Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Aluska88

Myslím, že to nejmagičtější na tomto snímku je především jeho název a vaše případná očekávání čehosi magického, o němž si myslíte, že na Vás čeká. Myslela jsem, že Magická hlubina bude skutečně "magická" a že na mě v jejích hloubkách bude čekat něco kouzelného a nádherného. Záběry a kamera minimálně. Podvodní záběry mi však po většinu času přišly obyčejné. Hezké, ale nic magického. Stejně jako samotný příběh, který mi kromě charakterů, kamery, prosluněných obzorů a krásných delfínů, nenabídl nic výjimečného či magického. Je jako oddechový, nenáročný pobyt u moře. Soupeření mezi Enzem a Jacquesem mi ani nepřišlo nijak napínavé. Jean Reno opět válí a zde mě přesvědčil, že dokáže být nejen charakterní Francouz, ale rovněž charakterní Ital:) Rosannu Arquette si nejvíce pamatuji jako Cherrie z The "L" Word, kde si to rozdávala ve vášnivých lesbických scénách:) V závěru filmu jsem měla pocit, že by se snad mohlo "tam dole" odehrát něco jako v Cameronově Propasti:) Jakoby k tomu celkové ztvárnění svádělo. No nic:) ()

Anthony

Nadšený potápěč Besson se vyřádil, podílel se na scénáři i na podmořských záběrech. Obrázky z hlubin patří k tomu nejlepšímu, především úžasné snové scény. Filmu dost pomáhají výborné výkony především Barra a Rena. Hudba (Eric Serra) a zvuk získaly Césara. A Bessonovi se pod vodou tak zalíbilo, že se později vrátil s Atlantisem. ()

castor

Za mě tak trochu projekt á la „splněno, ale nepotřebuju nikdy víc“. Dva ve volném potápění soupeřící borci si žijí své sny, smrt pro ně nemá stejnou hodnotu jako pro ostatní, a tak nějak vytvářejí základ příběhu Luca Bessona, který vyrůstal na pobřeží Středozemního moře, sám má k potápění vřelý vztah a podvodní snímky ho už v dětství uchvátily. Modrá krása plná ticha je místy úchvatná, celkově ale z vizuálu do stropu neskáču. Poetická záležitost s palcem nahoru pro Erica Serru. Délka ovšem extrémní. ()

dobytek

Naprosto nicneříkající film, jehož smysl (pokud nějakej měl) mi uniknul. Jean-Marc Barr mi přišel jak zhulenej, i když to bylo možná tim, že jeho postava byla úplně divná. Jean Reno mě tradičně potěšil, to samý platí i o Rosanně Arquette. Hlavně kvůli těm dvěma jsem to dokoukal. Líbil se mi ještě soundtrack. Jinak ovšem nic moc. Od filmu, kterej tady má 85%, jsem čekal mnohem víc. ()

Othello

Mám rád filmy, co vypadají jako jejich storyboardy, mám rád Cinéma du look, mám rád moře a Jeana Rena. Oproti tomu však považuji za výsostně dementní výkonností sporty obecně a sledování přerostlých děcek, jak si poměřují hloubky pak znemožňuje přijmout tu velkou, fatální, osudovou rovinu, povyšující se nad pravidla civilizace. ()

• Určitou inspiraci pro natočení tohoto filmu získal Luc Besson ze svého osobního života – jeho rodiče působili jako plavečtí instruktoři. (Pavlínka9)
  • Zahajovací film filmového festivalu v Cannes v roce 1988. (D3VIL)
  • Film byl ve Francii takovým hitem, že se v kinech udržel přes rok. (D3VIL)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“