Když začnou agenti Impéria představovat nové riziko, je Obi-Wan Kenobi nucen opustit svůj úkryt. (Disney+)

tomik99

Nečekal jsem takový úvod a takovou porci záběrů z prequelů. Konečně se od nich nechce studio distancovat! Asi je jasné, jakým směrem celý seriál směřuje. Nepůjde o nějakou super originalitu, ale spíše sázku na jistotu. Nicméně v tomto případě mi to nevadí a vidět po letech Ewana McGregora zpět v roli Obi-Wana je zkrátka úžasné. Mělo to malinko pomalejší tempo, ale protentokrát odpouštím. ()

Hawaj

Trapný. Vodfláknutý. Zoufalej scénář, zoufalá režie, dialogy horší než Lukas. Celý je to statický a chce se po divákovi, aby věřil tomu že je zpátky v Jedi pohádce a že to má koule a atmoséru. Má to úplný prdlajz. Casting taky děs. Za tu těžce nezvládnutkou honičku s děckem bych režisérku vyhodil, ať si jde točit céčkový filmy i s tou Diznej produkcí, která tudle nepovedenost pustila na veřejnost. Navíc to děcko je nesympatický a šmajdá. To tam někdo protlačil svou dceru nebo co? Zbytek se utápěl v ochotnickým klišé nebo ve statickém nic nedělání. Uvedení do atmosféry nového příběhu se těžce nepovedlo. Na výpravě se dost šetřilo. Jedinej kdo mě trochu udělal radost byl Flea. | Teď koukám že ta režisérka natočila i ty ostatní epizody! No tak to je teda vopruz. ()

Elio

What a time to be alive. What a time to be a Star Wars fan. Když jsem viděla nadšení McGregora a Christenstena, kteří do tohoto projektu šli, bylo mi jasné, že nedostaneme nic míň než plnohodnotný a emocemi nabitý poklad. A Kenobi series o svých ambicích stát se jedním z nejpovedenějších seriálů spolu s Mandalorianem dal hlasitě vědět už v prvním díle. Všechny navrátivší postavy byly dokonale a do hloubky představené, třebaže některým bylo věnováno jen několik scén. Staronové postavy, které byly představeny v trochu jiných časových liniích, než na jaké jsme zvyklí, zase dostaly mnohem více prostoru stát se opravdovými charaktery se silným backstory. No a ty nově představené (alespoň "nově" v hrané podobě) zdaleka nezaostávaly. Kamera dokonalá, scény plynuly jedna za druhou, a i když se v mnoha nemihlo jediné slůvko, prostě jste věděli, co se s hrdiny děje. Tomu říkám skvěle zvládnutá kombinace herectví, režie a kamery. Možná ze mě mluví trocha toho sentimentu a nostalgie, protože na prequel trilogii jsem jednoduše vyrostla. Na druhou stranu ale i z objektivního hlediska vidím, jak moc se první díl vyvedl. A pokud si Kenobi series získá alespoň podobnou přízeň jako Mandalorian, budu ráda nejen za své dva oblíbené hrdiny ze SW světa, ale taky za tvůrčí team všech menších i větších lidiček z prequelů, kteří si kritiku v tehdejší době opravdu nezasloužili. Tak snad se té spravedlnosti jednou dočkáme. ()

fabecc1222

Začátek je jedna z nejvíc nostalgických věcí, které kdy kdo do jakéhokoliv seriálu dokázal vypustit, a jestli nemají ve vaších očích explodovat potoky slz právě tam, tak už snad nikdy. Když se pak rozjede linka v "současnosti", tak tu zatím máme asi přesně to, co jsme čekali. Ewan po letech dozrál do toho, že ho netřeba maskovat, a inkvizitoři na pozadí pomalu utahují smyčku. Nejsem znalec všech možných komiksů apod, takže nevím proč Pátá Sestra je tak posedná Obi-Wanem, a doufám, že to bude řečeno v příštích dílech. ()

warrenur

Je vidno, ze rozpocet bol omnoho bohatsi a hlavne so scenarom sa adekvatne zaoberali. Uvod s odkazmi a kratkou rekapitulaciou bol viac nez vitany. Mala Leia je zlata. McGregor hra Obi-Wan-a slusne, hoci jeho MOJO tu po filmoch uplne vyprchalo, co sa zrejme v dalsich castiach zmeni. Snad tento serialovy pocin od LucasFilms bude najlepsi, pretoze tie predosle od Mandaloriana boli ozaj slabe. Ale reziserka sa i na zaklade tejto uvodnej epizody v mojich ociach zlepsila. :) Och, ako som sa len opovazil, ja, obycajny divak. :D ()

• Na banketu rodiny Organů se objevují také droidi C-3PO a R2-D2. (NiWi)
  • Jedi, která se snažila ochránit skupinku padawanů, když byl proveden rozkaz 66, byla Minas Velti (Ming Qiu). Jedijská mistryně, která se specializovala zejména na obranu se světelným mečem. (Veskoslav)