Reklama

Reklama

King Kong

  • USA King Kong
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Měl to být osmý div světa. Ale utrhl se z řetězů. Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. Právě první verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to navzdory dvěma velkorozpočtovým remakům z let 1976 a 2005. Film vypráví příběh režiséra Carla Denhama, který se najatou lodí vydá na tajuplný ostrov, aby tam s nic netušící herečkou Ann Darrowovou natočil dobrodružný příběh na motivy pohádky Kráska a zvíře. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Štáb ji však z opičákových spárů po dlouhém boji zachrání. Podaří se mu dokonce Konga omámit a převézt do New Yorku. Tam však začíná druhá část strhujícího dramatu: Denhamova nová atrakce se totiž utrhne z řetězů a rozpoutá v ulicích peklo... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (280)

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Dost možná první takový ten typický velkofilm - alias jeden velký efekt. Tentokrát to jsou ale efekty naprosto pomilování hodné, dle mého názoru v některých chvílích vysoce převyšující takovou Cestu do pravěku a pomalu se vyrovnávající Souboji Titánů a to je opravdu neuvěřitelné. Stejně tak prostředí džungle je úchvatné. Ale ačkoliv je z počátku příběh celkem strhující, časem se efekty a křik začnou přejídat, ze soustředení často vytrhnou vědecké chyby ( apatosaurus žeroucí lidi je krásným příkladem) a já jsem si po chvíli začal říkat, že toto už začíná být jen efektní onanie autorů. Ale i přesto je to dobrý film. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

První a asi nejlepší zpracování King Konga. Jeho remaky mají sice možná lepší triky (hlavně ten od Jacksona) ale nemají ani zdaleka atmosféru tohohle původního snímku. Samozřejmě, že dnešní divák může shledat ty pravěké efekty úsměvnými a neunikne mu ani, že hodně scén se odehrává před namalovaným pozadím. Nakolorovaná verze kterou jsem viděl to odhalila ještě o něco výrazněji, ale zase na druhou stranu si dokážu představit co to dělalo z tehdejším divákem a jak to vnímal. Tohle je prostě ultimátní pradávný výlet na ostrov nejrůznějších pravěkých monster a King Kong je jejich králem. Škoda trochu nevýraznýho rozjezdu, ale jak se Kong (a nejenom on) objeví na scéně, tak to jede až do konce.75% ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Ani více než sedm dekád nedokázalo jedinečnému testamentu starého Hollywoodu, v němž vládlo tajemno, fantazie, křehké krásky, neohrožení hrdinové a děsivá monstra, ubrat na síle. Zejména vizuální stránka je šokujícím způsobem nadčasová a určitý punc naivity už se stal pevnou sučástí poetiky filmu. Nejen z efektů však King Kong živ jest – jsou to i výborné scény na lodi, které rozdmýchávají horečnaté očekávání událostí mistrovským způsobem, a to za světla dne (především kamerové zkoušky Ann Darrow). Samotný Kong působí oproti předchozím verzím mnohem brutálnějším a animálnějším dojmem, přičemž kráska v nesnázích samosebou nepojme nejmenší dávku sentimentu k jeho osudu. Její neustálý hysterický křiky, provázený řevem monstra, je až nesnesitelně afektovaný, ale k téhle verzi prostě patří. Sympatie k obří opici jsou především druhotným produktem diváků, kteří si chlupatého obra zamilovali a dali mu více lidského než jeho stvořitelé. Ochutnávka filmového řemesla starého střihu ve své nejsolidnější podobě, to je King Kong. Film plný skvělé atmosféry a pastva pro oko, které nachází zalíbení v černobílé estetice 30. let. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Ako skvelo som si napravil chut po nie prilis vydarenom remaku Petra Jacksona! Nenachadzam lepsi priklad toho ze aj filmy ktore maju 70(!) rokov, mozu stale poskitnut vybornu zabavu, mnohokrat lepsiu ako ich novodobi konkurenti. CIsty dobrodruzny film,ktory sa bez akychkolvek odbociek drzi hlavneho pribehu a graduje kazdou minutou. A aj ked Kong nevyzera tak skvelo ako ten digitalny, nic to neubera jeho majestatnosti a ozrutnosti. A pri tom to nieje len samotny Kong, ktory taha cely film ale aj vyprava (ako to ti borci natocili?), hudba, pochmurna az hororova atmosfera, ktora ma sprevazala celym filmom. V hlave mi utkvela jedna skvela scena, ktora este pred prichodom Konga na scenu vniesla do filmu mrazivy pocit strachu a ocakavania niecoho strasneho - reziser robi kamerove skusky s hereckou a hovori jej aby zahrala moment, ked sa k nej blizi nieco hrozne a ona bezmocne stoji, pozera sa a nezmoze sa na nic len na vykrik. A ko to pozoruje jeden clen posadky, povie: "Co to vlastne je, co ma vidiet?". A zlovestna predtucha ovladla film. Skvely okamih. Skvely film. (10/10) ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Original King Konga povazujem za filmovu klasiku a zastarane trikove efekty vo mne ani po mnohych desatrociach - ked sa moderna generacia nachadza na uplne inom stupni technickeho vyvoja - nevyvolavaju srdcove zachvaty ci vybuchy smiechu. Tato opicka sa stava skrotenym zvieratkom v rukach bezcitnych ludskych monstier, no aj tak ma posledne dva remaky narozdiel od originalu obstastnili davkou opicej dobrosrdecnosti a vyvolavali vo mne dojem, ze to monstrum nie je az take zle, ako je vykreslene v originali s prihliadnutim iba na vizual. Ocakavate emocie na styl rozplynuteho Konga z roku 2005 ci romanticke vyznavanie lasky - skrz srdcervucich ocnych kontaktov - pri klzani sa na lade? Zabudnite. Kong z roku 1933 je posobivou metaforou, disponuje obdivuhodnym vizualnym spracovanim, no o par hodin mi vyfuci z mysle a ja nenachadzam sposob, ako takej tragedii zabranit. 4 * za triky, ktore ma na tu dobu uplne uchvatili. ()

Galerie (126)

Zajímavosti (122)

  • Premiéra filmu se konala 2. března 1933 v newyorské Radio City Music Hall a v Roxy Theatre. Uvedení ve dvou kinech současně bylo na tu dobu nebývalou událostí. (Zdroj: Česká televize)
  • Některé ze scén odehrávajících se v džungli byly natáčeny ve studiu souběžně s filmem Nejnebezpečnější hra (mimo jiné v něm v předních rolích hraje i dvojice z King Konga Fay Wray a Robert Armstrong). Produkce King Konga natáčela v noci, druhý film se natáčel přes den. Z toho důvodu chtěla produkce do role Jacka Driscolla získat i Joela McCreu, aby si udržela hlavní trio právě z Nejnebezpečnější hry. Kvůli vysokým finančním požadavkům však roli nakonec nezískal. (DaViD´82)
  • Mezi filmem a knižní předlohou lze zpozorovat několik odlišností. Například v původní knižní předloze se Jack a Ann dostali z Kongovy hory pomocí proudu vody, která tekla až dolů do údolí. Ve filmovém zpracován však postavy jen jednoduše utekly. Dalším rozdílem je boj Konga s dinosaury. V původní verzi to byla trojice triceratopsů, ve filmu se jednalo o tyranosaury. (J-o-k-e-r)

Související novinky

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Oblíbené filmové postavy zažívají v posledních měsících hned několikanásobné návraty. Roztomilí mimoňové opět potěšili (nejen) dětské diváky ve třetím dílu Já, padouch. Jason Bourne skládal další… (více)

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Reklama

Reklama