Cole Trickle je talentovaný závodník s velkou ctižádostí. Když ho objeví podnikatel Tim Daland, dostane se Cole do týmu legendárního mechanika Harryho Hoggea. Má tak šanci zúčastnit se Winstonova poháru v Daytoně. Těžká havárie však takřka ukončí jeho život. S pomocí krásné doktorky musí Cole najít odvahu k tomu, aby mohl dále žít, znovu závodit a vyhrávat. (oficiální text distributora)

Klajnik

Schématický film o sportu pro burany, což však Tony Scott ani Cruise nijak nereflektují. Namísto toho film zpodobňují s vibem Top Gunu, který je lepším filmem. Na tohle se sice kouká poměrně lehce, celé to rychle utíká, protože režisér není břídil, ale látka ničím nepřekvapí ani nedojme a tedy je to zbytečný film. ()

Ad4mson

Dokonalý prototyp filmu ranných devatesátých let. Všechny aspekty jako herci, naivita zápletky, špičková hudba sedí jako prdel na hrnci. Výborná oddechovka. ()

Wolvie

Skutečně hloupý film,který znovu dokazuje,že filmy Tonyho Scotta jsou značně kvalitativně nevyrovnané.Dokáže natočit naprostou perlu,která člověka baví i podesáté (Nepřítel státu) ale taky utahanou akční nudu,což je tento případ. ()

helloween93

Spojení Cruise+Duvall+Nascar funguje fakt na výbornou. Famózní záběry, havárie, prostředí a velmi vydařený soundtrack hanse Zimmera. Nesmím zapomenout na pohlednou Nicole Kidman v roli doktorky. Za mě 4*. ()

burton

A přijel Tom na mašině a všichni se smáli. No, já taky. Na mašině v kabátě, ha ha. Ale dobrý, moc mu to slušelo a zase tak rychle nejel. Jo ahááá, závodění je o otírání? Jako béčkový fotbal o stahování trenek. Oh, I see. A takový to bylo pěkný zelený autíčko. ***A proč vlastně odešel z Formule? A kdo za koho vlastně závodí? Oh, I see: zelenej za zelený, červenej za červený a žlutej určitě za žlutý.Cože? Otřes mozku? Jenom? ***To se dozvíte, ale musíte se na to podívat. PS: musím se přiznat, že jsem se těšila na Toma a Nicol, ale těch tam zase tak moc nebylo, v poměru k těm plechovkám a burákům a všemu tomu "stahování trenek". ()

Blondy.

Na tento film jsem se podíval proto, že vypadalo zajímavě herecké obsazení (Tom Cruise, Nicole Kidman) a také proto jsem čekal závody NASCAR kterých jsem se naštěstí dočkal. Ve filmu se objevuje několik vtipných scén a poté nervozita a podrazy před závodem a při něm. Ve finále tedy film ničím nepřekvapil ale ani nezklamal, takže krásný průměr a 3*. ()

bolf!k

Cruise je vážně komik. Jinak mě dost bavila ta naivita devadesátek, kdy se točili prostě úplně jiný filmy. 70% ()

Razzor_82

"Daleko víc se bojím být ničím, než zraněnej." Tom Cruise opět v roli nedostižného machýrka. Mohutná produkce, řvoucí motory aut a adrenalinové strkanice na dráze. Z některých momentů mrazí. Stříhač se tady asi pekelně zapotil. Fanouškovi automobilových závodů srdce jen zaplesá. Robert Duvall je dalším pilířem snímku ve výborné roli mechanika. Lékařka Nicole Kidman má v romantických scénách šmrnc. Plus klasicky výborná hudba Zimmera. 7/10 ()

Rettry

Levný Top Gun pro milovníky zavodů se dvěma zatáčkami. Stejný: hlavní hrdina a hudba Podobné: osud kamaráda hrdiny, holka do které se zabouchne, sladké zakončení Rozdíl: auta X letadla ()

haWranka

Tohle je naprosto průměrnej film ve svým žánru. Cruisovi i Kidman to sluší, ale to snad vždycky. Jestli máte rádi rychlý auta, přidejte si hvězdičku. Musím přiznat, že se na tohle ráda podívám, když mám nějakou práci a nemusím moc vnímat. Podívám se na svoje oblíbený scény, jako je závod na kolečkových křeslech, ale to je tak všechno. Neurazí, nenadchne... ()

waska

Průměrný film, který by víc ocenil milovník série Nascar. Pro mě jako milovníka F1 mi to až tak atraktivní nepřišlo, ale závody a hlavně Roberta Duvalla jsem si užíval, Je možné aby se z tuctovky Nicole stal později takový kusanec? Asi jo :-) ()

Likan7

Slabší Top Gun, který má sice Cruise, ale zase zoufale nezajímavý scénář v potenciálně filmově zajímavým prostředí. Nicole Kidman do té sexbomby také teprve rostla, takže mi to zbyl vlastně jen jako vždy fajn Robert Duvall. Trochu málo na dvouhodinový film, který mě podle všech předpokladů měl bavit. Jenže on je prostě nudný až běda.. ()

dustur

A máme tu ďalší filmový počin dvojice Tom Cruise a Tony Scott, kde oblohu vymenil za pretekársku dráhu, čo nebolo zlé ale ani nie dobré, a už nie prekvapivé. Tom Cruise a Robert Duvall je skvelá dvojka ktorá pri každej scéne kde sa objavia, tak z môjho pohľadu funguje, takisto ako aj krásna Nicole Kidman - ktorá s tými krásnymi ryšavými vlasmi je neskutočne krásna, vábivá - takže sa vlastne ani nečudujem že sa do nej zamiloval Tom Cruise. A čo sa týka akcie, tak tej je tu veľmi málo, no prakticky iba na pretekárskej dráhe - ktorá dáva iba chvíľu do pozornosti , keďže mimo dráhy už potom žiadna akcia, len sa to tam mení na niaku tu romantiku a drámu. Aj keď film sa u mňa nestal niak kultový , tak z nostalgie mu dávam slabé ⭐️⭐️⭐️ ()

Brad Pitt usedne do skutečné formule

Brad Pitt usedne do skutečné formule

05.05.2023

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick) a legendární producent Jerry Bruckheimer (Skála) se po několikaměsíčních přípravách už brzy pustí do natáčení jejich závodního filmu pro Apple, v němž si… (více)

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

26.03.2022

The Hollywood Reporter nedávno zveřejnil nový článek, který detailně popisuje rozsah problémů, do kterých se dostalo studio Paramount během produkce sedmé Mission: Impossible, a jak hlavní hvězda… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012