Policejní inspektor Li se svou jednotkou rozpráší v přístavu bandu tajemného gangstera Čun-taa a zabaví rozsáhlou sbírku čínského umění, kterou chtěli propašovat z Hongkongu. Ten má za několik dnů přejít pod správu Číny. Druhý den se Li loučí na letišti s jedenáctiletou Su-jang, dcerou svého přítele Chana, který odlétá do Spojených států jako nový konzul. O dva měsíce později je však dívenka cestou do školy unesena Sungem, který chladnokrevně zastřelí její ochranku. Chan trvá na tom, aby byl k vyšetřování případu povolán také inspektor Li. Agenti FBI Russ a Whitney musí na podmínku přistoupit, přesto však nehodlají dovolit, aby se cizinec pletl do jejich vyšetřování. Pověří svérázného černého poldu Cartera úkolem, aby ho držel stranou od vyšetřování. To se mu však nepodaří, protože Li mu při první příležitosti uteče a pronikne ke konzulovi. A když mu Russ a Whitney vynadají, dosáhnou jen toho, že se ctižádostivý černoch pustí se svým nedobrovolným asijským parťákem do vyšetřování. Zjistí, že se v čínské čtvrti objevil nový zločinec z Hongkongu a že někdo skupuje zbraně a výbušniny. Stopa je postupně přivede až do Čun-taovy restaurace Foo Chow, kde se střetnou se Sungem a bandou zabijáků. Bitka skončí zkázou podniku a FBI má konečně záminku, aby se mohla zbavit obou nepohodlných policistů. Zklamaný Li se chce vrátit do Hongkongu, Carter ho však přemluví, aby pokračovali v pátrání. (TV Nova)

maty39

Jackieho první Hollywoodská áčková produkce. Jeho dřívější americké produkce byly spíše hong kongské produkce s americkými tvůrci a spoluprodukcí od amerického distributora. Tady Jackie po úspěchu Rumble in Bronx dostal důstojný rozpočet, schopné tvůrce a hvězdnějšího partnera do dělené hlavní role. Tvůrcům se podařilo zakomponovat Jackieho přes formát buddy akční komedie. Je zábavné sledovat střet kultur mezi Jackiem a Chrisem Tuckerem. Toto spojení tichého Jackieho a uřvaného Chrise funguje na výbornou. Některé momenty jsou ikonické (Jackieho zpěv). Nejvíce mě překvapilo, že Jackie zde dostane prostor předvést všechny jeho trademarky jako akrobatickou bitku s využíváním okolí v baru s kulečníkovými stoly, spojení akce a komedie, jako v bitce v čínské restauraci nebo když se snaží bránit starodávné nádoby před zničením v závěrečné bitce. Zde předvede i svůj nejdivočejší stunt v hollywoodských produkcí při pádu a skluznutí po látce, i  když zde bylo vše dokonale jištěné. Pak předvede i své schopnosti při překonávání překážek. Prostě a  jednoduše zde předvede vše, proč ho mají fanoušci rádi a je vidět že buď Brett Ratner nebo scénáristé nakoukali jeho filmy a věděli jak postavit tento film. Není to na úrovni jeho klasik, ale kam se hrabe většina hollywoodské konkurence. Navíc je zábavné poslouchat i Jackieho historky z natáčení tohoto filmu a povídání o rozdílech mezi hollywoodskou a hongkongskou produkcí. Plus je to Jackieho největší box office hit. ()

Bozvav

Skvělá akční podívaná, jenž je plná humoru a akce. Spojení Jackie a Tucker se vážně vydařilo.Zábavný film, jenž i když viděn už po třetí, tak pořád baví. Jackie je super akční a Tucker zase super hláškař. Dohromady si dobře sedli. Za mne slušných 90%. ()

Hapretor

Chan úchylně máchá rukama, pro nic jinýho tady ani neni (v jiných filmech ale dokáže hrát dobře, tak nevim) a Tucker je zjev, že bych ho zkopal. Vtipné? Ne! Trapné! ()

MickeyStuma

Policejních dvojic už tu byla spousta. Byli ve všem stejní a nebo rozdílný, jako třeba povahově, pohlavím či rasou. Ale pozor, pokud byli rozdílný rasově, tak jeden byl běloch a druhý černoch. Ale aby byl jeden černoch a druhý asiat, tak to tu snad opravdu ještě nebylo. Rozdělení povah už je opět tradiční. Nechápu však, proč černoch musí být pořád zásadově neuvěřitelně ukecaný s písklavým hlasem, trochu nemotora a plný humoru. Eddie Murphy ten Hollywood tak neuvěřitelně nakazil, že je tato nemoc snad nevyléčitelná. Tvůrci toto neobvyklé spojení riskli a ono to vyšlo. Vše zafungovalo, jako u každé jiné dvojice. Co nevyšlo je děj. Něco tak křečovitého dlouho nebylo k vidění. Snímek se snaží být obvyklou popkornovou zábavou, ale jeden nestačí zírat s otevřenou pusou, co že se to před ním děje. Jackie Chan stále neslevuje ze svých zásad a umění a předvádí nám to, co umí nejlépe. Chris Tucker se snaží napodobit již zmíněného Eddiho Murphyho což mu vcelku jde a je tak jedinou komickou figurou v celém příběhu. Ten je však neuvěřitelně děravý. K tomu se občas moc tlačí na pilu. A tak je tempo zbytečně rychlé, což zapříčiňuje jistou zmatečnost. Ono kdyby ještě více bylo zapracováno na scénáři, alespoň to by mohlo dopadnout lépe. Škoda, ohromný potenciál takto skvělého nápadu nebyl zcela využit. ()

Rathalos

Tak spojenie Jackieho Chana s Chrisom Tuckerom bol vynikajuci napad,vysledkom coho je perfektna akcna komedialna seria,vsetky tri diely sa mi hrozne pacili,akcia super,ale hlavne humor,tak ten ma velmi dostal,Chris Tucker je neskutocne smiesny v tom dobrom slova zmysle...:-) ()

plagjoklas

Jedna perfektná komédia, ktorá ma vzdy zarucene pobaví. Karate a velkohubé hlásky tu k sebe sadnú ako nikde predtým. Tento film môzem kukat hocikedy, no najlepsie sadne v sobotu vecer v TV. nadupané 4*. ()

bif

Bude to znít strašně divně, ale Tucker by za tento výkon měl dostat Oscara. V životě mě žádná filmová postava, kromě Bruna, nedokázala tolikrát rozesmát (téměř pokaždé co se objeví). Akční scény mají grády, hudba je vynikající a celkově film působí tak svěže. že je možné se na něj dívat téměř pořád. Miluju Rush Hour a má právoplatné místo v mé osobní top 10. ()

emdvojka

"Tak co, negře?" Cos to jako řek?....Tak co....negře :-). Veľmi príjemná zábava na dlhé nočné v práci s blbečkovským úsmevom Jackieho Chana a nevymachanou papuľou Chrisa Tuckera. ()

pepa3rd

Solidní akční jízda se solidní dávkou vtipu. Nicméně po 14 dnech (ačkoliv jsem to viděl již podruhé) si jen matně vybavuju děj. Jackieho humor mám ale rád, takže 60 %. ()

Kingjiri

Slušnejch akčních komedií moc neni, ale Rush Hour se řadí rozhodně mezi ty lepší. Akční i komediální složka fungujou příkladně a díky rozumný stopáži, která je rovnoměrně zaplněná povedenejma gegama a pěknou akcí, se divák slušně pobaví od začátku až do konce. Jde asi o jedinej film, ve kterym mi nevadil Chris Tucker a dokonce mi jeho afektovaný hraní přišlo vhod. Jackie Chan předvádí svuj standardní slušnej výkon a spolu s Tuckerem tvoří sehranou dvojku. Nenáročná zábava na volnej večer a žánrovej nadprůměr. ()

Bollek

Já Jackieho Chana protě žeru a v tomhle filmu opět nezklamal. Opět předvedl spoustu skvělých a vtipných kousků. Hlášky jeho kolegy byly bohužel většinou trapné, než aspoň trochu vtipné. Ale vážný Chan to docela dobře zachraňoval. ()

P. J. D.

Viděl jsem první dva filmy a hodnotím je zcela stejně. Humorem naplněná akční komedie, která skutečně stojí za to. Ona dvojice, z níž vtipy srší zejména Chackie se snad hledala celou věčnost, než se konečně našla. Ačkoliv je film vtipný, dokáže diváka zcela zchladit, když se přijde na hlavního záporného hrdinu, s nímž scény vždycky stojí za to. Ačkoliv je snímek dobrý, není dokonalý. Dějem totiž trošku nudí, neboť je strašně natažený. Bojové scény sice jsou fajn, ale nemusí být zase všude. Za mě 4/5 ()

Chris Hemsworth vs. australští striptéři

Chris Hemsworth vs. australští striptéři

12.05.2019

Chris Hemsworth (Thor) a Tiffany Haddish (Night School) si zahrají netradiční policejní dvojku v akční buddy komedii Down Under Cover, ve které se vydají po stopě záhadných lupičů kasin. Těmi by… (více)

Akční klasiky míří do televize

20.12.2012

Remake Nedotknutelných hledá hlavní duo

Remake Nedotknutelných hledá hlavní duo

18.11.2012

Francouzský megahit, který celosvětově utržil přes 400 milionů dolarů (z nichž 10 mu stačilo na pozici nejúspěšnějšího neanglicky mluveného filmu v USA za letošní rok), byl od začátku odsouzen na… (více)