rozpocet ? trzby celosvetovo $263,920,180(6.11.2006)

Konečně! Už žádní jednoduší Muži v černém nebo beletrie Den nezávislosti. Pátý element má vše, co si vaše fatazie jen dokáže představit pod pojmem fantasy vesmír. Vetřelci jsou velmi živí a přesvěšdčiví. Zbarvení, stroje a zajímavosti jsou velmi originální a oděv Jean Paul Gaultierové je neobyčejný. Tento film je oku potěšující a velmi neamerický. Bruce Willis je jedno velmi přijemné klišé. Tato představa o budoucnosti je velice cynická a ovlivněná knižními sci-fi trháky. Luc Besson odvedl svůj kus práce dokonale. Fantastický film!(20.9.2005)

Jedna z najväčších žraníc pre oči . Originalita vizuálnej stránky je naozaj závideniahodná. Scenár o záchrane sveta je samozrejme ako vždy banálny ale podstatné tu je ako je natočené to čo je natočené. Čo ale musím povedať je to, že tento film je naozaj GENIÁLNE nastrihaný v scénach "kde sú kamene", "Diva" atd. Herci sú super a hrajú čo sa od nich čaká. Nechápem čo sa Vám nepáči na Ruby Rodovi je squelýýýý. Perfektné je to, že sa to neberie moc vážne.(14.7.2004)

Bessonovy HVĚZDNÉ VÁLKY mě vždycky bavily víc než ty Lucasovy. Space opera, jak se patří.(15.10.2007)

Nikde jinde nebyla Milla Jovovich tak krásná, Gary Oldman byl výborný a Willisovi ta role sedla jako na míru. Dobré hlášky, zajímavé téma, příjemná vize budoucnosti. Rozhodně můj nejoblíbenější film od Bessona.(20.4.2005)