Magická hlubina

Grand bleu, Le

The Big Blue

Magická hlbočina

Drama / Romantický / Dobrodružný

Francie / USA / Itálie, 1988, 132 min (Director's cut: 168 min)

Krásná vizuální lahůdka umocněná hodbou Erica Serry.... Po dvaceti letech neztrácí své kouzlo neboť jsem ji nedávno pustil a jako bych to viděl poprvé... Jen málokdo odolá tomuto filmíku....(17.9.2003)

Čekal jsem od Magické Hlubiny hodně, ale dala mi ještě víc...kvůli hlubokému prožitku se nemusíte měřit s Jacquesem nebo Enzem, stačí vám tahle filmová poezie, nádherný příběh o lásce, i když trochu jiné. Luc Besson tomuto filmu dal svou duši, tak jako správný kouzelník...strhující závěr, a ještě jedno romantické gesto k tomu - Dedicated to my daughter Juliette.(22.1.2004)

Vášnivý potapěč a amatérský oceánolog udělal radost sobě i mně. Jeho film hýří sluncem, rozličnými odstíny modře, člověk má úplnou chuť navléct se do plavek a skočit do moře. A ačkoliv samotný děj příliš optimistické vyznění nemá, dýchá z něho na mně pohoda a Bessonova láska k moři. A Eric Serra - ten se tu našel. Uplatnil tu svoji zálibu v syntetických zvucích, které přeměnil v ambientní plochy, které se krásně poslouchají. Vlastním soundtrack, je to velice relaxační album, úplně něco jiného než Serrova zvuková kakofonie v 5.elementu(24.8.2003)

Film má síce slabšiu zápletku, ktorá sa točí okolo toho, kto z účastníkov nejakej potápačskej súťaže vydrží so zadržaným dychom dlhšie pod vodou. Čo ma ale zaujalo bolo to, že film dáva do protikladu nie príliš šťastnú milostnú epizódu ľudí na brehu s veľmi šťastným vzťahom delfínov v mori. Za zmienku určite stoja aj nádherné zábery podmorského sveta a záver filmu, ktoré robia z Magickej hlbočiny veľmi silné dielo.(16.10.2007)

Soundtrack Bill Conti, Eric Serra: 1. The Big Blue Overture [4:43] ,2. Deep Blue Dream [1:27] ,3. Sailing to Death [2:18] ,4. Rescue in a Wreck [2:35] ,5. La Raya [2:02] ,6. Huacracocha [5:20] ,7. Water Works [3:07] ,8. Between the Sky-Scrapers [1:02] ,9. Remembering a Heartbeat [1:08] ,10. Spaghetti Del Mare [1:58] ,11. Let Them Try [3:30] ,12. Synchronised Instant [2:05] ,13. Homo Delphinus [8:02] ,14. The Monastery of Amorgos [1:12] ,15. Much Better Down There [1:28] ,16. Cruise of the Dolphin Tribe [2:43] ,17. Second Dive [1:50] ,18. Leaving the World Behind [2:23] ,19. My Lady Blue - Eric Serra [5:00],(19.5.2011)