Magická hlubina

Grand bleu, Le

The Big Blue

Magická hlbočina

Drama / Romantický / Dobrodružný

Francie / USA / Itálie, 1988, 132 min (Director's cut: 168 min)

Mystické umění jednoho člověka přesahuje veškeré reálnosti a logiku.!(25.8.2008)

80% - Upřímně řečeno, Magické hlubině bych dal jenom tři hvězdičky, kdybych loni v létě neabsolvoval potápěčský výcvik. Film mě zklamal po své výrazové stránce, a jediné, co mi nabídnul, byly scény pod vodou, či pěkné záběry na moře. Velké plus filmu jsou jistě i herecké výkony, ale celý scénář na mě působil velmi vykonstruovaným dojmem. Zkrátka jsem čekal mnohem víc, ale jako člověk, co obdivuje potápěče nemohu dát nižší hodnocení.(8.5.2006)

krásny raný bessonov film o láske k moru, o priateľstve a prekonávaní hraníc, dojemný a príjemný, úplne geniálny Jean Reno alias Enzo a hudba Erica Serru(9.5.2006)

• dobytek

Naprosto nicneříkající film, jehož smysl (pokud nějakej měl) mi uniknul. Jean-Marc Barr mi přišel jak zhulenej, i když to bylo možná tim, že jeho postava byla úplně divná. Jean Reno mě tradičně potěšil, to samý platí i o Rosanně Arquette. Hlavně kvůli těm dvěma jsem to dokoukal. Líbil se mi ještě soundtrack. Jinak ovšem nic moc. Od filmu, kterej tady má 85%, jsem čekal mnohem víc.(16.12.2013)

Nečekám, že by ještě nějaký režisér dokázal krásněji natočit neskutečnou nádheru oceánu. Magická hlubina připomíná film jen tak mimochodem, protože hlavní roli zde hraje nekonečný a hluboký oceán. Celé to na mě působilo spíše jako dokument, ve kterém zní krásná hudba Erica Serry. Moře je zároveň tichým svědkem příběhu přátelství, rivality a lásky. Krásný zážitek, jenž nemá ve svém žánru konkurenci.(5.11.2012)

• - Film byl ve Francii takovým hitem, že se v kinech udržel přes rok. (D3VIL)

• - Luc Besson byl velmi nejistý při volbě herce do hlavní role. Nabídku poskytl Christopheru Lambertovi, se kterým pracoval na svém předchozím filmu Podzemka (1985), dále měl meeting s velkou hvězdou tehdejší doby Mickey Rourkem, a dokonce byl pobízen, aby si hlavní roli střihl sám. Jean-Marc Barr byl Bessonovi doporučen teprve několik týdnů před začátkem natáčení. (D3VIL)

• - Zahajovací film FF v Cannes v roce 1988. (D3VIL)