Rhaenyra truchlí nad tragickou ztrátou a snaží se udržet říši pohromadě. Daemon se připravuje na válku. (HBO Max)

aR3Zz

Důstojné zakončení celé série, které drží nastolený politický nádech. Konečně smysluplné využití draků (ano, 5minut na konci celé série, to vážně není mnoho). Naštěstí, závěrečný kukuč Rhaenyry dává naději, že druhá série se ponese ve zcela jiném duchu. Doufejme! 80% ()

darthvader77

Nemysly z předchozího dílu táhnou i tuto epizodu. Daemon škrtí svého lenního pána absolutně bez následku. Stejná žena, kteá na poslední fyzický útok proti ní reagovala buď vztekem a nebo znetvořením prasete jehož krev pak měla na sobě několik hodin. Aemond je idiot. Ale jinak triky jsou skvělé. Bouřlivý konec nádherný. Příprava na válku dostatečně epická přestože nezabít Otta byla chujovina. Obecně seriál trpí tím, že ambice a nemilosrdnost jsou sprostá slova, což ve středověkém světě je zatracená chyba. Daemon zpívající Verithmorovi je krásně tajemné ale škoda, že na úkor Sunfyre. Celkově si myslím, že finále není tak dobré jako závěr první série Hry o trůny. Ale tento seriál splnil to co si předzvevzal to jest umožnit ASOIAF druhou šanci. ()

mata77

Posledný diel série naozaj solídne ukončuje úvodné ťaženie Rodu Draka. Páčili sa mi hlavne precízna réžia a kamera. Táto v presných záberoch na konkrétne postavy, alebo veci predviedla, ako obrazovo na vysokej úrovni sa dá podčiarknuť tlejúca dráma a zvýrazniť jednoduchým, ale presvedčivým spôsobom nevyhnutnosť nasledujúceho deja. A to všetko bez príliš ukecaného scenára, len s pomocou dramatického hudobného podmazu. V poslednej epizóde sa toho zas až tak nestalo, na druhú stranu je tento diel po emocionálnej stránke jeden z najlepších celej série. ()

swenyx

Konečně jsem se dočkal nějakýho fightu draků a musím říct, že to bylo zpracovaný fakt dobře, na další sérku určitě kouknu jen bych byl rád za více akce, na mě je to prostě moc zdlouhavý a moc politický. ()

Winderyx

Tak hlavní jakoby rozuzlení začátku sporu tvůrci nechali jakoby pravdě, ale jak už bylo napsáno jinými tak z nějakého důvodu z ukladné vraždy udělali jakoby ne nehodu, ale vraždu bez zapříčinění jezdce pač vražda to je furt jedná se o draka kterej je zabil kdyby lítali na stříkací pistolce a klučina by náhodou uklouzl a zabil se tak to je potom nehoda. I se mi líbí samozřejmě ta paralela , že draci rozhodnou tenhle spor , ale taky to vlastně co si budeme i ukončí fifty fifty. Moc samozřejmě nyní jsem zvědav jak to vymyslí následný souboj s Daemonem pač to moc nedává smysl aby to ten Zorro přijal ve smyslu knižní podoby pač tam tomu právě jinej průběh předbíhal. To , že už tvůrci prakticky se nedrží knížní podoby a hodně věcí a zrovna tohle je tak z 50% mimo realitu mě utvrzuje k tomu, že Daemon souboj se Zorrem přežije a nějak furt nevěřím  v ten realnej konec pač to by lidi nadávali co neví jak to dopadlo by nadávali, že to skončilo na nic jako v GOT. Uvidíme čekal jsem popravdě horší kvalitu série , ale i mě to překvapilo není to nic světoborného nějakého specialního efektu jsem si nevšiml za celou sérii. Jenom doufám i tak, že to spíše skončí 3 sérii max a ne 4 serie moc nechápu jak by to chtěli vecpat. A troufám si opět říct, že to podle knížní předlohy moc nepůjde pač už nyní se dosti napočítá hodně věcí co tak nebylo. ()

MegaBite

Závěr první řady splnil má očekávání, ale v mnoha ohledech předvídatelné. Děj se trochu táhnul na to, že to byl konec první etapy. Na plně hodnocení to nestačí, ale i tak solidní... ()

Pes

(spoilery) S veľkou nechuťou dávam 4/5... Nie kvôli zlej časti. Skôr kvôli tomu že... Doprdele na toto sme čakali 10 epizód?! Na to ako veľký hovadský drak rozchrapne malého sráča? No radoval som sa a zároveň som nasratý, že ideme čakať rok na čo? Pevne dúfam, že nie zase telenovelu o vzťahoch a zbytočne natiahnuté scény. ()

Vaclav.Krali

TOP !!! Od začátku do konce se nedá ani dejchat jak boží to je dílo. Ani ve snu mě nenapadlo , že finále série bude tak dobré. Všichni nespokojení, co čekají jen na krev a draky , pusťte si dráčka Soptíka 🐲 tenhke seriál asi není pro vás . ()

CampaHD

85% začína to ísť do otáčok ale na finále série to je málo. Čakal som viac i keď to neznižuje hodnotu dielu. Ten má úroveň predchodcu. Hlavne začiatok je veľmi silný a veľmi živočíšny. ()