Pátý element

Piaty element

Fifth Element, The

Sci-Fi / Akční / Komedie / Thriller

Francie, 1997, 126 min

Tak tohle skouknete a nestačíte se nudit ani chviličku. A navíc je to i sranda.(14.2.2005)

Jestli si nedokážete stvořit svůj svět sami, doporučuju nahlédnout do toho od LUCA BESSONA. Makal na něm vlastně od malička a fantastický nápady dokázal převést (v přinejmenším) na zajímavý obrazy (madoshawani, klobouk, rekonstrukce elementu, diva ....). Možná trochu dětinský, ale rozhodně ne nuda!(2.9.2005)

Styl francouzských komedií + vizuální žranice hollywoodských rozměrů + akční orgie + Bruce Willis + nádherná Jovovichová + skvělá režie = největší Evropský film historie... P.S. Kolik znáte filmů, které ustály operní vystoupení, aniž by to nenudilo, případně to nebylo směšné?(26.9.2002)

• DaViD´82

Přeplácaná nuda a šeď, byť umně zabalená v křiklavě pastelových barvičkách. Věřím, že by se mi Pátý element býval i mohl líbit... Nebýt jednoho detailu. Neustálých pokusů o nechtěně infantilní "humor". Navíc jsem Bessonovi neskočil ani na tu jeho hru na velkou, bohatou a rádoby propracovanou mytologii. Pátý element má své světlé momenty, jen jich je s ohledem na stopáž až proklatě málo.(29.1.2007)

Jeden z nejlepších filmů Luca Bessona, skvěle hláškujícího Bruce Willise a nejlepší film Milli Jovovich, která je tady opravdu krásná, dokonalá nadbytost.Pro mě je to absolutni špicka mezi Sci-fi komediemi a i mezi normálními sci-fi to u mě zastupuje ty nejvyšší příčky, opravdu jsem se královsky bavil v každičkým kousku tohohle filmu a ještě je to film, kerý se dá vidět i vícekrát, což je jeho další velký plus. pro mě neni možný jiný hodnocení, než za 5(9.1.2005)

• Tricky