Pátý element

Piaty element

Fifth Element, The

Sci-Fi / Akční / Komedie / Thriller

Francie, 1997, 126 min

Skvělé, vtipem prosáklé sci-fi, které se jaksi vymyká Hollywoodským zásadám hrdinských filmů. Absurdní řešení některých situací, naprosto "cool" dialogy, výborně zahrané role (zejména Oldman), velmi zajímavá výprava a hudba. Pro mě je to jasné (hodnocení).(3.3.2003)

Suprzelený. Jo a jen tak mimochodem, například u tohohle filmu mě fascinuje trailer. Já nevím, jestli jsem tak divná, ale obsah "tohohle" Pátého elementu bych podle upoutávek fakt nepoznala.(19.11.2006)

Nikde jinde nebyla Milla Jovovich tak krásná, Gary Oldman byl výborný a Willisovi ta role sedla jako na míru. Dobré hlášky, zajímavé téma, příjemná vize budoucnosti. Rozhodně můj nejoblíbenější film od Bessona.(20.4.2005)

• - Ačkoliv se má film odehrávat 300 let po prologu z roku 1914, po probuzení Corbena Dallase (Bruc Willis) je vidět rok 2263 namísto roku 2214. (Gypaetus)

• - Slávny návrhár Jean Paul Gaultier si urobil z filmu vlastnú módnu prehliadku a navrhol až 954 futuristických kostýmov. (ash99)

• - Když jde Corben s Leeloo ke knězovi, rozbije dveře, ale při odchodu jsou v pořádku. (Geriel)