Úsměvná komedie Jeden gól vypráví skutečný příběh fotbalového týmu Americké Samoy, který v roce 2001 nechvalně proslul drsnou prohrou 31:0. S blížící se kvalifikací na mistrovství světa tým najme smolařského a svérázného trenéra Thomase Rongena (Michael Fassbender), který doufá, že z nejhoršího fotbalového týmu na světě udělá vítěze. (Falcon)

sskrblik

Sledovat trenéra nejhoršího fotbalového týmu je přece jenom lepší téma, než se dívat na trenéra toho nejlepšího. Z mého prvotního nadšení se ovšem zcela záhy stala lhostejnost s hrdiny a spíše to, že už jsem to chtěl dodif celé. Je cejtit kopírování Kokosů jen s fotbalovou příchutí. ()

hroubek

S režisérem Waititim je to složité. Umí vytvořit skoro geniální dílo, ale pak umí udělat z boha hromu úplného idiota. Waititi si prostě dělá to, co ho baví a moc nebere ohledy na diváky. Na Jede gól jsem se po přečtení zápletky docela těšil. Pak přišly trailery a první recenze a moje nadšení opadlo. I tak jsem filmu zkusil dát šanci, a on mi to moc hezky oplatil. Waititi natočil sympatickou feel good komedii, která nemá žádné ambice, a chce jen zlepšit náladu. A kupodivu to funguje dost dobře. Hodně pomohlo, že jsem měl nízké očekávání, přistoupil jsem na pravidla filmu a chtěl jsem se bavit. Michael Fassbender předvedl dobrý výkon a líbil se mi, jakým způsobem to hrál. Oscar Kightley je super a dodává filmu pozitivní energii. Kaimana předvedla moc hezký výkon a svým způsobem je srdcem filmu. Film má hezkou atmosféru, vtipné momenty a i pár dojemných scén. Nejedná se o film, který je nějak významný, ale když ho uvidíte, tak vám to neublíží. Jeden gól je sympatická odpočinková komedie. ()

VanTom

Sportovní komedie o trénování nejhoršího fotbalového reprezentačního mužstva na světě jede podle osvědčených šablon, hlavně ale totálně na pohodu s partičkou ryzích sympaťáků. Taika Waititi měl vystřihnout sama sebe a v poločase lehce ztrácí koncentraci (tah na bránu, hehe), jinak drží infantilitu na uzdě a častokrát jsem se s chutí zasmál. A jelikož se teď okamžitě chci na Americkou Samou přestěhovat, tak pozitivně nadhodnotím. :) ()

JohnSmith

Sice je to ohraná písnička, ale celkem vtipná, zábavná a docela to uteklo. Příjemné bylo prostředí Samoy a cholerický Fassbender. ()

jefff

Je to takový ten feelgood film, kde se nic moc hrozného neděje, je to celou dobu na pohodu, jsou tam hlavně emoce a příběh o napravení. Jeden gól tohle všechno má. Jen je hrozná škoda, že tu vůbec (nebo tedy skoro vůbec) nefunguje humor. Vážná linka je tu o dost funkčnější. Jakmile Waititi zkouší ten svůj praštěný ostrovtip, spíš se cítíte trapností nesví. Ale vesměs dobrý film. ()

blackkocour

Jednou za uherský salám prosté vypnu mozek, uležím se na gauči, a totálně mi hlava nebere proč se na takové filmy sypou prachy na rozpočet, ale člověk potřebuje ventilovat tyhle feel-good komedie. Taika Tsatsiky, jako novozélandský Monty Python, co si svým retardovaným infantilním humorem zrovna moc nešetří, ale snímky jako Hon na pačlověky nebo Co děláme v temnotách (co bysme tam taky dělali?), je top strop svého žánru, kdy absurdita střídá opravdový styl. Ujetá blbinka o Fastbenderovi, co gaučuje romské poloopice, s mentálním downovým syndromem, vycvičenou na mlácení pazourku o žulu nebo opíkání dřeva na gazelu, chce přetransformovat něco jako Ligu Maestrů, nebo gorily v Clast of Stars, zní na první pohled jako béčkový námět, který jsme tu viděli už hodněkrát. Na tom pravda je asi polovičatá. Krom amerických komedií pro lobotomy jako Zpátky ve hře, Bláznivá olympiáda nebo dokudrama Cesta zpátky s Benem Flekem, což považuji za největší přešlap svý kariéry. Tady domoročanům stačí jen jeden výkop. To bude dost hardcore operace i pro zkrachovalého trenéra (opět další klišé). Nebavil jsem se tak moc, abych zapomněl na to, jak tam plac oběhavá trans žena, ale úsměvný to bylo, a pár vypečených vtípků to mělo, a hlavně divák zrelaxuje u přírody Jižního tichého oceánu. Kokosy v tropicu. ()

Soweek

Taika je zpět se svým specifickým humorem, který prostě nejde nemilovat. Stejně jako u jeho brzkých filmů, převažuje obsah nad formou, a tak filmařské kvality nejsou zrovna moc přesvědčivé. Celkově ale pořád skvělá zábava u filmu, který je tak trochu klonem Kokosů na sněhu či Longest Yard. ()

borec999

Taika Waititi ma neprekvapil a poňal tento (pre mňa ako futbalového fanatika známy a zaujímavý príbeh futbalistov Americkej Samoy) so štýlom jeho vlastným. Ako veľmi ľahko stráviteľnú a nenáročnú komediálnu oddyhovku, ktorá má v sebe napatlaných veľmi veľa motívov a príbehových prvkov až je z toho pomerne nesúrodý guláš, kde je všetko len veľmi narýchlo a povrchne načrtnuté.  Nebolo to zlé, občas ma to pobavilo, vo faktografickej rovine sa to na podobnú blbinu reality ako tak drží, no práve tých pár odchýlok od reality mi vadilo a myslím že viaceré z nich (ad absurdum zlé futbalové scény vlastných gólov a záberov zo zápasov a tréningov, či zanedbanie backgroundu postavy trénera kvôli ktorému pôsobí Fassbender dosť nesympaticky) nemajú opodstatnenie a pôsobia až dehonestujúco. Skrátka, dokument je omnoho výpravnejší, lepšie vykreslil faktografickú výsledkovú históriu, krásu a jedinečnosť futbalu ako športu i postavy a hráčov USA Samoy (tréner Rongen, Jaiyah, Nicky Salapu), ktorí v ňom boli kultúrne a nábožensky úplne iní ako my v Európe, no predsa sympatickí... a vôbec nie smiešni. 55% ()

666Carnage

Příjemná sportovní jednohubka, podle skutečné události. Je to příjemný a občas se zasmějete, takže pokud někdo hledá nenáročnou zábavu, která je dobře natočena. Může sáhnout po Waititiho posledním kousku. 75% ()

Devadesát Dva

Nakonec mě to docela vzalo. Taika sice sklouzl posledním Thorem do takové mainstreamové sebeparodie, která spolu s jeho trollením mimo i za kamerou velmi rychle dala přehlédnout fakt, jak talentovaný je vlastně tvůrce. Story 'Next Goal Wins' předvádí Americkou Samou, která proslula legendární prohrou 31:0 a drží se jako nejhorší tým na absolutním dně kvalifikace. Nejen že nikdy nevyhráli, ani nedali gól. Na pomoc je přizván trenér Thomas Rongen (Fassbender), který je horká hlava a jak se později dozvíme, má k tomu osobní trauma, takže má svérázný přístup k fotbalu, i trénování, ale na místě, kde by sám sebe nikdy nečekal, najednou poznává věci, co netušil, že pozná. Film skvěle mísí velmi lidský, úsměvný, hřejivý humor a srdce, jaké nevidíte jen tak, o to působivější, že je to na motivy skutečných událostí. Feel good v tom přístupu k životu a po hodnocení jsem čekal průměrnou a typickou bídu a ona do jisté míry je, ale taky v sobě ukazuje věci, které je pořád třeba připomínat. Fasbenderův speech v poločase definitivně nezapadne mezi těmi dalšími legedárními... ()

Darth Maul

Presne takéto filmy človek občas veľmi potrebuje. Jednoduché, pozitívne, rozprávajúce o dobrých ľuďoch a pekných veciach. Taika Waititi podáva príbeh, ktorý nekĺže len po zábavnom povrchu, ale v príhodných momentoch vie byť aj poriadne hlboký. Tréner Thomas Rongen postupne zisťuje, že nie on je v úlohe záchrancu národného tímu. Naopak, svojrázni obyvatelia malého ostrova v Tichom oceáne mu pomáhajú prekonať smútky, problémy a straty. Za úsmevnou futbalovou historkou sa tak skrýva oveľa viac. Buďte šťastní... ()

filipvrbik

Docela optimistická a pozitivní komedie o fotbalu na Americké Samoe.. Moc to připomíná Kokosy na sněhu, je to sice míň komedie a není to tak dobré, ale v zásadě jde o totéž. Možná jsem čekal ještě trochu více vtípků a nadsázky,ale jinak je film svěží podívaná se sympatickými herci a zajímavým scénářem...70% ()

MajkHany

Totálně pohodová oddechovka pro celou rodinu, vtipný filmek, při kterém nemusíte ani minutu myslet, u tohoto přestane vibrovat i Parkinsonův bratranec. Fotbalová variace na kokosy na sněhu. ()

Flopik

Absolútne som nevedel o nejakej Americkej Samoe, ktorá prehrala 31:0 po dnešnom filme to už viem a myslím, že Taika to zvládol pomerne dobre. Veľká dráma sa tu nekoná, komédie je dostatok a celkovo sa nato pozerá výborne. Proste fandíte najhoršiemu tímu, aby dokázal dať aspoň ten jedne gól. No a na konci som sa tešil so všetkými tými anti-futbalistami a myslím, že presne o to aj šlo. ()

TheSpearCZ

Tenhle film dokáže vytvořit svojí pozitivitou úsměv na tváři i u toho největšího prudiče. Příběhově to není nic nového, nijak zvlášť tu nezáří ani Fassbender, coby trenér týmu, ale i tak mám pocit, že nemá smysl tomuhle počinu ještě přikládat, to je jako kdybych čekal, že se Americká Samoa ve výsledku na to mistrovství světa kvalifikuje. Čisté 3* ()

ink flo

Není to taková hrůza jako jeho poslední Thor, ale zároveň to ani není nic výraznýho nebo vybočujícího z průměru. ()

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

08.03.2023

Ačkoli mají nejnovější informace z prostředí společnosti Lucasfilm a světa Star Wars daleko k oficiálním oznámením, lze je v současnosti považovat za velice pravděpodobné. Server Variety totiž… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)