Legenda

Není Dobra bez Zla, Lásky bez Nenávisti, Nevinnosti bez Chtíče. A nade vším vládne Pán temnot (Tim Curry). V nastolení vlády noci a zla mu už brání jen drobnost: existence dvou posvátných jednorožců. Dokud ti budou běhat po Zemi, zlo nemůže život lidí ohrozit. Zbavit se jich ovšem nebude žádný problém. Věrný, nestvůrný skřet Blix je rád zabije, může-li se tím zavděčit svému pánovi. I když přiblížit se k nim nebude nijak snadné. Má-li se však Osud naplnit, naplní se. A princezna Lili (Mia Sara) netuší, že její obdiv k těmto nádherným zvířatům odstartuje tragédii netušených rozměrů. Zlo ale přece nemůže definitivně zvítězit! Princeznin přítel Jack (Tom Cruise), který tak trochu cítí odpovědnost za to, co se stalo, je o tom přesvědčen. A je odhodlán udělat vše, aby svět zachránil. (Cinemax)

kojot.name

Vizuál pěkný, Ridley Scott samozřejmě musel natočit film o jednorožcích... Pohádka fajn, strašidelná, ale na klasická díla Juraje Herze to přeci jen nemá. Moc se mi líbilo filmové zrno a bokeh (nostalgie!), veršované a vtipné dialogy, ikonický záporák... Ale minimálně jednu hvězdu musím ubrat za herecké výkony obou hlavních představitelů, zvlášť Tom Cruise byl až na hraně parodie.  Zachraňovali to ovšem vynikající herci ve vedlejších rolích (zejména David Bennent). Za vidění to stojí. ()

BONOBON

Podprůměrná fantasy z doby legendárního Nekonečného příběhu, se kterým se ovšem vůbec nemůže měřit.. začátek je slibný - zaujme solidní výprava, hudba i příběh, ale zhruba po půl hodině už to jde jenom z kopce.. a to závratnou rychlostí! ()

-=Baraka=-

Zkrátit záporňákovi rohy a udělat trošičku lepší scénář (či možná pouze dialogy) a byl by to fantastický fantasy/pohádkový film. Vizuální orgie a vskutku nádherný fantasy soundtrack,který bych klidně zařadil po bok Shoreova LOTRa a Poledourisova Conana. Ještě bych dodal, že film jsem kdysi viděl jako malý kluk a něktéré scény mě doslova děsily - například démonický tanec s dívkou s černou sametovou tváří ()

Mithal

Zajímavý fantasy film s podivným příběhem, který ničím nepřekvapí a dnes by se dalo říct, že je to klišé. Ale přece jen je přes 20 let starý. Co se opravdu povedlo, je záporák, který, narozdíl od některých nynějších filmů, nevypadá směšně, ale opravdu děsivě. Tyhle starší fantasy mám rád, jsou jednoduché a vyvolávají vzpomínky. ()

Nefarie

Toto je doslova Legenda :). Skoro ma vystrelo ked som uvidela 2.najdolezitejsieho scientologa na svete ako skace zo stromu obleceny v ubore Petra Pana a zachranuje slecinku s jednorozcom...toto maju Cruisovci urcite v rodinnom albume :) (alebo nie?) Celkom podarena typicky americka rozpravocka s mnozstvom elfov,skriatkov (x druhov prapodivne sa lesknucich potvor ..doslovna inspiracia obrazmi Hieronyma Boscha) zlych aj dobrych s koncom, ktori by ste uuurcite necakali :) Nezabije,ale ani vo mne nezanechala hlbsi dojem. Prosto klasicky priemerny film s peknymi efektami a atmosferou. 58% za jednorozce :) ()

Revelate_17

Velmi povedená pohádka. Oceňuji především hlavního záporáka - bála jsem se ho jako malá, bojím se ho i teď :-) Tak moc bych chtěla dát víc hvězd, ale kvůli Cruisovi nemůžu. Ten mi celý příběh kazí. Škoda, že Jacka nehrál někdo jiný. ()

Falker[4N]

Tento film mě nijak nenadchnul. Nepochopil jsem, komu je vlastně určen, protože na dospělé má příliš stupidní dialogy a na děti má příliš děsivé postavy. ()

beaverkiller

Tak tuhle pohádku sem kdysi zbožňoval. opět jsem se na ní po dlouhých letech podíval a musím uznat, že to neni až tak světoborné. Po vizuální stránce je velmi hezká, ale chvílemi dost nudná. Obzvláště pasáže, kde hraje jen instrumentální hudba a nic kloudného se neděje. Plus je určitě krásná princezna Mia Sara, ještě nedotčená silikonem. ()

ancovice

Legendu naprosto miluju!!! Úžasná hudba, kamera-kontra proti světlu, poletující chmýří...bájo! Neskutečné masky! ()

Tobias_Sin

Příběh o odvěkém souboji dobra se zlem, kde dobro představuje skupinka nesourodých postav v čele s bijcem Cruisem a zlo představuje démon, který aby ovládl svět, chce ho uvrhnout do temnoty zabitím jednorožců. Způsob zpracování mi však tolik nesednul, z mého pohledu se jedná o průměrný snímek.. ()

maestrum

Srovnávat Legendu s Nekonečným příběhem snad ani nejde. NP by vyhrál na plné čáře, ten snad ani porazit nejde. Vizuálně je to krásné, příběhově už horší. Film nedokáže strhnout, byť se Tom snaží sebevíc. Btw. všimli jste si, že má ještě křivé zuby ? A že oba jednorožci jsou samci ? ()