Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

Nonna

Nectím romantické filmy, ale zde musím smeknout. Vyvážená filmová romantika se vším, co k ní má patřit - krásný hlavní hrdina, nádherné přírodní záběry, trochu tajemna, trochu klišé a samozřejmě láska. Nejsilnější moment filmu - tanec Kristin Scott Thomas s Robertem Redfordem. Tam se člověk až modlí, aby si spolu dál už nic nezačali, aby to nezkazili, protože ty doteky a pohledy, to je erotika sama. Příjemný odpočinkový film. ()

DZOUKR

Krásný dojemný příběh o překonání zlého zážitku, o vztahu koně a člověka. Šťasný a zároveň smutný konec. Grace sice zase usedne do sedla svého milovaného koně, ale její matka poslechne volání povinosti a opouští ,,zaříkáváče koní''. Ani veselé, ani smutné. Dojemné. ()

Gortyna

Za tři hodiny vyléčil Redford jednoho koně a Scott Thomas nesčetněkrát upadala do rozpaků, manýry to mnoha amerických hereček. Nádherné lokace. ()

Aniki

Že bych neměl rád Redforda, z toho mě rozhodně nikdo obviňovat nemůže a nevadil mi ani tady -  charisma, profesionalita, navíc mu to kovbojství vyloženě sedí. Jenže tohle je prostě přeslazená mexická telenovela, komplet napěchovaná do filmového formátu s přetaženou stopáží. Z toho zidealizovaného farmáření a neuvěřitelně vysoké verbální úrovně "vesničanů" se mi chtělo trošičku blinkat. Korunu všemu ještě nasadila neskutečně nesympatická Thomas, nánovitá Wiest a slizký Neill. Takže mé dvojhvězdné hodnocení je opravdu pouze a jen za Roberta, potažmo za umně vyšperkovaný samotný závěr snímku. Mimochodem, pročpak belhavou Johansson nejprve neposadili tzv. rozjezdit na nějakého kliďase, když od nehody ještě nerajtovala? Hvízdli jí rovnou na toho jejího nerváka a dokonce u toho předvedli velbloudí číslo, za které by se nemusel stydět ani cirkus Kludský. Bóže...moje nervy! ()

nash

Romantika podle Redforda. Celkově průměr, líbily se mi 2 věci: za prvé úvodní scéna v lese a pak sympatický herecký výkon mé oblíbenkyně Scarlett Johansson. No a pak samozřejmě chris cooper. ()

anghell

Čili, rozhodla jsem se okomentovat jeden ze TŘÍ filmů, kterému jsem dala plné hodnocení. Že by to byl kasovní trhák se říct nedá u tohohle filmu se dá nádherně usnout. ALE před hercem, který si střihnul hlavní roli ve filmu, který sám výborně narežíroval a kde pracoval s deckem a zvířetem, nejen smekám klobouk ale klaním se k zemi. Bravo, BRAVO ()

kikin01

Zaříkávač koní mě totálně každou druhou scénu vryl slzy do očí, a já jsem byl úplně naměko. Mám hodně smíšené pocity z tohoto romantického dramatu, ale výkony úžasné, a Scarlett Johansson je prostě skvělá. Celková stopáž mě vůbec nevadila a já jsem si to maximálně užil. Ke koním chovám hodně velký respekt, a Redford se dobře předvedl, ale i když jsem si to maximálně užil, nemůžu jít na maximální počet, ale lepší čtyři určitě. Krásný film! ()

Pillinho

Krásny film Roberta Redforda o vzťahu medzi človekom a koňom, ktorý taktiež poukazuje na srdcevrúci americký vidiek plný pohody a bezstarostného života. Takéto filmy už dnes náročný divák len tak nenájde. Pekne poukazuje hlavne na to, ako je možné obnoviť vzťahy a psychiku koňa a jazdca. Veľkú rolu si tam zahrala mladá Scarlett Johansson, ktorá bola presvedčivá, po havárii uzavretá a postupne sa začínala odkrývať jej skutočná povaha, samozrejme aj vďaka vzťahu ku koni. ()

LencaN

Psychologie je složitost sama a vcucnout do filmu hojení duše koně, dítěte a ženy, tak to už vyžaduje pořádnou dávku zručnosti. Z celého Zaříkávače koní sálá láska a úcta k těmto zvířatům. Taky jsem měla chuť si jít nějakého koníka pohladit. Viděli jsme nádherné záběry americké krajiny, všude rozlehlé zelené plochy a na nich kovbojové nahánějí svá stáda dobytku. Nutno říct, že ne každému kovbojský klobouk sluší, ale Redfordovi ano a v roce 98 byl pořád fešákem s obrovským charisma, výrazným úsměvem a smutnýma očima. Celkově byla herecká parta moc šikovná. Hlavně mě zaujala malá Scarlett Johansson, která mě celkem uzemnila, mrška jedna nadaná :) nejsilnější momenty byly bezesporu začáteční bouračka (ta způsobila mrazení na mých zádech), "přibližovací" tanec Redforda s Thomasovou (romantika a vášeň by se dala krájet na kousky, jak zde byla nahuštěná) a pak závěrečná jezdecká scéna Scarlett a Pilgrima, která vás zase neskutečně dojme. Nutno ale dodat, že jednu hvězdu musím strhnout za natahování. Bezdůvodně dlouhé necelé tři hodiny, což beru jako velkou jizvu na kráse této legendy. ()

VeraF

Film, Redford, Scarlett i kůň - parádně zrežírované i zahrané. Kéž by v hlavní ženské roli byla bývala obsazena herečka, která má v obličeji větší repertoár výrazů a která vypadá trochu více jako ženská (včetně sex-appealu) ()

pold

Zabijácká nuda. Koukat se na obstarožního Redforda, kterak trousí svá vidlácká moudra, vyžilou studenou babu která mu to baští, za doprovodné dějové linky "možná si jednonohá holka taky ještě užije", jsem vydržel asi hodinu. Jediné pozitivum filmu je úvodní scéna s havárkou, dál je to totální odpad z růžové zahrady. ()

CZ_Milka

Mně prostě leží v žaludku ta nehoda, bez které by nebyl příběh. Naprosto se nedokážu oprostit od toho, že "je to jen film", protože takové lehkomyslnosti se dějí i ve skutečnosti - kdyby někdo dospělý byl natolik uvědomělý a nedal koně do rukou dítěte, které nedokáže odhadnout, co kůň zvládne, nikdy by k nehodě nedošlo, nikdy by nebyla zápletka, scénář, film... Vše může být dokonalé, Robert Redford famózní, ale já se té pachuti prostě nezbavím a plácám se někde mezi *** a ****... ()

Bejita

Kůň ji zachránil život, ale oba ho mají vzhůru nohama. Přesto se najde člověk, který vnímá koňskou duši a vše se může vrátit zpět do jeho sedla. ()