Legenda

Není Dobra bez Zla, Lásky bez Nenávisti, Nevinnosti bez Chtíče. A nade vším vládne Pán temnot (Tim Curry). V nastolení vlády noci a zla mu už brání jen drobnost: existence dvou posvátných jednorožců. Dokud ti budou běhat po Zemi, zlo nemůže život lidí ohrozit. Zbavit se jich ovšem nebude žádný problém. Věrný, nestvůrný skřet Blix je rád zabije, může-li se tím zavděčit svému pánovi. I když přiblížit se k nim nebude nijak snadné. Má-li se však Osud naplnit, naplní se. A princezna Lili (Mia Sara) netuší, že její obdiv k těmto nádherným zvířatům odstartuje tragédii netušených rozměrů. Zlo ale přece nemůže definitivně zvítězit! Princeznin přítel Jack (Tom Cruise), který tak trochu cítí odpovědnost za to, co se stalo, je o tom přesvědčen. A je odhodlán udělat vše, aby svět zachránil. (Cinemax)

damdamh

Celkem slušná fantasy pohádka, kterou jsem jako dítě měl moc rád trochu ztrácí na nepříliš originálním příběhu a více ztrácí na nepříliš dobře napsaném scénáři. To ovšem nezabránilo Scottovi, aby mě znovu připoutal k obrazovce, na kterou jsem hodinu a půl zíral s otevřenou pusou. Prostě obrazově dokonalé. ()

Amaranta

Že já se nepoučím! Očekávat od oblíbených dětských filmů stejný zážitek nelze!!! Bylo to tajemno, částečná nechápavost, napětí nezkažené sledováním všelijakých dobrodružných, kriminálních, válečných zápletek... Snad to nebude nikdy tak špatné, abych se na takové pohádkové fantazie odmítla dívat! ()

cici24

Jedna z temných,ale krásných pohádek. Již od první chvíle víte, že nejste v reálném světě, ale ve světě, kde krása putuje lesy a běhá stráněmi v podání jednorožců, kde víli jsou menší než tužka a kde temnotě vládne Démon, který chce nastolit svou vládu. Jedno z nejlepších fantasy příběhu na který se hodně zapomíná... ()

Charlie.Harper

Bez urážky, ale neverím že toto ma na svedomí Ridley Scott, ten istý človek čo režíroval Kráľovstvo Nebeské a Gladiátora. Odhliadnuc od toho že to môže niekto nazvať klasikou.. čo vlastne robí tento film taký že sa ľuďom páči? Ak sa nad tým zamyslím tak dokopy nič. Charaktery ako vystrihnuté z lacnej animovanej rozprávky pre deti, pointa celého filmu slabučká a hlavný zloduch tak to sa zmôžem akurát tak na :DD. Výzor by sa ešte dal (však povedzme si otvorene masky na tu dobu boli v tomto filme vynikajúce), ale ta jeho osobnosť.. a keby len to. Film je taký obyčajný že je až nudný, všetko je tak predvídateľné až vás irituje fakt že tím malým škriatkom niekto neutrhol hlavu a nezahodil do kýbla. ()

Elisson

Je to zlatučké obrazmi, krásnou devou, chlapom čo sa do nej zamiluje, bojom proti zlu. Ale je to gýč a dejovo je to nezaujímavé. ()

Misterioso

Já jsem na pohádky nikdy moc nebyl, tím spíš, že kvalitní fantasy aby divák pohledal, navíc tenhle film bývá považován jako jeden z těch Ridleyho slabších momentů, takže jsem si moc nesliboval, ale právě jméno režiséra, skladatele či look "stvůr", který jsem kdesi zahlédl, mě nalákaly, abych Legendě šanci dal. Nejsem tedy nijak zvlášť nadšen, ale určitě také nejsem zklamán. Především mě nejpříjemněji překvapila neuvěřitelně zvláštní (skoro se mi chce napsat nepopsatelná) atmosféra tohohle snímku, kterou opravdu nemám k čemu přirovnat, avšak skutečně mě vzala do víru tohohle světa s sebou. A za její vysokou úroveň se zajisté zasloužil právě pan skladatel (krásná hudba Jerry Goldsmithe) a stylizace tohohle snímku, která mě skoro i nadchla (ale tak co čekat od vizuálního mága Ridleyho, že? :)). A k tomu báječný, doslova ďábelský záporák Tim "Sweet Transvestite" Curry. Sem tam i nějaký zápor se dá najít (Tom Cruise se rozhodně teprve zaučoval a příběh není nikterak objevný), ale ve výsledku jsem, jak už jsem avizoval, spokojený. ()

Trinculo

Vizuální stránka a lyričnost zde hrají prim. Tenhle film je zvláštní a ještě více rozděluje Scottovu už i tak dost nevyváženou filmografii. ()

Scaevola

Na počátku filmového fantasy stála tahle příjemná pohádka, ale jinak v ní žádný velký přínos filmu či snad umění obecně nevidím. ()

BlackAdder87

Audio vizuálně dokonalý zážitek. Až se nechce věřit, že je ten film už víc jak tři dekády starý. Jsou filmy, které nestárnou a tohle je jeden z nich. ()

aannemer

V době svého vzniku jistě pozoruhodný snímek. Když jsem si jej po letech ovčasného nostalgického vzpomínání v listopadu 2019 připomněl při projekci v kině Aero, tak to bylo víceméně jen čekání na konec. Fakt už mě to vůbec nebavilo... Kdyby takhle natočili Pána Prstenů, tak bych jej zcela zatratil! ()

jpacuta

Po prvním shlédnutí v originále (a po 30 letech od prvního shlédnutí vůbec) zvyšuji hodnocení na 4/5. A Darkness v podání Tim Curryho stojí za vidění už kdyby nic jiného! Nádhera. ()

Carnosaurus

Hodnotím verzi s hudbou od Jerryho Goldsmithe. Dobrá fantasy pohádka. Temná, depresivní a divná. Až se stanu masochistou, tak zkusím verzi s hudbou od Tangerine Dream. A nebo ne. ()

PTuranyi

Zdá sa akoby Ridley Scott chcel rok po Nekonečnom príbehu zopakovať jeho úspech. Rozprávkový príbeh o narušení životného kontinua zabitím jednorožca silami zla a záchrane posledného jednorožca rytierom, ktorý je obyčajný chlapec, za pomoci rozprávkových bytostí má určité kúzlo. Perfektná produkcia hlavne čo sa týka masiek a výpravy možno Nekonečný príbeh aj predčí. Herecké výkony sú dobre. Tom Cruise v jednej zo svojich prvých rolí nepredvádza žiadne náročné herecké figúry ale Mia Sara, pre ktorú to bola prvá filmová úloha ho svojím šarmom zatieni. Ikonický je samozrejme pán temnôt v podaní Tima Curryho. Celkovo tak Tom Cruise ako Jack nie je Atreyu a princezná Lili nie je cisárovná krajiny Fantázie, ale Legenda si nesie silnú pečať atmosféry Nekonečného príbehu. 70% ()

bery77

Tuto pohádku jsem si v mládí velice zamiloval. Byl to asi můj první filmový kontat s Tomem Cruisem. Kvalitní masky a kostýmy vyšperkují celý příběh. Fantastická atmosféra-bájný jednorožec mi utkvěl v hlavě jako jedna z nejčistších a nejnevynějších bytostí. ()