Martin Scorsese, jeden z největších režisérů současnosti, uvádí skvělou adaptaci románu, za který spisovatelka Edith Whartonová získala Pulitzerovu cenu. V hlavních rolích filmu se představují držitel Oscara Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeifferová a Winona Ryderová. Úchvatná romance s ironickým názvem Věk nevinnosti vypráví o tragickém milostném trojúhelníku v honosném a pokryteckém prostředí vyšších společenských vrstev New Yorku 70. let 19. století. Newland Archer (Day-Lewis) je bezúhonný advokát, který tajně touží po vášnivějším životě. Jeho zasnoubení s půvabnou, ale nezajímavou členkou místní smetánky May Wellandovou (Ryderová) Newlanda odsoudilo k životu v tiché lhostejnosti. Když se ale do New Yorku vrací výstřední, společensky nepřijatelná sestřenice jeho snoubenky, Newland riskuje vše kvůli naději na opravdovou lásku. (HBO GO)

kubilov

Historické drama o newyorské smetánce z konce 19. století. Martin zase ukázal, že je jednoznačně renesančním mužem a prakticky žádný žánr mu není cizí. Jako obvykle měl i ve Věku nevinnosti úžasný čich na výběr těch správných herců, Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer i Winona Ryder zahráli své role v milostném trojúhelníku opravdu přesvědčivě. Jak někomu vadí, že je film příliš dlouhý a roztahaný, tak mně to nevadilo ani v nejmenším. Stačilo se kochat krásnými dobovými kulisami, perfektními hereckými výkony, ze kterých jednoznačně vyčníval Daniel Day-Lewis a sledovat neměnné tradice a předepsaný kodex zvyklostí, kterým se každá postava musela řídit. Velmi milé překvapení a poměrně vysoké hodnocení. ()

Doutas

Film plný lehce odtažitého a vytříbeného humoru, který s nepatrným úsměškem popisuje život stejně odtažité a vytříbené newyorkské smetánky. Jednoduchá a zdánlivě triviální zápletka nešťastné lásky, které v naplnění brání společenské konvence, slouží Scorsesemu k vytvoření nádherného dobového obrazu společnosti, kde strach z pomluvy a ze ztráty dobrého jména působí jako imperativ nejvyššího řádu. Skvělé umírněné herectví Daniela Day-Lewise propůjčilo Newlandu Archerovi fasádu sešněrované prkennosti, pod kterou se skrývá lehký vzdor vůči všem nesmyslným pravidlům, které stojí v cestě jeho štěstí. ()

tatopulos

Nevidím rozdíl mezi sledováním tohoto filmu a četbou červené knihovny (čtení pro paní a dívky). Scorsese byl zřejmě uhranutý touto literaturou. Člověk byl čekal Barryho Lyndona a nalezne Angeliku a Angela v jejich sentimentálních odstínech na vrcholu společenské pyramidy... Že radši nenatočil remake Taxikáře odehrávajícího se v roce 1871... "Nevinný drožkař" ()

Hawaj

Kostýmy áách, výprava až příliš načinčaná, některé záběry kamerou áách, neustálé vyprávění však filmu dává až příliš nádech dokumentu a dost umrtvuje emoce. Emoce a vášňě co vytváří herci, tak těžko můžou navodit to správné citové pnutí. Atmosféra je pak stejně těžká jak ty věudypřítomné brokátové závěsy. Vyústění je dobrý, ale režijně naprosto nevyužitý. Prostě naprosto zabitý emoce. Winona Ryder je zde nádherná, Pfeiffer se mi někdy oškliví, ale někdy je zas parádní. Hudba mě moc nenadchla a mohlo jí být méně. ()

helrohir

Nablýskaná výprava a prekrásne kostýmy sú asi tým najvydarenejším na celom tomto filme. Samotný dej je až príliš plochý a strohý, a okrem niekoľkých emočne vypätých scén neprináša absolútne žiadne vzrušenie alebo zvýšené tempo. Samozrejme aj herecký menoslov dostáva svojich kvalít a na mladučkú Winonu sa aj dobre pozerá, okrem toho ma zaujala zaujímavá kamera. Avšak je mi záhadou, čo chcel Marty okrem prehliadky nabubrelého životného štýlu a nekonečných záberov na podávané jedlo týmto filmom vlastne povedať. Slabší priemer. 50%. ()

Jehan

Skvostný nadčasový film, který asi ocení jen fajnšmekři mající v oblibě ruské romány čítající minimálně 400 stránek a důkladné retro filmy, jejichž tvůrci si nelámou hlavou s nějakou tou půlhodinkou. Velmi kultivovaná podívaná skrývající své nervy drásající citové napětí pod povrchem. Dokonalá encyklopedie americké společnosti té doby. Společnosti, která byla ve své expansivní zběsilosti na úrovni tzv. elit vikroriánštější a prudérnější než celá stará dobrá Anglie. Nádherná a obsažná podívaná pro ty, kdo disponují empatií a touhou po vzdělání. ()

PAVLIS

70% Na první vidění jsem trochu rozpačitý. Chvílema se to svou rozvleklostí pohybovalo na hranici nudy a říkám si, jestli by se mě neměla romanťárna víc dotknout. Víc na mě působí až zpětně, podprahově. Možná to tak ale má být, když jde o příběh z doby, kdy bylo veřejné vyjadřování jakýchkoliv emocí nežádoucí... Něco mi říká, že tohle chce vidět minimálně dvakrát. Když už nic jiného, znovu bych si rád užil ten nezvykle hluboký náhled na tehdejší společenské manýry ve vyšších vrstvách, skvělou kameru nebo výbornou ústřední hereckou trojici. ()

Joedas

Tenhle zapadlej Scorsese je vizuálně a stylově skoro stejně výraznej, jako některý mistrovy největší kousky. Tématicky se možná v Martyho nabitý filmografii ztrácí, filmařsky ale překračuje status experimentu a hrdě se řadí po bok slavnějších děl. Radost sledovat ať už žánrovou nevyhraněnost, nebo dokonale funkční fikční svět. Ten je dějištěm a zároveň svojí vlastní postavou, která sice platonický, ale tragicky nenaplněný lásce dvou hlavních protagonistů, ubližuje ze všeho nejvíc. Výkony ve svý "přehnanosti" přesný, Michelle krásná a konec správně nejasnej. ()

ostravak30

Filmů z podobného období jsem již viděl několik, ostatně jen rok po tomto snímku sehrála Winona Ryder roli v typologicky podobném Malé ženy. Právě ona mě na filmu bavila nejvíc. Když srovnám právě tyto snímky, tak ženy jsou lépe obsazeny. Také děj je přeci jen trochu určující pro dobu, o které vypráví. Věk nevinnosti se motá stále v kruhu nenaplněné lásky téměř bez absence výraznějšího dramatu stojícího jen na hereckých výkonech, které špatné nejsou, stejně jako kostýmy a všechno okolo. Tak  Martin Scorsese byl v té době již hvězda svého oboru. Ale samotný film mě nedokáže udržet v pozornosti více než dvě hodiny. Jedním z důvodů je také Michelle Pfeiffer, která při vší úctě k této jinak skvělé herečce, se mi výrazově do zmíněné doby nehodí a nemyslím, že to byla šťastná volba. Za zmínku stojí jistě i zajímavý fakt, že pro Jaye Cockse se jednalo o první filmový scénář. Nutno také dodat, že mi chyběla jakákoli romantika mezi hlavními hrdiny, což je pro romantický film dost zásadní. Neproběhlo žádné jiskření. O romantice se dvě hodiny jen soustředěně žvaní. Tady musím dát za pravdu Britům, kteří tyhle typy filmů zvládají daleko lépe. Není divu. Jejich historie je v tomhle ohledu mnohem pestřejší. ()

PoNoruška

Přikláním se k názoru většiny, že film je dlouhý opravdu až moc. A to přesto, že jsem si produkci schovala na období chřipkové epidemie, kdy nebudu nikam pospíchat a budu se rozvlekle léčit. V půlce mě to uspalo (asi nejsem ještě úplně OK) a hlavně mě ukolébal „málokontaktní“ scénář, ve kterém se milostné vzplanutí odehrává především v mysli hlavních aktérů. Zajisté to měl být úmysl, od pana režiséra Scorseseho neočekávám nic jiného než přesně zamýšlený tah, ale i tak jsem postrádala trochu více života, který by této filmové fresce dodal na věrohodnosti. Jinak se tomu dá jen těžko uvěřit. Za romantika: Scéna u majáku zůstane nepřekonatelnou… ()

gotham

Čekal jsem od tohoto opěvovaného filmu víc, ale je to lehce nadprůměr. Zajímavé dvě hlavní postavy, velmi dobře zahrané (Day-Lewis a Pfeiffer), moc pěkná, ale naivní manželka na odstřel (Ryder), ostatní postavy kýčovité a nezajímavé, a také se mi pak všechny ty dámy, slečny a pánové začaly motat dohromady. Pořád se o nich mluvilo, ale na plátně moc minut nepobyly. Jinak to prostředí bylo asi zobrazené kvalitně, totální snobové, nevydržel bych s nimi ani den. Pochválil bych kostýmy a také účesy Michelle. 60% ()

Eire

Oscar 1 : Kostýmy Presne tak na mna zaposobil aj film. Kostymy, kulisy, vypravne sceny, zaujimava kamera, vycancane roby, sexy babenky a a a .....................to je asi tak cele. ()

pollstro

Filmová adaptace stejnojmenného populárního románu je obrazově bohaté a inscenované drama o konfliktu mezi touhou a osobní odpovědností ve světě, který teprve utváří strnulé a zdrženlivé společenské konvence společně s úzkými morálními koncepty. Zcela netypický a nevýrazný Scorseseho film je především určen pro sofistikované diváky se zálibou v literárních adaptací historických románů se statickým zaměřením na pomalé filmové vyprávění. Jeho schopnost pomalého a pečlivého vykreslení zdrcené mužské vášně vyžaduje absolutní pozornost a vnímání jednotlivých citových složek příběhu, které napomáhají vnitřnímu procítění. Obsahově jednoznačně bohaté, avšak formou vyprávění velmi těžkopádné, nevýrazné a emocionálně prázdné. ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd