New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

hororwatch

Kde se vzala tu se vzala spadla nám sem krásná Mila,která mi tu přišla přitažlivější než kdy jindy. No prostě bylo na co koukat a to mi tentokrát stačilo. ()

Hapretor

Skvěle zábavné. Výborná sci-fi akční parodie. Bruce Wilis skvělý, Milla stejně tak, a i ostatní herci/čky super. G. Oldman nezapomenutelný. Tento film jsem poprvé viděl asi ve čtrnácti. Ani teď mě neomrzel a nepříde mi stupidní. Právě naopak - líbí se mi o to víc. Na tom něco bude, ne? ()

Joey(1)

Parádní sci-fi, které nenudí ani vteřinu, akorát si mohl Besson rozmyslet přítomnost otravy Chrise "už mi klidně tykej" Tuckera. ()

Heroine

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film žeru! Ještě snad lepší než perfektní kladný hrdina, je tu ďábelský záporák "vesmírný Hitler" Garyho Oldmana. Taky je to opravdu zábavný, pár vtipných akčních scén, a správně sentimentální závěr. Prostě dobrý film, oddechový. ()

figliar

Srdcovka môjho detstva. Tento film som videl snáď 20 krát. Krásna Milla Jovovich, neohrozený pohoďák Bruce Willis a záporák Gary Oldman pre nás prichystali jednu z najlepších sci-fi komédií. Perfektný príbeh, super nápad a neskutočná zábava, ktorú si môžem kedykoľvek pozrieť znova. ()

P.J.2

Bruce Willis jako taxikář, Gary Oldman jako Zorg, Milla Jovovich jako pátý element a Chris Tucker jako ve všech svých filmech za idiota? To muže dopadnou jen výborně nebo jako propadák, v mém případě naštěstí první skupina :-) ()

Toka

Besson, Milla, Willis, Tucker... Dobrý. Dle názoru většiny to Chris Tucker zkazil, já mam na to opačný názor. To on tomu dodal tu trochu dávky komedie, jakmile nastoupil na scénu, smál jsem se o 100% víc. Nicméně jde o velmi, velmi zvláštní film. Zvláštní hudba, zvláštní kostýmy, zvláštní povahy lidí, zvláštní ztvárnění zla... Zajímavý mi přišlo občasně spojení několika scén nezávislých na sobě v jednu a tu samou, viz "4x bravo!", časy bomb, atd. Luc Besson si opět potvrdil svůj významný post v mé oblíbené kinematografii. ()

GOREGASM

Mám rád Bruce Willise, Millu Jovovich nemusím, Luca Bessona nechápu a Garyho Oldmana prostě žeru. Takto v kostce mé subjektivní JÁ. Objektivně jde o odvážný a pestrobarevný scifi projekt, který táhne Bessonova divoká představivost a schopnost ji přetavit do většinou efektního výsledku, Willisova herecká parketa a zlosyn s nadhledem Garyho Oldmana. Velkou výhrou Fifth Element je, že se za žádných okolností nebere vážně, ale protože to párkrát zbytečně přežene (za to body dolů) působí v konečném dojmu rozkolísaně. Více než dvouhodinová stopáž mělké story také nesvědčí. 70% ()

KHkomiks

Jediný to dobrý natýhle hovadině je cool taxikář Willis a celkem slušnej záporák Oldman. Jinak je to hrozná sračka. P.S. odpráskněte někdo Tuckera ;) ()

rekkky

Pátý element překypuje originálními nápady a vizuálními vychytávkami, které v roce 1997 v mnohém prorokovaly blízkou budoucnost. Výborné jsou prostřihy, při kterých se navzájem časově propojí dějové linie a obsah díky tomu získává na atraktivnosti. Multi žánrové sci-fi je nabité všemi možnými vjemy a prim hraje i skvělý scénář. Kvalitní ztvárnění hlavních postav jen nahrává k vysokému hodnocení a závěrečná pointa má dostatečnou sílu výrazně podtrhnout tento výborný biják. ()

helloween93

Kulisy, výprava a efekty na výbornou. Horší už je to s příběhem a postavami. Bruce je stejnej, jako vždycky, Tucker mě neskutečně vadil a Oldman záporáka zahrál skvěle (jako vždycky). Tohle je snad jediný film, kde se hlavní protagonista nepotká ani jednou s antagonistou. 3* ()

MickeyStuma

Luc Besson tímto dokázal, že když se v Evropě chce, tak to prostě jde. Amerika má své ´Hvězdné války´, Evropa tímto ´Pátý element´. Sice zůstalo u jednoho filmu, ale vadí to někomu? Luc dějově použil v oblasti sci-fi typicky specifické náměty, které k sobě spojil a byť z toho nejvíce ční německá klasika z roku 1927 ´Metropolis´ (futuristická vizualita města budoucnosti, stvoření umělé bytosti ženského pohlaví) vytvořil dílo nepopiratelně na evropský film fenomenální. Bruce Willis je stále svůj a charakterově se svou postavou ničím nijak neodlišuje. Překvapením je však Milla Jovovich. Po herecké stránce předvedla úctyhodný výkon, čímž dokázala, že talent v sobě má. A Gary Oldman coby hlavní padouch? On už ten kostým ledacos předznamenává. Gary slizkost své postavy sice držel v jistých mezích, ale přeci jen byla vygradována do své záporácké odpudivosti. Snímek je dobře barevný, zábavný, zkrátka jako ryze popkornové sci-fi bessonovsky přitažlivý. Luc Besson natočil sci-fi snímek, za který se stydět rozhodně nemusí. ()

Nerd4Dreaming

Naposledy jsem to viděl tak dávno, že to teď pro mě bylo jako poprvé. Ikdyž ve mě zbyl dojem, že vlastně skoro o nic nešlo a nic se tam nestalo (což je u filmu o záchraně lidstva před nepředstavitelným zlem trochu divný), celkově se mi to dost líbilo. Willis v typový roli která mu vždycky sedne, Jovovich, do který jsem byl jako malej blázen, dostatečně roztomile sexy a hlavní záporák Oldmanovsky povedenej. Viuzál je super, okatě kreslená a přitom nadčasová animace. A vůbec, sci-fi mám hodně rád, a tohle plní všechny kritéria do puntíku. Nehledě na to že je to prostě kult, a kulty se nehaní! ()

Rathalos

Piaty element je uz akcna sci-fi klasika,ktoru pozna asi kazdy clovek,Luc Besson sa nezabudnutelne zapisal do filmovej historie,taktiez skvele herecke obsadenie,cize jasna volba...:-) ()

GMVajgl

Tady jde hlavně o efekt. A na jednu stranu je to roztomilý - je tu plno non-CGI speciálních efektů a kostýmů. Ale na druhou stranu přece nechceš koukat na film, kterej je jen pozlátko. Vlastně to pořádně nemá žádnej příběh - jen vágní boj dobra se zlem, jenže "zlo" tu ani nemá žádnou tvář, žádnou motivaci. Gary Oldman je možná fajn, ale není záporák, je to jen figurka. A Korben Dallas je tak neohroženej kladnej hrdina, že kolem a kolem je to nuda, protože vlastně o nic nejde. Není to napínavý. ()

BOURQUE

Vizuálne to L. Benson dotiahol na veľmi slušnú úroveň – fakt, na konci 90-tych rokov je to veľmi slušná úroveň. Z obsahovej stránky to však obsahuje zopár nedostatkov – spíš by som povedal, že to nie je kompletne vypracované. Z hereckej stránky B. Willis vo forme, začínajúca prekrásna M. Jovovich a v zápornej roli G. Oldman s nezabudnuteľnou ofinou – viac by sme ani nemohli priať. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí