J0hn

Jedním slovem skvělý film. Perfektní Michael Douglas i Robert Duvall. A přestože ke konci, už je děj trochu přehnaný, tak to počáteční "nasrání" MIchale Douglase mi uplně mluví z duše. Když je venku velké vedro, člověku hučí do hlavy stupidní reklamy a neustále obtěžují malí haranti a vtíraví důchodci, tak to už sem mnohdy taky kousek od toho "jít domů" :) ()

GianniP

Douglas hraje psychopata dokonale, trochu se divím, že dostal Oskara za Wall Street a ne za tenhle film. Volný pád patří mezi ty filmy, které se dají s krátkými pauzami vidět znovu a znovu a stále pobaví. Nejlepší scény jsou když si Douglas zajde nakoupit do obchodu korejského majitele a pak jeho výstup ve fast foodu, ale těch vtipných scén je tady opravdu hodně. Jednu hvězdičku jsem ubral jen kvůli trochu slabšímu závěru. ()

dawydx

Michael Douglas jako D-FENSE - obyčejný chlap, který už "toho má dost". Jednoho parného rána na něj dolehnou všechny problémy, tudíž vystoupí z auta uprostřed kolony a jde domů na oslavu narozenin své dcerky. A běda tomu, kdo mu bude stát v cestě... Toliko stručný nástin děje, o který tu jde až v druhé řadě. VOLNÝ PÁD se dá chápat jako satira, ale při jeho sledování na mě vždy dolehne hrůza. Hrůza z toho, jak málo stačí ke zlomení člověka a zároveň plné pochopení jeho činů. Douglas je výborný, stejně tak jako Robert Duvall v roli dosluhujícího policisty. Rozhodně nejlepší snímek nešťastníka Schumachera. ()

Pai-Mei

Slušný pán, ktorý sa neslušnosť rozhodol riešiť baseballovou pálkou a brokovnicou. Super film, pri ktorom sa nedá nudiť. ()

Tales

Po tom, co sem viděl cover, tak mě nějak nelákalo se na to podívat. Pak mi kámoš řikal, že to je dobrý, tak sem se na to nakonec podíval a hned sem to zařadil mezi to nejlepší, co sem kdy viděl. Bohužel je škoda, že Duvallova linie neni zas tak dobrá a přijde mi trošku nedotažená a občas i nudná, ale jakmile se na scéně objeví Michael Douglas, tak začíná ta pravá prdel. William Foster je naprosto drsná postava a sledovat co se mu přihodí je prostě zábava. Nejvíc sem si oblíbil scénu, kde si Michael Douglas jde koupit boty a setkává se s Fredericem Forrestem. U týhle pasáže se u mě střídal smích s mrazením v zádech, protože Forrest tady zahrál fakt geniálního maniaka. Podobnejch scén je tam samozřejmě víc a každá má něco do sebe. Já osobně si myslim, že tohle je Schumacherův nejlepší film. ()

RobbieM@N

Začátek určitě zapůsobí na každého, ale v určitém bodě se pozornost přenese na dědkovatého Duvalla (díky bohu za Rachel Ticotin) a Douglas se dostane do pozadí, zrovna v ten stěžejní moment, kdy měl ještě přidat na driveu. Na svoji dobu to musela být bomba, ale ta dnešní by si žádala trochu víc cynismu, chtělo by to remake. ()

Mr.Roman

Old-school klasika. Douglas bol jedinečnou voľbou pri obsadzovaní psychopatickej postavy. Pritom na začiatku to vyzerá, že by sa to mohlo stať každému z nás. Koho by nena**ala dopravná zápcha, pričom na vás neustále čumí decko z auta pred vami, vodič auta za vami sa rozčuľuje a vytrubuje akoby bol jediný, čo musí čakať, navyše je hrozné horko, potíte sa, otravujú vás muchy a vy dobre viete, že zápchu spôsobilo nezmyselné opravovanie diaľnice, len kvôli peniazom na rozpočet pre mesto na ďalší rok (áno hneď táto prvá scéna filmu je dokonalá). No potom sa začne ísť stále viac a viac do tuhého, tento obyčajne vyzerajúci pán napadne kórejského predavača kvôli tomu, že mu nechce rozmeniť peniaze na telefón a tak ďalej a tak ďalej. A celý tento prerod v totálne vyšinutého a nevyspytateľného magora sledujeme výborne zobrazený Douglasom s neuveriteľnou precíznosťou a uveriteľnosťou. Nie, že by réžia, či ostatné aspekty, či herci boli nejako výrazne pozadu, ale jemu sa jednoducho nevyrovná nič. Tento film dopadol výborne a to nielen zobrazenie hlavnej postavy, ale aj systému a pomerov dobovej Ameriky ako hnijúcej byrokratickej pijavice, čo vás vycicia a vypľuje práve vtedy keď ju najviac potrebujete, či ste pre ňu naďalej (použité priamo vo filme) "ekonomicky neperspektívny", je to síce len jemný podtext, no pre pozorného diváka jasne čiteľný a pre konečné vyznenie filmu dôležitý. ()

pekas

No dnes už vcelku kultovní věcička. Ano, souhlasím s Limou, že pokud by film ke konci nesklouzl do nahánění psychopata, ale přepracovaného "normálního chlápka", mohl by být taky zajímavý. Ale soudím, že scénárista nevěděl, kudy kam, tak bylo nejjednodušší z něho udělat toho, kdo se z něho vyklubal a tím se vše mohlo jednoduše zakončit. Myslím, že i tak se povedlo diváka dlouho ztotožňovat s jeho nasraností se světem kolem a v tom je nejspíš kouzlo tohoto filmu. Které na mě působí dodnes. ()

Pochtli

Hodně povedený drama/krimi/komedie o člověku, kterýmu rupne v bedně a při cestě za svojí dcerou řeší problémy s ostatními spoluobčany poněkud svéráznými způsoby. Ne vždy se vyplatí předražovat zboží v krámě, okrádat pána v kravatě s kufříkem, nabízet podvyživeného hamburgera, jehož bratříček na obrázku je o tři palce macatější, dožadovat se telefonu či si dovolit opravovat silnici... ()

HarveyDent

Jaký smysl má dodržovat pravidla ve světě, který pravidla sám neuznává. Z toho by se pak jeden zcvoknul, když chce jen mít šťastnou rodinu a klidný život... 85% ()

4k7

Předem upozorňuji, že moje hodnocení je neobjektivní. Perfektní thriller, jenže třeba... nemám nic proti Robertu Duvallovi, ale do role poldy, co jde do penze a naposled rozlouskne ještě extra případ, mi moc nesedl. A ty jeho problémy se starou, toho mě fakt mohli ušetřit. Taky se mi nelíbí, že v průběhu filmu začali Douglasovu postavu líčit jako narušeného jedince, psychopata. Zrovna ve chvíli, když s ním začnete sympatizovat jako s normálním člověkem, který měl odvahu udělat to, co by asi ráda většina z nás někdy. A stejně tak ten konec filmu - to bylo z hodně laciného kraje. Takže když budu předstírat, že jsem teď nic neřekl, tak je to špica film. To byla role přesně pro Michaela Douglase a jsem rád, že si to uvědomil i Joel Schumacher. Čekáte v dopravní zácpě, navíc jste zrovna dostali padáka, jste nasraní, nehorázné horko a oni se musí zrovna vrtat v silnici... to byla poslední kapka, Douglas vystupuje z auta a vyráží do města, kde jde vlastní cestou, nikomu neuhne. Nebere si servítky a na problémy má vlastní řešení. Jako dárek z nebe pak působí bágl plný zbraní, který se mu náhodou poštěstí získat. Cesta domů může začít... ()

Jaromír

To je samá rutina, až jednou z toho člověku hrábne. Buď pak jde chovat do hor ovce a v tom horším případě vezme do ruky zbraň... ()

RoninNiro

Psychotik, ktorému sa zrútil svet ide za poslednou vecou, ktorá mu ešte v živote ostala, svojou dcerkou. Michael Douglas ako dobre namazaný stroj prechádza ulicami Los Angeles a každý kto sa mu postaví do cesty riskuje život. Chlapík s okuliarmi v obleku a s aktovkou začína bejsbolkou a končí s arzenálom buchačiek. A stále to nieje nič neuveriteľné, sme predsa v Los Angeles. Sqelý pán Thriller, ku ktorému sa rád vraciam. ()

rob_troy

Jak Joel Schumacher umí udělat na plátně dramatickou bombu. Michael Douglas ten je prostě třída a není tomu výjimkou ani tenhle úžasný film o vzteku proti společnosti a protiútoku. S nadšením 5* ()

Maw

Vyšinutý Douglas, který už nenechá nikoho, aby z něj dělal debila a opravdu dělá aspoň ze začátku filmu věci, které by chtěl asi každý z nás občas udělat...Film s perfektním scénářem, dějem a úžasným Michaelem. Přesto, že o tom, že by film byl komedie není ani zmínka, tak jsem se docela často smál. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher