Madla Satranová je půvabná mladá dívka, obecní sirotek. Žije v zapadlé šumavské vísce Lesov, kam jednoho dne přijede sběratel lidových písní dr. Šerk. Madla, nejlepší zpěvačka vesnice, mu zpívá chodské písně. Šerk je nadšen jejím líbezným zpěvem a se svým objevem se pochlubí příteli, sbormistru sirotčího pěveckého sboru Klánovi. Ten ji pozve ke spolupráci a venkovská dívenka svým stříbrným hláskem proslaví českou hudebnost po celém evropském kontinentě… Zdařilou adaptaci novely Jana Weniga natočil počátkem protektorátu režisér Václav Binovec s oblíbenou dívčí hvězdičkou Zdenkou Sulanovou. K popularitě filmu nepochybně přispěla i píseň "Ty lesovské stráně", která se v době protektorátu stala hitem. Vedle oblíbených herců – Ladislava Boháče, Zity Kabátové, Antonie Nedošinské, Františka Filipovského – si v dětských rolích zahráli i Jiřina Bohdalová a Antonín Jedlička. (Česká televize)

Janiska

denka Sulanová měla krásný čisťounký školený hlas a andělskou tvář,kdepak by jí pan Boháč mohl odolat. Tvůrci filmu v té přetěžké době citlivě zahráli na na nacionální strunu. Prostě je to vše tak nádherně naivní a čisté, jak ty Lesovské stráně sluncem zlacené ..... ()

J.J.1972

uchvatne to nebolo ale malebne ano :D plus jedna * za bohdalku ;-) akurat sa mi nezda, ze by mala 9rokov.... vyzerala tak na 5-6r. ()

rakosabasta

no, možná to není kdovíjak úžasně udělaný film, ale pro mě prostě srdcovka, kde má každá, byť sebe menší postavička svojí historii a navíc se dětičky učí být mezinárodní tím, že se učí prakticky všechny evropské jazyky :-) ()

Santana80

Další česká popelka.Nejvíc mě na těchto filmech dojímá když krásná dívka začne zpívat a každý v pokoji oněmí úžasem,přitom je to tak hrozné krákorání.Takovým zpěvem by si dnes nikdo nevydělal. ()

JARDAHONDA

Zajímavost : Ve filmu se mezi již zkušenými herci objevují i dětské tváře budoucích velkých herců a to - Jiřina Bohdalová. Jedná se o její druhý film. ()

Zrzavakocka

ano někdo by mohl napsat že je to sentimentální ohraná písnička - tak ať toliko super jmen, jednoho nádherného hlasu - kvalitní film z nekvalitní doby - tu snoubenku bych vzal a prohodil oknem protivná jak sáňky horší než upír ()