Jestli si nedokážete stvořit svůj svět sami, doporučuju nahlédnout do toho od LUCA BESSONA. Makal na něm vlastně od malička a fantastický nápady dokázal převést (v přinejmenším) na zajímavý obrazy (madoshawani, klobouk, rekonstrukce elementu, diva ....). Možná trochu dětinský, ale rozhodně ne nuda!(2.9.2005)

Opravdu pořádný sci-fi se urodí jednou za uherskej rok. Zaplať pánbůh, že Luc Besson ho dokázal trochu oživit, hlavně, co se žánru týče. Pořádný sci-fi totiž musí mít perfektní kulisy a hlavně béčkově vražedný scénář, který dokáže pobavit. Na závěr pak přicházejí kostýmy, které jakoby vypadly z produkce Eda Wooda. Ne Pátý element není tak pitomý film jak se zdá být. Pátý element je sci-fi, které svému žánru ostudu určitě neudělá. Ať už ho doplňují perfektní herci z první řady hlavně Bruce Willis, jako drsný, každou chvíli hlásající taxikář nebo Milla Jovovich, jako právě pověstný Pátý element. Na co ale opravdu nemůžu zapomenout tak na vystoupení Chrisa Tuckera. Jeho pisklavý hlas stojí rozhodně za to. On je zaručenej magor, který tím jaký je dokáže pobavit úspěšně davy. Pátý element je můj dětský film. Viděl jsem ho jako malý kluk a tenkrát mě dokázal překvapit, v dnešní době deset let po jeho premiéře stále dokáže udivit...a nejen na svojí dobu skvělými efekty. --- Našel jsem vaši fotku? - A jak vypadám? - Strašně. - To musí být stará fotka.(17.8.2007)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $63,820,180Tržby Celosvetovo $263,920,180/80%/(18.5.2005)

Jedna z nejlepších scifáren 90. let (a v Evropě určitě nejlepší). Bruce Willis je výborný a Milla Jovovich je úžasně tajuplná. Docela působivá je hlavně úvodní scénka z egyptské pyramidy, v níž se mihne i známý Luke Perry (Dylan z Beverly Hills 90210). Zaujala mě i mimozemská pěvecká diva. Nebýt přílišné extravagantnosti Chrise Tuckera, mohlo být i o jednu hvězdičku více.(6.8.2002)

Jeden z nejlepších filmů Luca Bessona, skvěle hláškujícího Bruce Willise a nejlepší film Milli Jovovich, která je tady opravdu krásná, dokonalá nadbytost.Pro mě je to absolutni špicka mezi Sci-fi komediemi a i mezi normálními sci-fi to u mě zastupuje ty nejvyšší příčky, opravdu jsem se královsky bavil v každičkým kousku tohohle filmu a ještě je to film, kerý se dá vidět i vícekrát, což je jeho další velký plus. pro mě neni možný jiný hodnocení, než za 5(9.1.2005)

• - Spoiler: Na začátku filmu zůstane mimozemšťan uvězněn v chrámu a předává klíč ochránci k jeho otevření. Když do něj však po staletích vstoupí hlavní hrdinové, nikde nejsou ani známky po jeho ostatcích. (Timak)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 80. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Nejdražší film své doby studia Gaumont a nejdražší film, který se natočil mimo Hollywood. Náklady na film se pohybovaly okolo 80 milionů amerických dolarů. (don corleone)