Martin Scorsese, jeden z největších režisérů současnosti, uvádí skvělou adaptaci románu, za který spisovatelka Edith Whartonová získala Pulitzerovu cenu. V hlavních rolích filmu se představují držitel Oscara Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeifferová a Winona Ryderová. Úchvatná romance s ironickým názvem Věk nevinnosti vypráví o tragickém milostném trojúhelníku v honosném a pokryteckém prostředí vyšších společenských vrstev New Yorku 70. let 19. století. Newland Archer (Day-Lewis) je bezúhonný advokát, který tajně touží po vášnivějším životě. Jeho zasnoubení s půvabnou, ale nezajímavou členkou místní smetánky May Wellandovou (Ryderová) Newlanda odsoudilo k životu v tiché lhostejnosti. Když se ale do New Yorku vrací výstřední, společensky nepřijatelná sestřenice jeho snoubenky, Newland riskuje vše kvůli naději na opravdovou lásku. (HBO GO)

Mishqo

Krásna doba, ale iba vizuálne pretože žiť by som v nej nechcel. Rigidná, konzervatívna spoločnosť kde aj najtichší prd spôsobí škandál. Krásna hudba, atmosféra, kostýmy aj scenár, no herci mi tu vôbec neulahodili a to je čo povedať keďže som zvyknutý na excelentné výkony Daniel Day-Lewisa. A s minutážou to tiež prepálili, pretože tak ako sa mi prvá polka veľmi ľúbila tak ma druhá polka takmer vôbec nezaujala. 70% ()

VanTom

Kromě stravující odpírané lásky uvnitř "manželského" trojúhelníku Scorsese své elegantní kostýmní melodrama sám drobně znevažuje úkosem (a do detailu – třeba mnoha chody každodenních jídel) pozorovaným mikrosvětem zvyklostí, klevet a (v širším významu) módy newyorské smetánky 70. let 19. století, sešněrované etiketou a rodinnou hierarchií. Neříká nic významně objevného (přitom duchaplné dialogy mezi postavami patří k tomu nejlepšímu), ale připisuje si další filmařsky vybroušený korálek do své žánrové sbírky. ()

Autogram

Ženy sú krásne, kostýmy honosné, muži galantní a príbeh rozprávkovo romantický. Rozprávačka nám po celý čas rozpráva o všetkom, čo ani nechceme vedieť. Tvorcovia neurobili chybu, no toto je presne typ romantického filmu, o aký nemám záujem. ()

Pecival

Tato zvlášť v první polovině téměř dokumentární sonda do života New Yorkské smetánky konce 19. století mě velmi zaujala. Ze začátku banální příběh slouží pouze jako pomůcka pro vyobrazení hostin, plesů, divadel, intrik, pomluv, klepů a všech podobných kratochvíl vyšší vrstvy, kde odlišnost se neodpouštěla. A navíc v doprovodu přímo exkluzivním. Z milostného trojúhelníku mi přišla nejméně výrazná Michell Pfeiffer, ale měla to vedle velmi charismatického Lewise a neskutečně krásné Winony opravdu těžké. Meditace na téma promarněných příležitostech, života ve zlaté kleci nebo risku pro tu pravou a nevinnosti, která zase není tak neviná. ()

Maynard.

Říkal sem si - mistr Scorsese, mistr Day-Lewis, seňóra Pfeiffer... Tahle kombinace mě donutila se mrknout na tenhle kousek. No jo, jenže mě tohle vůbec nechytlo. Pořád sem od začátku čekal až se tam něco bude dít, kdy už přijde nějakej ten děj a vono nic. Nakonec to dopadlo tak, že sem u toho cca v půlce vytuhnul a vím, že už zbytek filmu ani vidět nepotřebuju, hlavně teda nechci. Všecko je to tak velkolepé, snobské, povrchní, nadnešené, všecky ty starý mravy. Vůbec lidi nezajímalo nějakej vlastní názor nebo něco podobnýho, hlavně aby každej šel pěkně a spořádaně s daným a pečlivě nastaveným proudem, brr to muselo bejt teda žití... I mě celkem dost mrzí výkon mýho oblíbence Day-Lewisw, kterej prostě umí hrát mnohem líp, tady předvedl hrozně málo ze svýho hereckýho umu, kterýho má jistě na rozdávání. Už sem si zvyknul, že Mártyho filmy mám rači až z "novodobější" dekády... Ale co, aspoň sem se vo tom na vlastní kůži přesvědčil. ()

MaxipesFik

Poněkud rozpačitý dojem. Největším zážitkem pro mne bylo sledování tabulí plných umělecky vyvedených chodů. Výpravná stránka filmu obecně je neméně pozoruhodná a nic ji nelze vytknout. Pochvalu si zaslouží i práce se světlem (interiéry) a kamera, často velmi vynalézavá (mezi mnoha triky zmíním záběr na Archera objektivem s krátkým ohniskem z podhledu, kde deformující perspektiva koresponduje se silným citovým pohnutím), byť na můj vkus jsou záběry až příliš krátké a často stříhané. Nejsem přílišným stoupencem žánru romance, ale i s vědomím toho mám dojem, že místy není scénář zcela konzistentní. Jádrem podobného snímku by měla patrně být psychologie postav. S Archerem nemám vcelku problém, vývoj jeho duševních stavů je v centru režisérovy pozornosti a je modelován dějovými i hereckými náznaky stejně jako komentáři vypravěče. Naopak postava hraběnky Olenské mi připadá poněkud psychologicky nevěrohodná. Čím to, že se v polovině filmu změní ze stíhačky na odměřenou odmítající dámu? Tato změna není ve filmu dle mého názoru dostatečně zachycena. Celkové hodnocení sráží hudba, která polopaticky říká, co máme cítit, a několik vyloženě kýčovitých momentů (nejkřiklavější je záběr s majákem a plachetnicí). Sladká limonáda... tedy abych byl spravedlivější: dobře naservírovaná sladká limonáda. ()

Lisabellla

Po dlouhé době na mne udělal dojem romantický film. Musím ovšem přiznat, že ne tolik svou romantičností, jako krásou v samé podstatě. Zastaví se vám srdce, přestanete dýchat a čekáte. A čekáte. A ono přijde víc, než jste doufali. Je toho tolik, co ten film nabízí a jako bonus - v jistých chvílích neuvěřitelnou ohebnost korzetů. ()

Davej

Skvěle podaný obraz druhé poloviny 19.století v New Yorku, který však trochu doplácí na nepříliš originální- možná by se dalo říct i tuctový příběh- a přílišnou délku. Záměr tvůrce se mi líbí a velice jej chválím, jenže na druhou stranu nelze říct, že bych se u tohoto filmu nějak zvlášť "odvázal". ()

cab

Drama uzasneho rezisera Scorsese odehravajici se v New Yorku ke konci 19. stoleti. Jakkoli Scorsese a jeho tym prislibuje skvele predstaveni o tehdejsi moralce ve spolecnosti, tak je nam zde predhozena nadherna vyprava v nudnem a zdlouhavem kabate. Dale musim konstatovat, jak je herecke obsazeni hvezdne tak nanestesti zapada do prumeru. Secteno a podtrzeno, vysledne hodnotim 50%. ()

Sgt.Pepper

Tady nejde o kostýmy, výpravu nebo snad režii..jejich kvalita je pod taktovkou Martina Scorseseho samozřejmostí, spíš se jedná o samostatný příběh, který na složitosti moc nepobral a navíc ta vypravěčka působila jako mnoho, mnoho, mnoho zbytečných slov..a tak opravdu jediným, ale za to velkým plusem, se jeví dialogy a scény mezi Newlandem ( Daniel Day-Lewis ) a Ellen ( Michelle Pfeiffer ), scény plné napětí a vášně..ostatní přibalené scény působí jako chudí příbuzní..tak trochu nalezneme atmosféru Dangerous Liaisons a také rozsporem mezi technickou stránkou filmu x příběhem a stopáží Barryho Lyndona od Stanleyho Kubricka.. ()

derryl

Věk dokonalosti! Martin Scorsese překonal vše, co jsem od něj kdy viděl a stvořil zářící diamant nedozírné hodnoty. Opravdu jsem nemohl u některých scén dýchat a čekal každý zvrat děje s napětím a široce otevřenýma očima!!! ()

Paldiny

Kostýmy, čo dobovo dýchajú, kamera, plávajúca po sále, v jeden moment sebavedomo retušujúca všetko ostatné pre to podstatné, hudba, dodávajúca okamihu noblesu doby a doba samotná, tá je snobsky chladná, čo je najväčší zápor filmu. Niekoľko desiatok minút mi trvalo sa na ňu naladiť a zvyšok vôbec dostať pod kožu nedostupných postáv. Ich pohnútky som chápal, len s nimi nemohol preciťovať to, čím prechádzali a to napriek precíznym výkonom. O najsilnejší moment sa tak nepostarala dilema hlavnej postavy, či záverečné vytriezvenie, ale pár sekundová sekvencia, aká sa mu zrodila v hlave a pre svoju zvrátenosť prakticky okamžite vyšumela preč. Ale tak každý veľký režisér si prial priniesť na svet film z doby prísnej etikety, veľkých gentlemanov, honosných rób, zároveň obdobia plnej pretvárky, neúprimnosti, ohovárania. Sfilmoval ju Polanski (Tess), prácu si s ňou dal Kubrick (Barry Lyndon) a Martin Scorsese nemohol byť výnimkou. Ak ich diela ale porovnám, snáď páni odpustia, najviac ma presvedčilo Kubrickovo vykreslenie hierarchizovanej spoločnosti 18.storočia, Scorsese berie bronz. ()

Rozjimatel

O tomto filme si myslím to, čo o väčšine Scorseseho filmoch, najmä tých z 90. rokov. A síce, že je formálne perfektný, ale obsahovo málo zaujímavý. Po formálnej stránke filmu takmer nemám čo vytknúť. Má krásny obraz (kamera i výprava), skvelých hercov (predovšetkým ústrednú trojku) a aj výbornú hudbu (Elmer Bernstein). Lenže čo z toho všetkého, keď ten značne riedky "príbeh" je o škrobene nudnej smotánke, charakteristickej svojou snobskou okázalosťou a odohráva sa prevážne v nechutne luxusných palácoch. To sú všetko veci, ktoré ma skôr odpudzujú ako priťahujú, podobne ako aj kadejakí mafiáni (Scorseseho nosná téma). Ten svet je na hony vzdialený trebárs od sveta Malých žien, hoci si sú blízke dobou, miestom i témou a v oboch prípadoch je autorkou predlohy žena. Vek nevinnosti je pomerne nezáživná kostýmová dráma, ktorú oživuje až výborný záver. ()

bohemia_regent

Jsem příjemně překvapený úrovní, jaké dokázali Američané dosáhnout při práci s tématem, ve kterém byli vždycky nejlepší Rusové. Vnitřní konflikt mezi právem na osobní štěstí a svazující pokryteckou morálkou společenských konvencí jako by pocházel z nejlepších literárních předloh Tolstého, Turgeněva, Čechova, Bunina a dalších mistrů ruské prózy druhé poloviny 19. století - a přitom tento film je kompletně americký, od předlohy přes producenta až po režiséra (i když ten nikdy nezapřel výrazný vliv svého italského původu). Takže klobouk dolů, tady se jde opravdu do hloubky lidské duše, a to bez typicky hollywoodského hysterického přehrávání a jiných podobných rádoby dramatických vnějškových berliček. Za zmínku stojí i opulentní výprava, která přitom není samoúčelná, ale výrazně přispívá k navození atmosféry běžného denního života nejbohatších vrstev. ()

jasse

Přenádherná výprava a naprosto úžasný komentář Mattyho. Ovšm jak říká Malarkey, ten film je výjimečný pouze tím, jak je natočen, jinak je to naprosto banální příběh. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd