Magická hlubina

Grand bleu, Le

The Big Blue

Magická hlbočina

Drama / Romantický / Dobrodružný

Francie / USA / Itálie, 1988, 132 min (Director's cut: 168 min)

Fascinující, skrz naskrz prolhaná pohádka pro kluky, studie obsese a umanutosti, s několika skvělými pravdivými momenty a lehce nevěrohodně napsanou hlavní ženskou postavou. Nezapomenutelný poslední záběr (evropská verze).(18.7.2011)

rozpočet : ? tržby americke : $3,580,882(26.1.2007)

Prekrásny film. Film, ktorý ak chce človek plnohodnotne zažiť, nestačí ho len pozerať. Musí sa doň ponoriť, ako sa Jacques ponáral do svojho milovaného mora. Musí sa nechať unášať krásnym príbehom o priateľstve, láske a hľadaní seba samého, dokonalou Bessonovou réžiou, prenádhernými poetickými morskými scénami a podmanivou hudbou Erica Serru (úprimne jeden z najkrajších soundtrackov, aké som mal možnosť vo filme počuť). Ak sa to podarí, čaká nás úžasný filmový emocionálny zážitok a 168 minút Director's cutu uplnynie ako voda... 10/10(12.10.2005)

Absolutorium. Přesné, vkusné míchání motivů přátelství, soupeřství, lásky erotické i synovské, pokračování života, i snadného vyprchání důvodů proč v něm pokračovat, nahlížení do příběhu ze všech životních rovin od humorné přes sentiment až po tragédii - všechno se sem vejde, nic z příběhu netrčí, všechno plyne hladce a logicky až po neuvěřitelný závěr, který mne nesmírně překvapil, ale každý jiný by byl chybou.(21.11.2009)

Besson pěkně po hollywoodsku nabízí drama, komedie, i zcela vážný snímek. Od všeho něco, což se ve finále dost něpěkně tluče. "Mořské" scény sou úchvatné, ale to je všechno.(8.7.2003)

• - Přestože je film fikcí, byl inspirován životy potapěčů Jacquese Mayola a Enza Maiorcy. (D3VIL)

• - Film byl ve Francii takovým hitem, že se v kinech udržel přes rok. (D3VIL)

• - Luc Besson se ve filmu objeví jako jeden z potápěčů. (D3VIL)