• Lima

Kdyby se v tomto sci-fi nevyskytoval jedinec jménem CHRIS TUCKER, tak přísahám, že by mé hodnocení bylo větší. Ale já toho žvanila nenávidím. Škoda, že ho Bruce Willis nevystřelil třeba na Měsíc.(2.6.2002)

Jeden z nejlepších filmů Luca Bessona, skvěle hláškujícího Bruce Willise a nejlepší film Milli Jovovich, která je tady opravdu krásná, dokonalá nadbytost.Pro mě je to absolutni špicka mezi Sci-fi komediemi a i mezi normálními sci-fi to u mě zastupuje ty nejvyšší příčky, opravdu jsem se královsky bavil v každičkým kousku tohohle filmu a ještě je to film, kerý se dá vidět i vícekrát, což je jeho další velký plus. pro mě neni možný jiný hodnocení, než za 5(9.1.2005)

„Ahoj, vy jste Němci..?“ Himl, hergot, krucajs, Pátý element, tohle mě vážně baví a to hlavně proto, že na každém políčku tohoto sci-fi plného nadsázky, parodie a šílených kostýmů lze vycítit lásku k žánru a nadšení, s kterým k tomu autor přistupoval. Zábavný kněz Bilbo Holm, Willis jak ho máme nejraději, "Mul-ti-pas“ Milla a král parchantů Gary. Dokonce i ta nesnesitelnost Tuckera nepatrně pominula, když ztratil pod nohama sebevědomou půdu suprzeleného D.J. Rubyho. Bessonovo nejen z pohledu evropského sci-fi "Velké Bada Bum!“(1.9.2008)

Dokonalost.(21.4.2008)

"Zejtra si to od pěti do sedmi udělej zelený sám, jasný?" Takhle se má zachraňovat svět. Pod zadkem neprůstřelného hrdiny osedlaný taxík postrádající kola, po jeho boku žvatlající kráska vlastnící Multipas, po druhém boku debilní moderátor, dostatečné množství podplacených padouchů v každém koutě vesmíru a k tomu asijské bistro pevně zakotvené ve vzduchu. Tady jsem šťastný a rád se sem vracím.(20.8.2011)

• - Jazyk, kterým mluvila Milla Jovovich, byl vymyšlený Lucem Bessonem a herečkou v hlavní roli ještě vylepšen. Na konci natáčení filmu byli schopni se v ní mezi sebou dorozumívat. (don corleone)

• - Film si vysloužil nominaci na Zlatou malinu hned ve dvou kategoriích. Milla Jovovich v kategorii nejhorší herečka ve vedlejší roli a Chris Tucker v kategorii nejhorší nová hvězda, (Beer Ceps)

• - Číslo pět se ve filmu objevuje v několika zjevných případech. Je zde pět elementů, Korbenové (Bruce Willis) licenci zbývalo pět bodů, Zorg (Gary Oldman) zastavil bombu, když zbývalo pět sekund, Manglarova (Clifton Lloyd Bryan) bomba začíná s pětisekundovým časovačem, Ruby Rhod (Chris Tucker) těsně před koncem filmu říká "There's a bomb going off every 5 minutes". Doktor na konci říká, že Leeloo (Milla Jovovich) a Korben potřebují ještě pět minut. Rubyho show je v pět. When Leeloo poprvé vejde do Fhoston Paradise, podívá se nahoru a obdivuje pětici oken. (KucC)