bear

Nemrzí vás teď že jste mě nechtěl pustit přes vaše hřiště? Ano, je to vaše hřiště. A teď tu umřete s touhle směšnou čepicí. Jaký je to pocit? Jeden z nejlepších amerických filmů. Když jsem ho viděl před mnoha lety, připadalo mi to přitažené za vlasy. Člověk musí nejdřív v kapitalismu chvíli žít, aby to plně pochopil. ()

Petriver

Tenhle film o životnim pádu jednoho člověka v Los Angeles musí zákonitě každého pracujícího obyvatele většího, nebo velkého města přinutit k zamyšlení. Těžko spekulovat, jestli by se podobný příběh mohl doopravdy odehrát, ale umel bych si představit, ze člověk unavený životem a společností okolo sebe, by podobny mozkový zkrat zažít mohl. Navíc scény s telefonní budkou, nebo v rychlém občerstvení jsou natolik tragikomické, ze mi zůstaly v hlavě hodně dlouho. Určitě stoji za to shlédnout. ()

emilkac

Schumacher no.1! neni čo dodať. skvely film po všetkych strankach! Douglasov vykon je pamätihodny! Najlepši Schumacherov a Douglasov film! Hudba je v tom tiež super! ()

_Irbe_

Film zcela ztrácí ke konci své kouzlo, když je Douglas vyobrazen jako psychopat. Člověk nemusí být nutně psycho aby mu rupli nervy stejně jako hlavnímu hrdinovi. Začátek v obchodě s korejským prodavačem a potyčka s latino gangem je skvělá..jako vlastně všechny scény s Douglasem až do návštěvy nacistického, militantního gay prodavače. Potom jak tvrdím na začátku komentáře, celý film naprosto ztrácí svoji atmosféru a propadá se níž a níž až ke kýčovitému a nedůstojnému finále. ()

saladín.

Zaujimavy film s genialnymi situaciami a jeden z tych originalnejsich myslienkovych pocinov. Bohuzial ako uz niekolkokrat som mal pocit ze scenarista nas buldozerom tlaci do jedineho mozneho konca a zaveru, hoci aj ponuknuta utecha v podobe Duvallovej postavy (jeho popis cez jeho zenu je velmi nezny) je tiez zaujimava. ()

Mainer

Klasika devadesátých let v americké tvorbě mě sejmula tak, jako Michael Douglas sejmul nácka v armyshopu- dokonale. Nádhernej film o lidských vztazích a pocitech. 5* ()

dG!

Brilantní kritika společnosti. Je jen otázkou času, kdy se objeví případ(y) popsaný ve filmu i v realitě - každý z nás (někdo více a někdo méně) je svým způsobem blázen. Otázkou jen KDY a JAK dojde k uvolnění našeho vnitřního já. Škoda patetické linie s detektivem a cukrkandlovým závěrem... 70% ()

wedator

Tak konečně jsem se k tomudle filmu po x-letech dohrabal, od Schumachera se mi dost líbila Telefonní budka. Film o chlápkovi, kterej si nenechá srát na hlavu a putuje skrz rozpálený Los Angeles, mě nadchl svým geniálním nápadem, kdy obyčejnej chlápek, co chce slušně žít se svou rodinou, ale není mu to přáno, prostě vypění a vrací údery. Škoda jen toho konce, kdy mě přišlo, že D-FENS není stejnej, co byl na začátku. Hudba byla k tomu skvělá. Jo, doporučuju shlédnout stránky www.dfens-cz.com ()

Sentinel

Po třetím zhlédnutí musím hodnocení nakonec o jednu hvězdičku snížit, protože vedlejší dějová linie s policajtem chystajícím se do důchodu a jeho pátráním po "tajemném vysokém bílém muži" už byla napotřetí docela nudná a záměrně jsem přeskakoval na scény s Douglasem, které jsou opravdu krásnou definicí toho, jak může vypadat jeden "bad day". ()

Ruadek

Dokonale nezapomenutelný zážitek, co jsem si pustil asi po deseti letech od tehdejší projekce a stále ještě si pamatoval většinu zásadních scén. Antihrdina, co není na ničí straně a potajmu mu držím palce, souhlasím s ním a umím se dívat na svět jeho očima. Vynalezl radikální řešení, s hlavou v oblacích, jedoucí na plyn až pod podlahou. **** 10.2.2010 ()

yelcin

Jeden z najlepších filmov M.Douglasa ,ktorému sa v jeden sparný deň zrúti celý svet a zhlukom náhod sa to stále stupnuje a nedá sa to zastaviť až to vyvrcholí ku tragédií.Pritom M.Douglas si chcel len kúpiť coca-colu a predavač nevedel poriadne po anglicky / aká paralela s našimi obchodmi./ ,chcel len prejsť cez volné územie ,chcel si kúpiť raňajkové menu ,nesúhlasil s názormy fašistu, chcel presť cez snobské golfové ihrisko a vždy tam bol niekto komu vadil. Možno som rojko ,ale celý čas som čakal ,že sa to dobre skončí a zblíži sa so svojou rodinou aj keď to v danej fáze filmu už nebolo možné /zhľadom k tomu čo všetko zapríčinil./Rátala sa mi scéna keď bezdomovec lákal od neho peniaze na jedlo on mu dal desiatu. Priznám sa ,že som to raz praktizoval a skončilo to presne tak isto ako vo filme./nebolo to z frajeriny mal som ten istý dovod jako M.Douglas nemal som hotovosť./ ()

mrakoplasH

Jen málo který film mne tak oslovil, že si ho dokážu denně vybavit a poukázat na jeho nadčasové poselství. Věřím, že někomu kdo žije v krásné zapadlé vesničce tak ho tolik snímek nenadchne, ale kdo si užívá kouzla jižní spojky a perifériích slavné Prahy tak musí jen kývat hlavou a schovat svůj kufřík krásně pod sedadlo. ()

Dream Dealer

Dobrej nápad ale z tohohle dělání co se nemá mívám depku (skoro jako z dextra :-) Prostě celej film vím že to s ním nemůže dobře skončit... Mrkni radši na Telefonní budku ()

cubiczech

Škoda, že z něj udělali blázna, jinak by jsme jej mohli považovat za božského posla pravdy, vyložil světu každou tu blbou pičovinu, s kterou nás denně otravuje. Správnej přístup pro správného zmrdobijce. ()

jirka.maso

Další nudné ráno rozpáleného L.A., dopravní kolaps, tupci všude kolem a do toho všeho moucha! Ta zasraná moucha!!! Jak nevinně může začít příběh chlápka, který jde prostě domů a snaží se vrátit ceny do roku pětašedesát. Douglas je ve volném pádu geniální, rozmlátí krám, nasnídá se v poledne, spraví telefonní budku, zruší jednoho pošahanýho nácka a nakonec dojde tam, kam dojít chtěl… Bohužel jak zmizí dfens z očí, to neskutečné tempo lehce upadá. Robert Duwall je sice dobrý, ale Barbara Hershey je těžce nesympatická a její vyšinuté rozhovory s policií Schumacher nezvládl. To ale nemění nic na tom, že pro mě je tohle nejlepší Douglas a jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec. ()

aannemer

Bezkonkurenčně nejlepší film, kde se Michael Douglas objevil a že jsem ho ve špatném snad ještě neviděl. Nevím, jak lépe v necelých dvou hodinách popsat den blbec. ()

Kada80

Ze začátku to vypadá skvěle,že prostě jen Fostera nasralo pár věcí a hodlá je řešit po svém a hlavně si to vyřídit jen s těma, kteří ho nenechají jít domů,nerozmění mu dolar,nedají mu snídani(jen o 4 min.) ....atd.Postupem času zjistíme,že mu neruply nervy jen kvůli tomu jednomu nesnesitelnému dnu.On je pan Foster magor už delší dobu a to mi úplně zkazilo ten počáteční dojem. 80% ()

tosyia

Svým způsobem ho musí každý chápat. Určitě jste alespoň jednou stáli v nehybné koloně, hmyz se na vás pásl a vám tekly nervy, potkali jste Vietnamce/Korejce, kterému jste stěží porozuměli a taky vás štvou ti snobové, co si na greenu nasadí směšné čepky a tlučou hůlkou do malých bílých míčku, převalujíc kus doutníku z jednoho koutku huby do druhýho. Na rozdíl od něj ale nad sebou máte jistou sebekontrolu, která vám nedovolí potkat se s tím typem "policajta - úředníka" jako byl Prendergast. Úžasný Michael Douglas, věřila jsem mu všechny ty vteřiny před cholerickými výbuchy .. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher