Harry a Sally se seznámili při cestě autem do New Yorku, když ukončili svá studia na univerzitě. Oba od počátku spojuje cosi nevyřčeného, přesto mezi nimi v tuto chvíli nevzniká žádný vztah. Po nějaké době se znovu a znovu potkávají a mají pocit, že se stále více znají. Poněkud ztřeštěnému Harrymu se prostořeká a temperamentní Sally stále více líbí, zatímco ona k podobnému názoru přichází postupně. Jejich osudy mezi tím „na čas“ překříží důležitější setkání… S lehkostí namíchaný divácký příběh, s vtipem, nadsázkou, lehkým nádechem hořkosti a dobře odpozorovaných životních situaci natočil v roce 1989 režisér Rob Reiner. Postavu Harryho s neobyčejnou přirozeností a šarmem hraje Billy Crystal, představitelkou Sally se stala Meg Ryanová. (Česká televize)

rebel2009

Od začátku filmu je krásné "jiskření" mezi Meg a Billym, má to vtip, šarm i kus pravdy. Pasáže, kde se přátelství postupně mění v mileneckých vztah Vás nutí přemýšlet o různých variantách, bude nám to fungovat jako milenci, co když rozejdeme, budeme přátelé? Atd... Předstíraný orgasmus nemá chybu, hlavně hláška: „Dám si to co ona“...jinak Meg to sluší. ()

studentice

Romanticky film, ktery zvedne naladu. Meg to nesmirne sluselo, ale obcas bylo podle me tempo prilis pomale. Nicmene v porovnani se soucasnymi "romartarnami" u me jasne vyhrava ()

bluuudicka

Milý příběh, občas velmi dobré vtípky, ale nijak zvlášť mě to za srdce nechytlo. Billy Crystal mi připadal vždycky dost asexuální a móda konce 80. let nedodala šmrnc ani Meg Ryan. Fajn jednohubka, ale jednou stačilo (a že já jsem typ člověka, co se dokáže na oblíbený film dívat mockrát dokola :) ). ()

AllyMcBeal

Film, ke kterému mě dovedl legendární orgasmus v bistru, je ještě příjemnější než jsem myslela. Skvělé fórečky, skvělá Meg Ryan a super dialogy. Tenhle film se myslím teď dostal na můj seznam oblíbených slaďáren na osamělé večery. ()

HarleyQuiin

Tu řeč, kterou pronáší Harry na silvestrovském večírku k Sally, by chtěla slyšet každá ženská. Moje romantická duše si pokaždé pobrečí a je jedno, jestli jsem to viděla poprvé nebo po třinácté. ()

Elina1

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů a z romantických asi nejoblíbenější. Dívám se na něj jednou až dvakrát za rok. Naprostá klasika, skvělé téma, v některých pasážích mi to připadá jako od Allena a scéna s falešných orgasmem je kultovní. Milé, chytré, vtipné, dojemné, perfektní. ()

Baerdeller

Za poslední rok 2018 jsem udělil maximum hvězdiček jen třikrát, přičemž v roce 2017 dokonce jen jednou. Už jsem si začínal myslet, že jsem starý morous, který setře každý film nehledě jeho kvality. Není to pravda - současné filmy akorát stojí za číču. A filmy jako When Harry Met Sally to jasně ukazují. Dnešní romantické komedie ve srovnání s ním vypadají, jak kdyby jejich scénáře psali lidé po lobotomii. Tuctové, často fekální, trapné, kýčovité. Tento film je přesný opak - ty rozhovory jsou tady perfektní. Jsou inteligentní, uvěřitelné, hravé, ale zároveň hluboké a to vše bez pseudo trapné omáčky, ve které se topí současné moderní filmy... navíc ve člověku ty texty a myšlenky chvíli drží a rezonují i po skončení závěrečných titulků. Jo, konec typicky devadesátkově naivní, ale to je něco s čím se počítá. Jasných pět hvězdiček. ()

kikkyo

Ani ja by som ten stolik nechcela :) Sally Albright: But I’d like the pie heated, and I don’t want the ice cream on top. I want it on the side, and I’d like strawberry instead of vanilla if you have it. If not, then no ice cream, just whipped cream, but only if it’s real. If it’s out of the can, then nothing. Waitress: Not even the pie? Sally Albright: No, just the pie, but then not heated. ()

Sejkorka

Billy Crystal je o 13 let starší než Meg Ryan a hraje jejího vrstevníka. To je snad jediné, co může, ale nemusí vadit. Jinak je to 100% klasika romantického filmu. Spousta zajímavostí je v zajímavostech. ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars