Harry a Sally se seznámili při cestě autem do New Yorku, když ukončili svá studia na univerzitě. Oba od počátku spojuje cosi nevyřčeného, přesto mezi nimi v tuto chvíli nevzniká žádný vztah. Po nějaké době se znovu a znovu potkávají a mají pocit, že se stále více znají. Poněkud ztřeštěnému Harrymu se prostořeká a temperamentní Sally stále více líbí, zatímco ona k podobnému názoru přichází postupně. Jejich osudy mezi tím „na čas“ překříží důležitější setkání… S lehkostí namíchaný divácký příběh, s vtipem, nadsázkou, lehkým nádechem hořkosti a dobře odpozorovaných životních situaci natočil v roce 1989 režisér Rob Reiner. Postavu Harryho s neobyčejnou přirozeností a šarmem hraje Billy Crystal, představitelkou Sally se stala Meg Ryanová. (Česká televize)

Arsenal83

Pre mňa sklamanie a vôbec to za romantickú komédiu nepovažujem. Polovicu času sa tam len žvásta o sexe, žiadny pekný vývoj vzťahu. Dvaja hlavní protagonisti sa akože roky zbližujú, ale takmer všetku svoju konverzáciu zužujú na intímne záležitosti. Scéna s hraným orgazmom mne osobne prišla ako jedna z najtrápnejších scénok vo filme vôbec. ()

jojinecko

Pohodovka, z ktorej som počas celého pozerania cítil (tu viac tu menej) Woody Allena... Odzbrojujúce dialógy, vtipné aj romantické a hlavne sympatické. Už dlho som sa necítil pri projekcii tak príjemne..skvelé! ()

Ivoshek

Je to vtipné, ale bohuže ne dost na to, aby to převážilo romantickou linii. Nutno podat, že Meg Ryan je tu opravdu hezká a Bylly Crystal tu nepůsobí jako dement, což bylo pro mne u obou milým překvapením. Tři kousky se zdají málo, ale čekal jsem prostě víc. ()

poz3n

Skvělá romantická komedie, která splňuje všechny požadavky náročnějšího diváka. Je chytrá, milá, vtipná, svižná, má skvělou ústřední dvojici a inteligentní scénář. A Meg Ryan je tu fakt sexy. 8/10 ()

HellFire

Překrásná Meg Ryan a Billy Crystal předvádějí úžasné výkony v inteligentní romantické komedii. Kam se na ni hrabou moderní rádoby komedie plné prdění a sprostých slov. Instantní klasika. ()

SOLOM.

Ač moc nejsem na romantické filmy a dívám se na ně hlavně v nutné sebeobraně, aby doma nebylo peklo (většinou u nich stejně chrápu), tak tento kousek jsem měl svého času docela rád. Viděl jsem ho už několikrát, většinou v mládí, protože jsem se při něm platonicky „zamiloval“ do Meg Ryan, který byla za mlada sakra kus pěkné ženské. Billy Crystal je taky v pohodě herec a tato romantická podívaná se jim z jejich strany (hlavně co se hereckých výkonů týká) docela povedla. ()

Ištván87

Tak ve svých dvaadvaceti jsem se k tomu konečně dostal. A nelitoval. Jenom lituji, že už takhle inteligentní romantickou komedii nikdo nedokáže natočit. ()

veru_needy

Když si chce člověk odpočinout u filmu, ideální je romantická komedie. Dnešní zástupci tohoto žánru jsou bohužel dost často bezduchá a tupá díla. Ale tento film je světlou výjimkou. Bude asi neuvěřitelné když řeknu, že jsem do téhle chvíle tento snímek neviděla, což jak jsem zjistila při jeho sledování byla fatální chyba. Meg Ryan je hezká sympatická osoba a tenhle typ romantických komediích ji sluší. A Billy Crystal, ne tak moc výrazný, ale za to také příjemný sympaťák. Čistě a jednoduše jde o vtipnou romantickou komedii, které se dá věřit všechno. A i když mi už předem bylo jasné jak film dopadne, ani ve snu mě nenapadlo se tím nějak během filmu zaobírat, sledovala jsem, smála se u několika scének či hlášek a uživala si to. Film si pluje svým vlastním tempem, nijak nespěchá - stejně jako ústřední postavy - a určitě je to snímek, který se dá vidět víckrát. Jinak, velké plus je také chemie mezi protagonisty, ta také funguje dokonale. - "No man can be friends with a woman he finds attractive. He always wants to have sex with her." ()

mm13

!!! ---- SPOILER ---- !!! Najviac ma potešila Carry Fisher, skvelé dialógy, Meg Ryanovej a Billovi Crystalovi to sadlo... ale preboha prečo ten koniec? Tu ma to vytáča ešte viac než pri Dirty Dancing, pretože až do posledných minút je Harry a Sally nie len o zábave, väčšinu času máme čo dočinenia s veľmi inteligentným snímkom - chvíľu s hrdinami sympatizujete, chvíľu im nerozumiete, potom vás naštvú, skrátka nádhera, ako zo života. A potom bác, AMERIKA!! ()

ScarPoul

Toto je jeden z tých filmov, na ktoré nikdy nezabudnete. A nezabudnete na ne preto, lebo sú výnimočné. Myslíte si že nie? Možno máte pravdu, ale jedno sa nikdy Ephronovej nedalo vytknúť a to že vie spraviť film romantických spôsobom aby nepôsobil samoúčelne a lacno. To že sa réžie ujal Rob Reiner bol ale rozhodne pozitívny ťah. Mužský odstup dokázal do filmu vraziť väčšiu silu, viacej emócií a hlavne vám ako keby otvorí pohľad na niektoré veci. Ale najväčšia sila filmu je v jeho úprimnosti. Bez debaty. Každé jedno slovo povedané skvelou dvojicou Ryan a Crystal je trefné, má svoj zmysel a krásne rozvíja ich vzájomný charakter - pravidlo troch a samotný boj o lásku vášho života. Krátke príbehy zamilovaných starých párov, len krásne dokazujú ako sa doba nezmenila a aká je láska vrtkavá a prešibaná. Film ma príjemne pohladil, naozaj mi spríjemnil tento deň najlepším možným spôsobom a to preto, lebo sa za celý ten čas nemusí na nič hrať. všetko z neho vychádza pozvoľna, v malých dávkach, s precíznosťou a hlavne z pochopením. Kto raz ľúbil sa v tom nájde. A preto je to film na ktorý sa nezabúda. ()

Tommassi3

"Dám si to co ona !!" ;) Skvostná replika z úst mámy Reinerové v jedné z nejvtipnějších filmových scén vůbec.. Rob byl pyšný, naprosto oprávněně.. A může být i na celý tenhle výtečný biják, žánrový klenot, který se může směle řadit vedle té naprosté klasiky, dnes už vlastně rovněž klasikou, na kterou se odkazuje, které vzdává hold.. Životné a nesmírně zábavné konverzační ephrondiziakum filmové romantiky.. ()

Revanx

Výborná romantické komdia- viem že to znie ako sci-fi, ale tento snímok je dôkazom toho, že niečo také skutočne existuje. Skvelý Billy Crystal, ešte lepšia (+ krásna) Meg Ryan a nádherne vyrozprávaný príbeh jednej nie celkom typickej dvojice. . ()

corpsy

Klasika romantickej komédie, s nemálo nezabudnuteľnými scénami a dialógmi. Dvaja hlavný predstavitelia sú zaslúžene jednou z najlepších romantických dvojíc v histórii filmu. ()

Marsik

Opět jedna z těch lepších romatických komedií, která i přes to, že je už 22 let stará, dokáže i nyní velmi dobře pobavit. Billy Crystal v té první části filmu (kdy jeli autem do New Yorku) byl vynikající. Role ignorantního frajírka mu parádně sedla. Bruno Kirby mě velmi mile překvapil, jenom škoda, že už 5 let není mezi námi. Meg Ryan vypadala dobře a už tenkrát dokazovala, že je paní herečka. Objevilo se zde několik zajímavých a legračních úvah o vztazích mezi muži a ženami - hlavně Billy Crystal to kolikrát trefně a pravdivě zhodnotil. Suma sumárum... nečekal jsem takto kvalitní komedii, takže s čistým svědomím dávám 80%. (with J.) ()

draculca

Jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděla. I když v tomhle filmu ani tak nejde o romatiku jako právě o humor. A tím myslím humor inteligentí a hlavně ze života. ()

Astaroth12

Krásny a vzrušujúco vyrozprávaný príbeh, ktorý vo svojej podstate je veľmi zábavný. Ma viacero úsmevných momentov a aj viacero zábavných hlášok. Ústredný pár Ryan- Crystal bol bravúrny, navzájom sa neskutočne doplnali a hodili sa k sebe a to Crystala nemám v obľube, ale herecky bol ukážkový. Film hrá na city, sú tu rozchody, túžba, priateľstvo a hlavne láska, ktorá kvitne za každých okolností a v tomto filme to nieje inač. Troška komplikovanejší príbeh lásky, kde musia byť nepríjemné rozchody, aby potom prišiel (ne)predvídateľný happy end. ()

Cimr

Největší šok přišel po skončení, při titulkách - cože? Tuhle konverzační romantickou komedii o dvou intelektuálech, co řeší milostné trable na Manhattanu nenatočil Woody Allen? Když Harry potkal Sally je dílo z rodu Pojistky smrti - film si udržuje zvláštní napětí a diváka baví každý záběr, což je způsobeno hlavně perfektním scénářem - slovní přestřelky, především ty mezi ústřední dvojicí, jsou prostě dokonalé a postřehy o soužití žen a mužů naprosto trefné (,,Víš o čem muži přemýšlí bezprostředně po sexu? Jak dlouho tu ještě musím zůstat, abych ji neurazil? Třicet sekund?"). Bez toho, že by citově vydíral, tento příběh o dvou ňoumech, kterým trvalo 12 let, než se do sebe zamilovali, mě dojal a oslovil nejvíc od... no, od posledního filmu Woodyho Allena. ()

Vxxx

30 let po natočení jsem se na to konečně podívala. A ano, zaslouží si to být klasikou. Skvělá romantická komedie, která se nebojí říct pravdu. 5* ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars