New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

JancakV

Byl jsem mnohonásobně donucený se na tento film koukat až se mi začal líbit. Ne! Teda jo. Ale Pátý element je naprosto úžasná, rychlá a zábavná sci-fi, kterých by mělo být víc. ()

mechulice

Skvělá a hlavně netradiční sci-fi s Brucem Willisem a Miljou Jovovich v hlavních rolích. Herci jsou skvělí, hlášky výborný, dobrá lovestory a happyend.Je to prostě dokonalej film, na kterej se můžu koukat pořád. Jednou bych si přála, aby taková auta a lodě existovaly i u nás. Film nepůsobí vynuceně nebo agresivně, ale naopak je sympatický v každém okamžiku. Rychlé tempo dovoluje rychlé střídání akce s vtipem a hercům dává do úst nesmrtelné hlášky. ()

Tobias_Sin

Výborné, propracované akční scifi s několika nezapomenutelnýma hláškama typu: ,, kde se naučil tak vyjednávat?" nebo ,, mám nahrávku jejího talentovaného hlasu ... " a tak dál.. :-d . Willis klasicky drsňák až na půdu, Oldman v roli magnáta, který se s ničím ne...., a vrchol vše je opera s prvky dance.. řekl bych kultovní scifi snímek.. ()

TheKesh

Výborné vtipné francouzské science fiction, dokonalé dialogy, super duo Willis + Jovovich a režie Luca Bessona společně s hollywoodskou akčností a dokonalou kamerou vytváří (pro mě osobně) jeden z nejlepší sci-fi filmů, které jsem měl možnost vidět. ()

robo123

Jedná se o velice zajímavý film. Řekl, bych že svým pojetím přeskočil dobu. Je jen škoda, že se nenatočil o aspoň 10 let později, kdy věk počítačů pokročil. ()

Rutth

Dnes na něj koukám snad už víc jak po pětadvacáté a stejně se mi neomrzel. Všichni herci na jedničku jak záporní tak kladní. ....major Borgová vás doprovodí .............. jako vaše žena.............. já nikam nejedu; mutipas; kuřa dobré kuřa; osvědčený plamenomet ..... můj oblíbený; mám rád nekompromisního zabijáka, ten by si vzal ZF1čku a hned by zeptal na červené tlačítko na spotku zbraně; ..... a těď je vám to vaše celé impérium zkázy k ničemu kvůli jedné malé třešničce; umíš říct víc než dvě kravský slova; promiň promiň ... dostane se z toho :D ; lidi ahoj; vyhrál ste člověče; rozhodně ne sem jen maso na špejli .... leda hovno :D ; chchchchch nejsou tam; posíláme vyjednávače ............. kde se naučil takhle vyjednávat?;automatický mytí; ................ a další ;) ()

kriplozoik

70 %, dobře řemeslně provedené a pěkně vyladěné aspekty (akce, komedie, napětí, milostné napětí mezi Willisem a Jovovich), skoro každý si vybere. ()

kamic

Skvěle ulítlý film, ve kterém se mísí sci-fi s jeho vlastní parodií. A Bruce Willis a Milla Jovovich je opravdu velmi zajímavý párek. Bruce je ještě ve formě a Milla ve svém úsporném oblečku k nakousnutí. A Gary Oldman je stejně skvělý jako vždy. Když se film občas objeví v televizi, nemohu si ho nechat ujít. ()

neo101

Já umim jen anglicky a špatně. fórů je tam opravdu dost, takže se člověk ani chvíli nenudí. Celková představa budoucnposti je ujetá, ale tím správným směrem. Bruce Willis je vynikající, Milla sladká, Gary božsky záporně slizácký a Rubby dementní na ntou:) Superzelený to je celou dobu. A na to, že jde o Francouzský film je to srovnatelné s mnoha hollywoodskými trháky a má to něco navíc. ()

Bullet

Výborný film., skvelé obsazení, parádní prostředí ale co se mě týče tak v okamžiku kdy se na scéně ukázal Chris Tucker tak si ukradl film pro sebe. ()

murinvm

Můj nej nej Sci-fi - humor, akce, efekty, hlášky, létající auta, budoucnost, mimozemšťani, vesmírné lodě, dobro, zlo, výbuchy, hloubka, krásné ženy a .......HAPPY END ()

sun.eagle

Pro mě je to dokonalý film. Asi proto že je tak jiný. Humor, hlášky, výprava, Oldmanův záporák, Willisův klaďas, Milla kterou si nejde nezamilovat, Tucker který je jednou zralý na ránu a pak zase hodí takovou hlášku že mu to odpustíte. Zktrátka kultovní nezapomenutlný film který miluju i za to jak je vzdálen Hollywoodu. Vždy je dokonalý čas si tuhle dokonalost pustit. ()

kinoholik

Francouzskoamerická akční sci-fi komedie od Bessona s Willisem a Jojovich - co lze čekat? Vůbec nic, respektive naprosto cokoliv. S takto nastaveným očekáváním, jsem si film výborně užil. Škoda, že střihač měl asi tupé nůžky, kratší stopáž by filmu prospěla. ()

Jardavorel

Viděl znovu asi po 15-ti letech a stěží jsem to dokoukal. Chris Tucker je nelidskej a záporáci v čepičkách z plexiskla vypadají jak banda debilů. Slabota. ()

LDvorak

Osobně hodnotím tvorbu Luca Bessona na období před a po. Natočil vynikající filmy: Leon, Magická hlubina, Brutální Nikita. Pátý element jakoby z Bessona vysál veškeré umění. Co natočil po něm, nestojí za řeč. ()

lutinuviel

Akčné sci – fi komédie mám rada. Luca Bessona (s výnimkou jeho Leona) až tak rada nemám, ale toto zabil. Keď sa stretne Bruce, Gary, Ian, Milla a sladký hezounek Chris Tucker, ktorí spolu v neuveriteľných kostýmoch od Gaultiera, za doprovodu úžasnej hudby od Erica Serra zachraňujú svet, tak to nemôže dopadnúť inak ako „zelený". Kto by vtedy riešil miestami infantilné dialógy a zvuk šmyku Corbenovho taxíku vo vzduchu – ja (v tomto prípade) nie. Odporúčam pozerať s českým dabingom, ktorý je v tomto prípade naozaj vynikajúci. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí