Pátý element

Piaty element

Fifth Element, The

Sci-Fi / Akční / Komedie / Thriller

Francie, 1997, 126 min

Vyvedená taškařice. Platonická Leeloo - děva čarokrásná, éterická Plavalaguna - čara divukrásná, šílený moderrrátor Ruby Rhod (kde se hrabe Leoš Mareš), maniakální Jean-Baptiste Emanuel Zorg (zorganizátor, co si to prostě musí nejlíp dělat sám) a korba korbič Korben Dallas (férovej dročkař nejspíš z Texasu) - oj s touhle partou kumpánů se potkávám rád a často. Miluju tenhle ulítlý film. Inťáci prominou. Pět hvězdokup a jednu malou zachráněnou zeměkulku k tomu. Žádnou vědu v téhle nevědecké fikci krucifikc nehledejte! Nakonec, stejně je to vždycky na tý Lásce, že ehm... :-)) - - - P.S. Pro fandíky divy Plavalaguny zde ochutnávka přímo z kuchyně, jak se ta krása tvořila: http://www.youtube.com/watch?v=N7TAH8es7QE&feature=related(4.9.2005)

Dost mozna nejlepsi Bessonovo film a jedno z nejlepsich sci-fi. Film sice neni nak extra sviznej, spis plyne tak jako pohodove, ale vubec to nevadi. A samotnej pribeh sice neni nejak super originalni, ale rozhodne zaujme a par skvelejch napadu se tu najde, to cely podporeny nadprumernejma trikama. Co se tyce hercu, tak to je fakt skvely obsazeni. Milla tu dost mozna podava svuj zivotni vykon a blondatej hlaskujici Willis je naprosto dokonalej. Navic tu je uzasnej zaporak Gary Oldman, kterej je namaskovanej presne akorat, krapet uchylnejsi maska a uz by byl k smichu. Jeste se zminim o Tuckerovi, neco tak uchylnyho se jen tak nevidi. Nemuzu si pomoct, ale na tenhle film se vzdy rad mrknu a je fakt dokonalej, ze nic jinyho nez 5* neprichazi v uvahu.(14.6.2007)

Tak jako se stal Blade Runner kultem pro moje starší kamarády, se stal v devadesátych letech Pátý element pro mě. Brilantní sci-fi, fungující hlášky (hodnocení - zelený a superzelený používám dodnes), skvělé výkony všech zúčastněných a spoustu další nej. Ve sci-fi musí sranda být, to vám řekne každý, kdo není z NASA. Vlastně v celé světové kinematografii stěží naleznete film, který by v sobě tak geniálně snoubil všechny žánrové prvky navíc zabalené v dechberoucím vizuálu.(22.4.2011)

Jeden z nejlepších Willisův filmů.(3.12.2010)

Skvělé, vtipem prosáklé sci-fi, které se jaksi vymyká Hollywoodským zásadám hrdinských filmů. Absurdní řešení některých situací, naprosto "cool" dialogy, výborně zahrané role (zejména Oldman), velmi zajímavá výprava a hudba. Pro mě je to jasné (hodnocení).(3.3.2003)