Policejní inspektor Li se svou jednotkou rozpráší v přístavu bandu tajemného gangstera Čun-taa a zabaví rozsáhlou sbírku čínského umění, kterou chtěli propašovat z Hongkongu. Ten má za několik dnů přejít pod správu Číny. Druhý den se Li loučí na letišti s jedenáctiletou Su-jang, dcerou svého přítele Chana, který odlétá do Spojených států jako nový konzul. O dva měsíce později je však dívenka cestou do školy unesena Sungem, který chladnokrevně zastřelí její ochranku. Chan trvá na tom, aby byl k vyšetřování případu povolán také inspektor Li. Agenti FBI Russ a Whitney musí na podmínku přistoupit, přesto však nehodlají dovolit, aby se cizinec pletl do jejich vyšetřování. Pověří svérázného černého poldu Cartera úkolem, aby ho držel stranou od vyšetřování. To se mu však nepodaří, protože Li mu při první příležitosti uteče a pronikne ke konzulovi. A když mu Russ a Whitney vynadají, dosáhnou jen toho, že se ctižádostivý černoch pustí se svým nedobrovolným asijským parťákem do vyšetřování. Zjistí, že se v čínské čtvrti objevil nový zločinec z Hongkongu a že někdo skupuje zbraně a výbušniny. Stopa je postupně přivede až do Čun-taovy restaurace Foo Chow, kde se střetnou se Sungem a bandou zabijáků. Bitka skončí zkázou podniku a FBI má konečně záminku, aby se mohla zbavit obou nepohodlných policistů. Zklamaný Li se chce vrátit do Hongkongu, Carter ho však přemluví, aby pokračovali v pátrání. (TV Nova)

Rssa

Zábavná blbůstka, kde Chan se dá dohromady s ukecaným černochem. Nějakou záhadou jim to spolu jde, takže ve filmu to lze na jejich chemii vidět. 80 % ()

wosho

Ratner měl veliké štěstí, že do tohodle snímku měl takové obsazní. Toto žluto-černé duo mělo velký potenciál a je škoda, že scénář nebyl obratněji napsán a propracován. Ratner je však svižný řemeslník, tak filmu dal pořádnou šťávu, J. Chan svoje akrobatické schopnosti a Ch. Tucker své lingvistické umění. Celkově se jedná diky těm třem o lehce nadprůměrnou krimi komedii, která dokáže pobavit i na vícekrát. ()

cab

Seriozne vystupujici asijsky detektiv (Jackie Chan) si musi zvyknout na spolecnost afroamericana (Chris Tucker) s prorizlou hubou a nevalnou povesti a vyresit spolecne unos holcicky cinskeho velvyslance. Bohuzel vkladane nadeje do filmu se mi po jeho shlednuti jevi jako neopravnene, protoze sazka na efektivitu a variaci akcnich-bojovych scen a komedialni schopnosti hlavnich protagonistu nedopadli lepe nez prumerne i kvuli tomu, ze (Chan) je dobry vicemene jen v akcnich scenach a (Tucker) zase naopak vice zari v komedialnich castech. Kazdy si odehral svuj standart a tak nic prevratne noveho pod sluncem neocekavejte. 60% ()

Holina

Klasická jednoduchá krimi akční komedio popcornovka, hlavně nepřemýšlet a být tolerantní. Na první podívání celkem v klidu, další sledování například v televizi v sobotu večer - NEMOŽNÉ. Prostě se na to nedokážu podívat znovu. No co no... ()

Bohemák

Když oddechovou krávovinu, tak klidně takovouhle - trochu se zasmát, obdivovat Chanovu mrštnost a uléhat s tím, že dobro zvítězilo. Nedokážu si ale představit, že bych na to šel do kina. ()

Merkin

U filmů s Jackie Chanem se vždycky nejvíc těším na závěrečné titulky. Ani tentokrát zábavné scénky z natáčení nezklamaly. Ve svém žánru tuctových klišé patří odrhovačky s hbitým ninjou rozhodně ke špičce:) ()

Paity

Tohle se prostě povedlo. Takhle by měla vypadat akční komedie. Super hlášky, honičky, střílečky, napůl navážno, napůl nalehko. Určitě jeden z nejlepších filmů Jackieho Chana, alespoň podle mě. ()

Wishkah

Rattner opět vsadil na chemii mezi herci a musím říct že mu to vyšlo. Chan s Tuckerem k sobě sedí a film je dost svižný na to aby dobře pobavil. ()

Prochy38

Velmi povedená akční komedie. V poslední době se vyplácí skládání absolutně protichůdně povahových dvojic. Tato dvojice je opravdu impozantní. Skvělá akce, dobrá zábava. J. Chan pořád nezastavitelný! Spokojenost! ()

TERRORDROME

Rachot v Bronxe úspešne predstavil Jackie Chana americkým divákom a Križovatka smrti mu zarobila hromadu amerických dolárov. Treba povedať že Chan tu nepredvedie nič extra zo svojich typických šialených kúskov, len také zábavné drobnosti ( napr. klasická chanovská bitka pri vzácnych vázach ktoré sa nesmú rozbiť ), ale nesťažujem sa, tento snímok sa bez nich celkom dobre obíde. Film si takmer po celý čas zachováva tempo a má dostatočnú zásobu slušných fórikov. Tucker je síce otravná upišťaná papuľa čo neustále len držkuje, ale s Jackiem tvorí podarenú dvojku a spolu majú potenciál na pobavenie publika. Vo finále sa potom Jackie konečne hodí strmhlav z výšky aby jeho fanúšikovia neostali úplne na suchu. Poteší ()

Hanes88

Tak tohle bylo velice příjemné překvapení!! Velice svižná akční komedie. Dvojka Jackie Chan a Chris Tucker se dobře doplňují a i děj je super. Takže podle mě jednoznačně 4*. 80%. ()

santiamén

8/10 Perfektní akčňák, který je nadupaný humorem, nebere se moc vážně, má úžasné hlavní hrdiny a kupodivu není z 90% o akci, takže jsem byla celou dobu při smyslech a myšlenky mi neutíkaly jinam. Určitě mezi topkou buddy movies, chemie mezi Chanem a Tuckerem skvěle funguje, jeden hláškuje jak na speedu, druhý hraje tělem (a je to jako balet), film si nebere servítky a dnes už politicky nekorektně si dělá srandu z národnostních a etnických rozdílů mezi dvojicí nedobrovolných parťáků. Super! ()

Mikino00

Klasická policejní zápletka, kterou řeší dva parťáci vtipný a bojující. Chan svou úlohu zvládl lépe, i když nemám rád hongkongské mlátící filmy, tak mi to nevadilo, Tucker je kapitola sama pro sebe, ten tu pusu nezavře a jen málokdy z ní vyjde něco vtipného. Další díly vidět nechci, stačilo. ()

mira007

Nejlepší americký film hongkongského kung-fu mága. Má to solidní dějovou zápletku, je to vtipné a herecké výkony těch dvou borců jsou fajn. Není to takový akční akrobatický nářez jako v těch hongkongkých počinech pana Chana, ale o to víc je to bližší západní kultůře. ()

Phillo

Príbehová vykrádačka s tupým scenárom a najneznesiteľnejšími hercami pod slnkom. Avšak pekný (rozpočtom priamo úmerný) vizuál zachraňuje aspoň tie 2* za podpriemernú komédiu bez originálnejšieho nápadu. 30% ()

Chris Hemsworth vs. australští striptéři

Chris Hemsworth vs. australští striptéři

12.05.2019

Chris Hemsworth (Thor) a Tiffany Haddish (Night School) si zahrají netradiční policejní dvojku v akční buddy komedii Down Under Cover, ve které se vydají po stopě záhadných lupičů kasin. Těmi by… (více)

Akční klasiky míří do televize

20.12.2012

Remake Nedotknutelných hledá hlavní duo

Remake Nedotknutelných hledá hlavní duo

18.11.2012

Francouzský megahit, který celosvětově utržil přes 400 milionů dolarů (z nichž 10 mu stačilo na pozici nejúspěšnějšího neanglicky mluveného filmu v USA za letošní rok), byl od začátku odsouzen na… (více)