Cole Trickle je talentovaný závodník s velkou ctižádostí. Když ho objeví podnikatel Tim Daland, dostane se Cole do týmu legendárního mechanika Harryho Hoggea. Má tak šanci zúčastnit se Winstonova poháru v Daytoně. Těžká havárie však takřka ukončí jeho život. S pomocí krásné doktorky musí Cole najít odvahu k tomu, aby mohl dále žít, znovu závodit a vyhrávat. (oficiální text distributora)

JohnCZ

Až překvapivě stejné, jako Top Gun. Lookem, atmosférou, romantickou složkou, rockovými slaďáky a celkově odlehčenou náladou. Top Gun je ale o fous zajímavější - přeci jen stíhačky > závody nascar. Days of Thunder je pohodová, ale taky od začátku do konce přesně nalajnovaná žánrová klasika, která svým průběhem těžko někoho překvapí. A asi jsem slepej, ale Nicole Kidman jsem tady vůbec nepoznal. ()

Blofeld

Solidně natočený film se slušnými herci a jedním z nejdebilnějších a nejpředvídatelnějších scénářů, s jakými jsem měl kdy u hollywoodského filmu tu čest. ()

Marek1991

Tony Scott točil spočiatku veľmi proamerické filmy, ktoré sa stali pre ňu priam kultami. Pre mňa boli v mnohom pseudohrdinské a pochybné v rečiach. Dni hromu sa vyznačujú nádhernou hudbou 90. rokov od Hansa Zimmera, podfarbením západom Slnka a scénkami, ktoré mali pôsobiť ako dbanie na hrdosť, česť, dôstojnosť, dosť z toho bolo cítiť citové momenty, niekto by povedal, že až vydieranie, proste tento film nebol to pravé, nehovoriac že NASCAR ozaj nemusím a príde mi ako zbytočná nebezpečná a nudná záležitosť hrajúca sa na akýsi šport, zaťažujúca životné prostredie. Tento film mal svoj šťastný koniec, rozprávka so sexom a so svojou šťastnou milou na konci tiež bola, niektorí sa v tom možno videli, no môj svet toto nie je. ()

corpsy

Niekde ho nazvali TOP GUNOM 90. rokov. A je to prakticky ( a technicky ) pravda. Cruise v hlavnej úlohe filmu o silných strojoch, zamilovaný do peknej kočky - tu v podaní Nicole Kidman, produkovaný dvojicou Simpson - Bruckeheimer, režírovaný Tonym Scottom, s ráznym soundtrackom ( Harolda Faltermeyera vystriedal iný germán, Hans Zimmer ) a pesničkovým hitom. Jediné čo film nemal, bol očakávaný, rovnaký komerčný úspech. ()

kobejn

Další podařené dítko Jerryho a Tonyho má opět vše, co nesnášim, dull story obalená popcornem, zde navíc ještě v "atraktivním" automobilovém prostředí, opět tehdy "nejnadějnějšího" hollywoodského herce Toma C. v kombinaci s tehdy začínající Nicole K., plus jednoho hereckého veterána Roberta D., opět sázka na jistotu, která ale takovou komerční díru do světa neudělala, jak si to Jerry spočítal...no a další zbytečný spektákl byl na světě....a Jerry goes on... ()

Riddick77

Dynamický Tony Scott, rivalitou a osudovostí protkaný scénář, fajnová chemie a super soundtrack. Boží, boží, boží. 9/10! ()

MikO_NR_1909

Pokiaľ sa vám páči Top Gun a Tony Scott za každých okolností, budete spokojný. Lenže pre mňa diváka narodeného v roku 1993 nezasiahnutého nostalgickými vplyvmi tohoto filmu v dobe uvedenia a mysliac si od režiséra, že je tvorcom 2. kategórie, ničím ma neprekvapil. Ba čo viac, je horší než sequely Rockyho Balbou (až na päťku) a občas som si pripadal ako na nekvalitnej horskej dráhe. A patrím medzi menšinu neodvareného a nedychtiaceho publika o automobilové závody. ()

blackrain

Závody Nascar mě vždycky přitahovaly, takže bylo jen otázkou času, kdy si najdu cestu k tomuhle příběhu. Pár lidí z mého nejbližšího okolí, kteří film viděli, ho přirovnávají k Top Gunu a nazývají ho proto Top Gunem na kolech. Musím říct, že nejsou tak daleko od pravdy. Tenhle film má s Top Gunem hodně společného a taky z něho z velké části těží. Hans Zimmer odvedl skvělou práci. Píseň od Marie McKee Show Me Heaven miluju. Jeden čas jsem si ji pouštěla pořád dokola. ()

Rakosnicek77

NASCAR je prostě v americe populárnější než F1 a tak se není co divit, že je na tohle téma natočeno tolik filmů. Kidman i Cruise nastavují svoje vzájemné hraní na takovou úroveň, kterou vlastně do puntíky zopakují o dva roky později v romanťárně Navždy a daleko a po pravdě to není žádná sláva! Příjemný a světlý bod celého filmu je hudba od Hanse Zimmera. Pokud jste ale milovníci NASCAR, tak ale rozhodně zklamaní nebudete. ()

Thomassi

Nemůžu si pomoct, ale takový filmy mě prostě baví. Práce Tonyho Scotta je tady zřejmá na hony daleko, protože to je naprosto stejná kostra jako u Top Guna, jenom s tím rozdílem, že letadla vystřídala závodní auta. Někdo si může říct, že ten, kdo viděl Top Gun, tak mu nemůže tento film nic dát. Mě se to ale velmi páčilo. Nejem proto, že prostředí Nascar je hodně zajímavé, ale taky, že Tom Cruise předvedl podobný výkon jako už ve jmenovaném snímku, tudíž se mi jeho výkon líbil. Navíc s Michaelem Rookerem vytvořil dobrou dvojku, která závodí za každých okolností, i v nemocnici. Hans Zimmer v hudebním doprovodu jako vždy nezklamal. Takže celkově nemůžu jinak, než tomu dát 4*. ()

lekr

I když to v některých místech hodně připomíná Top Gun, tak díky vynikající akci, dokonalé hudbě a skvělému Tomu Cruisovi prostě nemůžu jinak. ()

Martin741

Tak toto mi viac pasuje k reziserovi Tonymu Scottovi /Nepritel Statu/. Film o autickach, pretekoch, autonehode a o vyrovnavani sa s nou. Krujz dobre hraje, ale Robert Duvall /Stalin 1992/ bol este lepsi, aspon ze Kydman bola vtedy este nadherna : 70 % ()

Phos4rus

Velmi dobre natoceny film, ktery ale zaujme jen male osazenstvo automobilovych priznivcu. Je zde i prvek, ktery se nazyva "laska", ale zda se mi moc prknenna a dosazena. Jinak ty kaaaaryyy jsou super, zvuk je dost dobrej, ale realita se zase = 0. ()

pakobylka

Bouřlivé dny ? Trocha adrenalinu říznutá špetkou romantiky a dochucená kapkou psychologie. Snímek není ničím výjimečný, ale také neobsahuje nic konkrétního, o čem by se dalo říct, že se to nějak výrazně nepovedlo. Až na jednu drobnost. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Názorový přemet milé a krásné doktorky v samém závěru filmu je až příliš náhlý. Přestože láska dokáže zázraky, jejímu náhlému vzplanutí pro automobilové závody jsem nevěřila ani vteřinu … :-) ()

PROCESOR

Takovej Top Gun na kolech. Mladej a neklidnej Tomík sice nezná o autech vůbec nic, ale řídit je umí a to s velikou odvahou. Jeho horká hlava vypadá, že bude pro team problém.  A když se na scéně objeví, hezká doktorka v podání Nicole Kidman, začnou mladému samečkovi ty pravé bouřlivé dny. Je to výborná oddechovka. ()

Brad Pitt usedne do skutečné formule

Brad Pitt usedne do skutečné formule

05.05.2023

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick) a legendární producent Jerry Bruckheimer (Skála) se po několikaměsíčních přípravách už brzy pustí do natáčení jejich závodního filmu pro Apple, v němž si… (více)

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

26.03.2022

The Hollywood Reporter nedávno zveřejnil nový článek, který detailně popisuje rozsah problémů, do kterých se dostalo studio Paramount během produkce sedmé Mission: Impossible, a jak hlavní hvězda… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012