Pátý element

Piaty element

The Fifth Element

Sci-Fi / Akční / Komedie / Thriller

Francie, 1997, 126 min

Konečně! Už žádní jednoduší Muži v černém nebo beletrie Den nezávislosti. Pátý element má vše, co si vaše fatazie jen dokáže představit pod pojmem fantasy vesmír. Vetřelci jsou velmi živí a přesvěšdčiví. Zbarvení, stroje a zajímavosti jsou velmi originální a oděv Jean Paul Gaultierové je neobyčejný. Tento film je oku potěšující a velmi neamerický. Bruce Willis je jedno velmi přijemné klišé. Tato představa o budoucnosti je velice cynická a ovlivněná knižními sci-fi trháky. Luc Besson odvedl svůj kus práce dokonale. Fantastický film!(20.9.2005)

Vyvedená taškařice. Platonická Leeloo - děva čarokrásná, éterická Plavalaguna - čara divukrásná, šílený moderrrátor Ruby Rhod (kde se hrabe Leoš Mareš), maniakální Jean-Baptiste Emanuel Zorg (zorganizátor, co si to prostě musí nejlíp dělat sám) a korba korbič Korben Dallas (férovej dročkař nejspíš z Texasu) - oj s touhle partou kumpánů se potkávám rád a často. Miluju tenhle ulítlý film. Inťáci prominou. Pět hvězdokup a jednu malou zachráněnou zeměkulku k tomu. Žádnou vědu v téhle nevědecké fikci krucifikc nehledejte! Nakonec, stejně je to vždycky na tý Lásce, že ehm... :-)) - - - P.S. Pro fandíky divy Plavalaguny zde ochutnávka přímo z kuchyně, jak se ta krása tvořila: http://www.youtube.com/watch?v=N7TAH8es7QE&feature=related(4.9.2005)

Pátý Element mě teda rozhodně nijak nenadchnul a nezasáhl, už jednou kdysi jsem viděl začátek a párkrát prostředek, možná někdy na nově i konec ;-). Až dnes jsem se ovšem odhodlal si film pustit celý. Má své světlé stránky, párkrát rozechvěje bránice, ale většinou spíše irituje, aspoň ale nenudí. Bruce Willis je mage sympaťák, film hodně zvedá, stejně jako mumlající, roztomilá Milla Jovovich, ale co je to platné když je v každé scéně tuna klišé? Masky jsou slabé, padouši mizerní, Chris Tucker jako Ruby Rhod na zabití. Tolik patosu v jednom filmu…Humor mi přišel dost dětinský a ani GP nefungovalo. Slabší průměr, jednou a stačilo.(15.12.2008)

rozpocet ? trzby celosvetovo $263,920,180(6.11.2006)

Takhle se má zachraňovat svět! Pod zadkem neprůstřelného hrdiny osedlaný taxík postrádající kola, po jeho boku žvatlající kráska vlastnící Multipas, po druhém boku debilní moderátor, dostatečné množství podplacených padouchů v každém koutě vesmíru a k tomu asijské bistro pevně zakotvené ve vzduchu. Tady jsem šťastný a rád se sem vracím.(20.8.2011)

• - Pro postavu modrátora Rubyho Rhoda se tvůrci inspirovali u zpěváků Prince a Lennyho Kravitze. (don corleone)

• - Do role generála Munroa byl zvažován Kevin Costner. (007.)

• - Když otec Vito Conelius v chrámu vysvětluje použití kamenů, vezme mu Corben jeden kámen z ruky a jde k podstavci. U něj už ale drží kámen s jiným symbolem. (Jacinda)