Když mladý právník Jack Campbell (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, sliboval své přítelkyni Kate (Téa Leoniová), že za rok už budou zase spolu. Uplynulo třináct let. Z Jacka se stal úspěšný burzovní makléř, který si za ta léta vybudoval slibnou kariéru, na Kate už dávno zapomněl a stále je svobodný... Jsou Vánoce, Jack jde pozdě večer z kanceláře do svého bytu na Manhattanu, a cestou se staví v malém obchůdku. Zde se stane nechtěným svědkem roztržky mezi prodavačem s nějakým pobudou. Podaří se mu zklidnit vášně a dá se s účastníky hádky do hovoru o všem možném. "Mám všechno, po čem jsem toužil," říká při tom o sobě. Když se konečně dostane do svého luxusního mládeneckého apartmá, lehne si a okamžitě usne. Druhého dne se probudí v domku na předměstí, vedle něj leží v posteli o 13 let starší Kate, vedle v pokoji pláče dítě a šestiletá holčička mu říká "tati". A to je jen začátek z celé řady překvapení, která na Jacka čekají... Z Jacka Campbella - businessmana se stal Jack Campbell - otec rodiny. Nežije v centru, ale na předměstí, neřídí Ferrari, ale "kombíka", neprodává akcie, ale pneumatiky a v šatníku má místo drahých obleků flanelové košile. Jack se nejprve pokouší vrátit do svého "starého" života, ale ani ve firmě ani doma se k němu nikdo nezná. Postupně si začíná zvykat na nový život a zjišťuje, že se mu vlastně velmi zamlouvá. S chutí si užívá otcovských povinností, stýká se s novými přáteli a navíc mu dochází, že Kate i po těch 13 letech stále miluje. Není ale jisté, jestli je tento život už "navždy" - totiž jestli se zase někdy znovu neprobudí sám ve svém manhattanském apartmá. A pokud by se tak stalo, jak by mohl napravit všechny ty chyby, kterých se dopustil...? (oficiální text distributora)

JannieMc

Hola Guys! =´) Jsou dva filmy, na které koukám každé Vánoční ráno už nějaký ten rok..."The Holiday" a "The Family Man". Pro naději, pro život, pro radost i pro dojetí...pro jasnou a čistou (,co na tom že pohádkovou - to přeci ale k Vánočnímu ránu patří!) výpověď o tom, že to, na čem doopravdy záleží, je hned za rohem, třebas to bude dlouho trvat, než se na to podíváme, ale je to tam! Kouzlo, které ve mně drnčí s každou minutou těchto filmů: It´s there! Look! Just take that chance!" - je to milé, je to legrační, je to dojemné, je to zasněžené, je to plné pravd a je to plné uvěřitelných charakterů...and let me tell you about priorities!!!... "I want that Cake! I Want it!" (i když tahle scéna a její smysl jsou pro mě už navždy zničené :D Ach, Bojovníku!!! Ty lotře!!! :D) ()

LindaVa

Kdo nechce mít deticky a zenusku, kombika a průměrnou práci, ten se plete a tenhle film mu to vysvětlí! Jak odporný je chtít víc apartmá a peníze a klid a luxus... Nedej bože být sám! ()

JeffScylla

Zpočátku jsem si zabrblal pod fousy ajéje další šablona... ale pak zaznělo "vítej na zemi" a sedlo to :) a pak se to docela vyvíjelo rozumně. A jsem rád že konec nedopadl šablonovitě. :) Takže 4 jen taktak ale oprávněně. ()

Hakuna Matata

Dobrý film. Proč jsem se rozhodl dát čtyři? Výborný Cage a Tea Leóny, skvělej příběh, skvělý postavy. Film neskončil klasickým happyendem, prostě nic moc k tomu asi už nenapíšu. 70%. ()

LilySnape

Já začnu tím, jak jsem se dostala k tomu, že jsem včera od půlnoci do půl druhý ráno koukala zrovna na Otce rodiny ;-) Nevím, jestli v profilu jednoho filmu můžu trošku zkritizovat film druhý, ale udělám to... Včera jsem měla narozeniny... jako dárek jsem dostala dvd " Špatnej polda " a ... no zklamalo mě to. Tak jsem si chtěla zlepšit chuť s nějakým pěkným filmem s Nickem Cagem ;-) Volba padla na nikdy neviděného Otce rodiny... A moc se mi to líbilo ! Až tak, že dávám čtyři hvězdičky a hned jsem si poznamenala, ať nezapomenu ráno okomentovat na CSFD ;-) Jasně, že ten námět není bůhvíco originálního, ale Cage se do téhle role fakt dobře hodil . Téa Leoni byla milá jako ženuška rodiny , a malá dceruška nádherně vnímavá :-) Samosebou, že jako fanynka Nicolase nemůžu než slintat nad vcelku počáteční scénou, kdy prochází bytem a zpívá si nějakou operu ( milovníci opery omluvte mě, ale já opravdu nepoznám co to je :-) ). Kdo viděl, tak chápe proč se mi asi tahle scéna líbí :-) No a to probuzení do zcela jiného života, kdy jako v opaření hledá před domem Ferrari a v práci a v N.Y. bytě ho nikdo nezná, vedle brečí mimčo, skáče po něm malá dcerka , slintá pes a na břiše leží manželka, to hned tak každý nepobere ;-) Pět hvězdiček nedám jen " díky " dabingu pana Soukupa, který mi na Cage vysloveně neseděl a až vadil a taky " díky " konci, který jsem také očekávala jiný. Takhle se můžu jen domnívat jestli se mu podařilo na letišti v kavárně ji tzv. ukecat. Nezdá se mi , že by prezident firmy a špičková manažerka měli takovýhle rodinný život, ale sen to byl krásný. Každopádně Jack se úplně změnil. ()

LencaN

Přišla jsem si jako by mi někdo otevřel hlavu a lil do ní všechnu rádoby moudrost a dobro světa. A vůbec to nemyslím dobře. Teď dokonce lituju, že jsem tomuto filmu věnovala ty cca 2 hodiny. Předně, Nicolase Cage mám většinou ráda, ale občas, když přehrává a hraje až příliš s psíma smutnýma očima, tak mi brnká na nervy. A tady navíc hraje pěkného troubu, který si moje sympatie nezískal ani na konci. V reálu bych brala tu možnost, podívat se na různé scénáře svého života a vybrat si tu nejlepší. Dostat se do zlomových momentů, na životní rozcestí a mrknout, kam bych se dostala. Ale ono to tak nefunguje. Já to vím. Ale i tak se dal ten závěr vymyslet jinak. Bylo to absolutně neadekvátní. Všude samé životní poučení, samé moralizování a po chvíli toho člověk už má lehce dost. Přeslazené, jako byste si jahodový dort s marcipánem na povrchu ještě polili čokoládou a posypali to hromadou cukru a ozdobili lentilkami. ()

Radek273

Takovéto snímky ponoukající člověka k zamyšlení se nad svým dosavadním životem se asi nikdy neomrzí. Zároveň však je těžké vytvořit nějaký, který by se dal pouštět opakovaně. A ani tento není vyjímkou, ač vcelku líbivě zpracovaný. Bohužel se tu občas vtírá až přehnaná trapnost (spojená se zabržděným Cagem), jenž kazí dojem. Ve výsledku tedy pěkný snímek s krásnou Téou Leoni, zajímavou myšlenkou "obyčejného" života na předměstí, avšak .. celkově (bohužel) zapomenutelný. ()

Sublog

Nadprůměrná komedie, u které se může člověk skvěle odreagovat. Jediné, co mě zklamalo, byl závěr, ale jinak to bylo prostě super. ()

dbt

Cage docela baví, ale režie je bezkrevná a dokonce mi zde i trochu chyběla určitá žánrová klišé (hlavně co se týká Cheadlovy postavy - nic se o ní nedozvíme a postupně se z filmu zcela vytratí). ()

Jarosh66

Krásně pojatý film, na který se velice příjemně dívá. I když v podstatě nenabízí nic, nebo nic co by stálo za řeč, rád to sem tam shlédnu :-) ()

Mangus

V detstve sa mi tento film strašne páčil a Téa Leoni sa mi neskutočne páčila. Dnes s odstupom času sa na to všetko pozerám trochu inými očami a neskutočné vyzdvihovanie rodiny a negatívny postoj k snahe rozvinúť kariéru (myslím už v tej alternatívnej realite). Samozrejme som za rodinné hodnoty a film sa mi aj páčil, len niektoré veci boli trochu prehnané. Inak dobrý nápad, ale nedá mi, dnes je to za 3 hviezdy. 6/10 ()

keepsmile

Hodně jednoduché, zdlouhavé, předvídatelné. S vypnutou hlavou se na to dá vcelku lehce koukat :-o Vykalkulované dojímačky a přehnané moralizovaní na mě neplatí... Ale bod navíc za hlášku "welcome on earth" :-) ()

revere

Příjemný, uhlazený, sentimentální, naivní, úsměvný film s lehkým morálním přesahem. Takový, jaký má romantický film být. A na nic víc si to nehraje. Myslíte při něm na Harryho a nejen na něj. A že si závěr zasloužil, aby realizační tým trochu zabral, to tu píše téměř každý. Mně v tom závěru navíc, protože mám rád volitelně racionální vysvětlení, vadí ten Jackův ošoupaný ohoz. ()