Harry a Sally se seznámili při cestě autem do New Yorku, když ukončili svá studia na univerzitě. Oba od počátku spojuje cosi nevyřčeného, přesto mezi nimi v tuto chvíli nevzniká žádný vztah. Po nějaké době se znovu a znovu potkávají a mají pocit, že se stále více znají. Poněkud ztřeštěnému Harrymu se prostořeká a temperamentní Sally stále více líbí, zatímco ona k podobnému názoru přichází postupně. Jejich osudy mezi tím „na čas“ překříží důležitější setkání… S lehkostí namíchaný divácký příběh, s vtipem, nadsázkou, lehkým nádechem hořkosti a dobře odpozorovaných životních situaci natočil v roce 1989 režisér Rob Reiner. Postavu Harryho s neobyčejnou přirozeností a šarmem hraje Billy Crystal, představitelkou Sally se stala Meg Ryanová. (Česká televize)

Zombi

Jedna z nejpříjemnějších romantických komedií co jsem viděl. Chytrý scénář, vtipné dialogy, roztomilá Meg Ryan a ukecanej Billy Crystal. Přesah přes čtvrt století tomu dává hloubku a uvěřitelnost, taky trošku osudovosti, zvláště ve světle uvodního rčení, že muž a žena nemohou být přáteli, vždycky jde o sex :o) Rozumná stopáž a příjemná hudba jen podtrhují výborný výsledek. ()

Mikino00

V rámci žánru se jedná o nadprůměrnou zábavnou romantiku se sympatickými herci nesoucí se v pohodové atmosféře. Ale že by mě to nějak zvlášť oslovilo či dojalo to se říci nedá. ()

NJD

Pustit si v dnešní době, kdy jsou romantické komedie akorát povrchní a stupidní, tenhle kousek fakt stojí za to! Výbornej a hlavně inteligentní scénář, skvělý dialogy a kvalitní herecký výkony vám dávají při příštím výběru na povinné sledování filmu s přítelkyní jasnou variantu. A do toho jako třešnička na dortu fantastická scénka, kdy Meg Ryan předstírá v kavárně orgasmus :) ()

Matt Raider

Líbila se mi ta první část. Zbytek už mě tolik neoslovil a zdálo se mi, že kouzlo těch dvou trošku opadlo. Možná je to tím, že to jako mladej vidim stejně jako mladej Harry. Rozhodně to neznamená, že zbytek filmu stojí za nic. Právěže naopak, bavil jsem se výborně a některé scény mi přišli opravdu duchaplné, hlavně rozhovory o kamarádství mužů a žen. "Tvůj problém je něco mezi 30 sekundami a celou nocí." (82%) ()

Pedro

Žánr romantické komedie byl více méně zprofanován filmy typu Pretty Woman, kterým by spíše slušelo označení "pohádky pro dospělé". Přesto ale pár realistických romantických komedií existuje - a tohle je jedna z nich. A ještě k tomu (s výjimkou Annie Hall) ta nejlepší. ()

Bivoy

Člověk nemá vždycky náladu koukat na něco závažného a dramatického – občas to zkrátka chce nějakou ne příliš náročnou romantickou komedii, která má šmrnc a která jak zahřeje u srdce, tak i pobaví. Takových filmů je jak šafránu, ale tenhle mezi ně zaručeně patří. Billy Crystal a Meg Ryan jako Harry a Sally jsou úžasně roztomilí, vtipní a místy mírně naivní. A především, náramně se doplňují. V průběhu let se různě potkávají a jak plyne čas, mají k sobě čím dál blíž… Jak jejich přátelům, tak i divákům musí být jasné, kam to celé povede, jen Harry a Sally si nechtějí přiznat, že k sobě patří. Kromě vtipně postavených dialogů a skvělých hereckých výkonů hlavních hrdinů ve filmu potěší i skvělá hudba, nejčastěji v podobě písní Franka Sinatry. ()

waits

Romantická klasika s dialogy a la Woody Allen, sympatickým Crystalem a s Ryan s nádherně vykulenýma modrýma očima. Příkladný žánrový závěr a scény, ve kterých se pobavíme, protože víme, že všechno dopadne tak, jak má..Doporučuu původníi znění, protože Ryan má skvěle naivní hlas a Crystal působí zase v originále víc sebevědomě. Dávám pět a to nejsem zrovna typ extrémínho romantika. ()

crozet

Po celou stopáž se člověk přistihuje v blaženém šklebu - jako často při sledování "filmu o lásce". Nebýt však příslušnosti k tomuto žánru a řečeného obligátního šklebu k tomu, určitá rozvleklost, nastavovanost a předvídatelnost by mohla představovat riziko tento film dosledovat.. Jinak výborný dabing hlavní mužské postavy (fúze Trojan-Crystal-charakter hlavní role); dabing ostatních postav a kvalita zvuku už bohužel pochvalu nezasluhují. ()

HouseMK

Byla to romantika, nebyla to romantika...? Netradiční romantická komedie, kde se celý film čeká na něco, co se zdá nevyhnutelné. Na odpověď na otázku, zda ženy a muži mohou být jen přátelé. Velice zábavné čekání :-) "Zase jsem měl ten sen, že se miluju před porotou na Olympiádě. Perfektně jsem zvládl povinné a teď je to tu - finále! Dostávám 9,9 od Kanaďana, nejvyšší 10 od Američana a má matka přestrojená za východoněmeckou rozhodčí mi dává 5,6! Asi za seskok..." ()

strangercz

Nejlepší romantická komedie to asi není, ale takhle příjemný pocit a široký úsměv na tváři, jsem už dlouho neměl. Naprostá paráda a jasných pět hvězdiček ()

ladno

Po dopozeraní sa ma zmocnil veľmi príjemný hrejivý pocit na duši. Povedal by som, že toto bol jediný film, u ktorého mi klišé typické pre romantické komédie nevadili. Možno preto, že ma natoľko pevne vtiahol do deja, až som si ani neuvedomil, že sa tam nejaké nachádzajú. Nádherný film o láske, priateľstve a kľukatosti životných ciest. 100% ()

piranha

Meg Ryan zamlada byla skutečně k nepoznání. Ovšem film plynul bez nějakého dojmu a já nedokážu říct, že by byl něčím výrazně dobrý nebo výrazně špatný. Až bych řekla, že byl lehce nevýrazný. ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars