Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film navazuje bezprostředně na události z prvního filmu King Kong (1933) a začíná ve chvíli, kdy se celý New York baví zasíláním obsílek Carlu Denhamovi, člověku, který má vše na svědomí. Otráven přemírou pozornosti souhlasí se stejně postihnutým kapitánem a odplouvají do Dakangu, exotického přístavu, kde chtějí začít pracovat a zároveň se tak vyhnout vězení. Potkají zde mladou cirkusačku Hildu a ztroskotance Helstroma, který Denhamovi kdysi poskytl mapu ke Skull Islandu, a aktuálně chystá útěk, protože v opilosti zabil Hildina otce a spálil jejich stan. Vybájí si poklad, který měl Kong hlídat a přemluví na mizině přežívající kapitána a Denhama k návratu na ostrov. Na loď se ještě tajně vetře Hilda, která nemá kam jinam jít a k Denhamovi cítí sympatie. Po vzpouře na lodi zapříčiněné Helstromem jsou všichni, i on sám, vysazeni na Skull Islandu. Naleznou zde albínského "syna Konga", kterého zachrání před utonutím v tekutém písku. Vděčné zvíře pak trosečníky ochraňuje před útoky dinosaurů a jiných monster. Náhodou také Hildě a Denhamovi ukáže schovaný poklad, který na ostrově skutečně je ukrytý. (Němi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Ve stejném roce jako originální King kong se zjevil tenhle lehce komediální film, který sice tak neuspěl, ale není to nic hrozného. Jeho největší nevýhodou je paradoxně humor který je fakt slabý a dost často i nehodící se. Efekty a stop-motion animace je stále výborná i na takovýhle levnější pokračování. Příběhově není o moc co stát ale aspoň postavy jsou poměrně sympatické. Těch 67 minut uběhlo úplně bez problémů, ale na druhou stranu díky původnímu King kongovy není zase o nic extra o co stát a když to neuvidíte nic se nestane. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jakmile – po celé tři čtvrtě hodině – dojde na první trikové sekvence, dostává se vám jiného filmu, zajímavějšího, který ale postrádá nápad Je to jen kopie toho, co jste viděli v „King Kongovi“. Ano, ty souboje mezi obřími zvířaty jsou pořád technicky skvělé a vy vidíte, jak se již v té době dařilo technicky všechno zvládnout, ale nic to nemění na tom, že už jste to jednou viděli a musím říct, že přece jen o něco lépe. Jedinou přidanou hodnotou je pak humor, který se snažil diváky v kině i rozesmát, ale bohužel i celkem dětinsky. Škoda, kdyby se počkalo, tak rok, dva, mohlo se natočit hodnotnější pokračování. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

„Takhle opici nikdy nechytíte.“ - „A vy už jste někdy chytal opici?“ - „Jestli jsem někdy...! Dámo, byla byste překvapená.“ Kongův syn je takový příjemně odlehčený dovětek za původním příběhem - odlehčený snad ve všech směrech od naivního příběhu přes zbytečně dětinské chování titulního opičáka po humor a souboje s monstry, které vlastně ani nejsou moc napínavé, "pouze" naprosto skvěle animované. Ani mi nevadilo, že se na ostrov přijelo až v polovině filmu, protože do té doby byla radost sledovat zejména Roberta Armstronga. Závěr se ovšem povedl na sto procent. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Právě to, co jsem na prvním díle nejvíc vyzdvihoval - absenci sentimentu, lítosti a patosu, že je to zkrátka správné monster movie - se mi tu vůbec nedostávalo. Malý Kong působí směšně, chová se jako opička křížená z mopslíkem, skoro salutuje, když hrdiny zachrání, zkrátka posledních dvacet minut se zvrhlo do zcela sentimentální pohádky. Je to OBROVSKÁ škoda, protože do té doby to byl krásnej klasickej biják s exotickým dobrodružstvím, mořskými vlky, tajuplným ostrovem, romantickou kráskou, prostě dobrodružství ze staré školy ve stylu A. C. Doyla, J. Verna, E. R. Burroughse... Tedy, Son of Kong není špatný film, je myslím i lepší než tři hvězdy, jež jsem mu udělil. ale není to monster horor. A po vpravdě geniální jedničce je to hrozné mínus. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Aby se dalo milosrdně prohlásit, že tvůrci aspoň vaří z vody, tak to by nejdříve museli nějakou tu vodu vůbec k dispozici mít. Nemají. I přes evidentní odfláknutost, neexistenci scénáře a prachmizernou výpravnost to má ten správný nádech exotického dobrodružství a šestákových románů. Krom toho je to místy i vtipné a s příjemným nadhledem. Obojí záměrně. Původního King Konga sice filmově nedůstojné, ale jinak se synátor celkem potatil. Krom toho, že umí ukázkově ukazovat prostředníček, tak se chová i vyjadřuje přesně jako Človíček! Ovšem jako celek je to dnešní terminologií spíše takové "direct 2 DVD", protože se tu mnohem více kecá (úvodních pětačtyřicet minut) než děje (závěrečných sotva dvacet minut na Skull Islandu). ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • Snímek se natáčel pod názvem „Jamboree“. Merian C. Cooper tím chtěl zamezit, aby na plac chodili i lidé, kteří nebyli součástí štábu – po uvedení jedničky byla řada diváků zvědavá, jak byly vytvořeny (v té době) revoluční efekty. (fiLLthe3DD)
  • Merian C. Cooper byl zprvu nadšený, když mu studio nabídlo režii tohoto filmu. Jeho radost však opadla poté, co zjistil, že má na výrobu snímku pouze půl roku a také polovinu toho, co stála výroba jedničky (1933). (fiLLthe3DD)
  • Rozpočet činil 269 tisíc amerických dolarů, přičemž v kinech film utržil „pouze“ 616 tisíc, což bylo pro studio RKO zklamání – jednička (1933) s rozpočtem 672 tisíc totiž utržila přes 5 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama