoch lepší. Je tu viac násilia, lepšia a hlavne temnejšia atmosféra a taktiež skvelé gotické stvárnenie pekla s mnohými prekážkami. Navyše pinhead hrá prím a nie ako v ´dalších lacných pokračovaniach. ()

estee

Ostala som trochu sklamaná. Ako bizarnosti boli fajn, aj efekty, ale čo to porobili s príbehom? Jednotka sa mi páčila, lebo mala hlavu aj pätu, v dvojke mi podstatnejší zmysel konania postáv a celkového deja chýbal. Škoda. ()