Pátý element

Piaty element

Fifth Element, The

Sci-Fi / Akční / Komedie / Thriller

Francie, 1997, 126 min

| Scenár: Robert Mark Kamen, Luc Besson | Hudba: Éric Serra | Produkcia: Patrice Ledoux | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Gaumont Film Company | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržba: 263,920,180 $ | Film, ktorý mal v sebe niečo jedinečné. Atmosféra bola fakt dobrá, napriek tomu, že sa tie rôzne tvory niekedy chovali fakt blbo. Pesníčka Divas Dance mi však tak prirástla k srdcu, že dnes je už pre mňa klasikou (s partou si ju pospevujeme v Q dure a Z mole :) Besson, ďaľší nadpriemer...(9.12.2006)

Jedna z nejlepších scifáren 90. let (a v Evropě určitě nejlepší). Bruce Willis je výborný a Milla Jovovich je úžasně tajuplná. Docela působivá je hlavně úvodní scénka z egyptské pyramidy, v níž se mihne i známý Luke Perry (Dylan z Beverly Hills 90210). Zaujala mě i mimozemská pěvecká diva. Nebýt přílišné extravagantnosti Chrise Tuckera, mohlo být i o jednu hvězdičku více.(6.8.2002)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.9.2012)

• Lima

Kdyby se v tomto sci-fi nevyskytoval jedinec jménem CHRIS TUCKER, tak přísahám, že by mé hodnocení bylo větší. Ale já toho žvanila nenávidím. Škoda, že ho Bruce Willis nevystřelil třeba na Měsíc.(2.6.2002)

Hravý, zábavný a až překvapivě výtvarně propracovaný, to je Pátý element. Je vidět, že Luc Besson dal do filmu trochu toho srdíčka a vyhrál si se spoustou detailů, které prohlubují zdejší fikční svět a pěkně vykreslují dobu utopické budoucnosti. Není na škodu, že Pátý element je snad až lehce pohádkový, nijak mu to neubírá na stylovosi, o kterou se samozřejmě stará Bruce Willis. Do takto pestrého a možná i šíleného komplexu pak hravě zapadne i upištěný Chris Tucker. 8/10(17.6.2014)