Jedna z nejlepších scifáren 90. let (a v Evropě určitě nejlepší). Bruce Willis je výborný a Milla Jovovich je úžasně tajuplná. Docela působivá je hlavně úvodní scénka z egyptské pyramidy, v níž se mihne i známý Luke Perry (Dylan z Beverly Hills 90210). Zaujala mě i mimozemská pěvecká diva. Nebýt přílišné extravagantnosti Chrise Tuckera, mohlo být i o jednu hvězdičku více.(6.8.2002)

Dokonalost.(21.4.2008)

| Scenár: Robert Mark Kamen, Luc Besson | Hudba: Éric Serra | Produkcia: Patrice Ledoux | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Gaumont Film Company | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržba: 263,920,180 $ | Film, ktorý mal v sebe niečo jedinečné. Atmosféra bola fakt dobrá, napriek tomu, že sa tie rôzne tvory niekedy chovali fakt blbo. Pesníčka Divas Dance mi však tak prirástla k srdcu, že dnes je už pre mňa klasikou (s partou si ju pospevujeme v Q dure a Z mole :) Besson, ďaľší nadpriemer...(9.12.2006)

Scénář: Luc Besson, Robert Mark Kamen .. Tohle nemá chybu!! Drsňák Willis, slizoun Oldman a kráska Milla v Bessonově ujeté budoucnosti, která má být brzy zničena. Perfektní zábava, ale nic víc..(2.4.2004)

Suprzelený. Jo a jen tak mimochodem, například u tohohle filmu mě fascinuje trailer. Já nevím, jestli jsem tak divná, ale obsah "tohohle" Pátého elementu bych podle upoutávek fakt nepoznala.(19.11.2006)

• - Diva Plavalaguna (Maïwenn Le Besco) spieva známu áriu "Il dolce suono", inak známu ako scéna šialenstva z opery Lucia di Lammermoor od Gaetana Donizettiho. Bola naspievaná albánskou opernou speváčkou Inva Mula. Moderný doplnok k opernej árii "Il dolce suono" zložil Eric Serra. Keď Serra ukázal svoju partitúru opernej speváčke Inve Mula, tá vyhlásila, že nie je možné konštantne v takej rýchlosti meniť hlas, a tak sa rozhodli všetky oktávy naspievať zvlášť. Žiadna z nich nie je nijak digitálne upravovaná, boli iba zmixované, čo je aj vo výsledku počuť, a teda nie sú naspievané naraz. (Piri)

• - Když jde Corben s Leeloo ke knězovi, rozbije dveře, ale při odchodu jsou v pořádku. (Geriel)

• - Věta "Whoa dámo, já mluvím jenom dvěma jazyky. Anglicky a špatně anglicky" byla údajně improvizací Bruce Willise. (don corleone)