Magická hlubina

• slovenský

Magická hlbočina

Big Blue, The

Drama / Romantický / Dobrodružný

Francie / USA / Itálie, 1988, 132 min (Director's cut: 168 min)

Původně jsem neměl v plánu na to koukat, ale nudil jsem se, tak jsem zapnul včas televizi. Vůbec jsem netušil, že tam hraje Jean Reno a nebýt jeho tak nevím. Totálně mě ten film zachvátil. O vizuální stránce ani nemluvě. Takhle má vypadat správný film. Vynikající hlášky s vynikajícími scénami. Hlavně ty potápěčské boje, které vás donutí zadržet dech na tak dlouho, dokud to neskončí. A ten nečekaný závěr je opravdu fascinující.(21.1.2004)

• dobytek

Naprosto nicneříkající film, jehož smysl (pokud nějakej měl) mi uniknul. Jean-Marc Barr mi přišel jak zhulenej, i když to bylo možná tim, že jeho postava byla úplně divná. Jean Reno mě tradičně potěšil, to samý platí i o Rosanně Arquette. Hlavně kvůli těm dvěma jsem to dokoukal. Líbil se mi ještě soundtrack. Jinak ovšem nic moc. Od filmu, kterej tady má 85%, jsem čekal mnohem víc.(16.12.2013)

Příběh ambiciozního hlubinného potapěče Enza a jeho až příliš pohodového kamaráda Jacquea, který má rád hlubiny, trochu i krásnou Američanku a především delfíny. Besson v lehce mimoňském Jacquesovi našel typ podivína vynikajícího v určitém oboru, podobnou postavu později mistrovsky rozvinul ve svém Leonovi. Téma přátelství potapěčů, kouzelných hlubin a ztráty nevinnosti mladšího z nich bylo zajímavé. Magická hlubina však - a v předlouhém režisérském střihu především - má nevládnuté tempo a místy nudí, což je podstatná vada na kráse. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=NAZaRub0P_U(12.1.2013)

• gudaulin

Dva roky mi Magická hlubina bez užitku zabírala místo na harddisku a po celou tu dobu jsem neměl chuť ani odvahu si ji pustit v předtuše, že se s Lucem Bessonem budeme výrazně míjet. Doba, kdy mi měl co nabídnout, je už dávno, ale opravdu dávno za námi. Nemýlil jsem se a když o tom tak uvažuji, mám dojem, že ty 2* jsou ještě docela slušný výraz mého konformismu s 84 % spokojenosti na ČSFD a nadšenými komentáři mnohých uživatelů. To, co mi Besson nabízí, tedy hudbu a podmořské záběry, mi dokáže v atraktivnějším balení nabídnout kterýkoli přírodopisný dokument, s jeho Hollywoodem šmrclou poetikou si netykám, obsahově je to prázdné a navíc mi čím dál víc vadí filmy, které si hrají na větší hloubku a hlubokomyslná sdělení tam, kde vidím spíš pózu. Celkový dojem: 40 %.(2.12.2014)

Mořské scény a smysl potápění se mi tu líbilo, to ostatní je jen nepodstatná výplň která sice nenudí, ale nijak nezapůsobí a nic nezanechá.(12.9.2010)