Cole Trickle je talentovaný závodník s velkou ctižádostí. Když ho objeví podnikatel Tim Daland, dostane se Cole do týmu legendárního mechanika Harryho Hoggea. Má tak šanci zúčastnit se Winstonova poháru v Daytoně. Těžká havárie však takřka ukončí jeho život. S pomocí krásné doktorky musí Cole najít odvahu k tomu, aby mohl dále žít, znovu závodit a vyhrávat. (oficiální text distributora)

Jaro.Krafcik

Slabšie ako top gun, aspoň že tam bol Tom Cruise a Kidman, ktorú som skoro ani nespoznal. Nepamätám si film o zavodení Nascar, niečo dobré priniesol, ale na dnešné pomery mi prišiel dosť nudný. Dni hromu ale odporúčam hlavne koho bavia závody a rýchle autá. Kam sa hrabe rýchlo a zbesilo. Berte s rezervou. 3* ()

Čtec

Asi jeden z nejlepších hraných (nedokumentárních) filmů z prostředí automobilových závodů, ale přesto mě to nijak nenadchlo. Už se mi skoro začíná zdát, že asi opravdu kvalitní film z tohoto prostředí natočit ani nejde. Ale, sakra práce, co třeba Legenda o velkém návratu z prostředí golfového od Roberta Redforda? Proč tam to jde a tady ne? Možná taky že je to jen můj problém, že mám automobilové závody opravdu rád a léta je sleduji a tak jsem přehnaně kritický... Nevím. Když to shrnu, nejvíc se mi líbila Nicole Kidman a nemůžu dát vít než průměr. ()

Sheffield

Převlečený Top Gun na kolečkách. Akorát tu Tomovi sekunduje Nicole Kidman, chemie mezi nimi celkem schopně funguje. Robert Duvall taky hraje, co mu síly stačily. Celkové zpracování bohužel dojíždí na skládání jednoho klišé přes druhé, a tak je vám od prvních minut jasné, jak to vlastně dopadne. ()

Cejny

Automobilové závody mám rád, ale NASCARy a jejich nesmyslné kroužení na x-set kol jsem nikdy nebral moc vážně. Až tento film mě navnadil na to, abych alespoň jeden závod zhlédl. Jinak tato role Cruiseovi moc nešla, přeci jen si ho víc spojím s akčním hrdinou, ale je to jeden z jeho dřívějších filmů. Zábavné to moc nebylo, spíš šlo jen o výlet do zákulisí těchto amerických závodů, takže dávám tak 2,5 hvězdy. 45 % ()

PALINO

Days of Thunder je film, ktorý v mnohých ohľadoch pôsobí ako mladší brat Top Gunu, len sa neodohráva vo vzduchu, ale na zemi. No je to pochopiteľné - rovnaký režisér, producenti, herec, podobný scenár..., kvality Top Gunu však nedosahuje. Najlepším momentom filmu je spracovanie samotných závodov, ktorým síce nechýba potrebná šťava, no miestami z nich mohol režisér vyždímať aj o čosi viac. ()

Bobek15

Tonny Scott ešte v svojích začiatkoch. Ničím neprekvapujúci a ľahko predvídateľný dej, kvalitná kamera v dobre zvládnutých scénach na pretekársej dráhe, avšak dominantnou (spoň pre mňa) bola famózna Zimmerova hudba, ktorá do tohto filmu sadla ako uliata. ()

Han22

Po filmech jako Rain Man a Narozen 4. července se bohužel Cruise vrátil k jistotě. Jasně je to hezky natočený, romantické atd... jenže je to prostě limonádka pro baby, kde se jezdí auty jen aby se neřeklo. A navíc Nascar považuju za nejpitomější závody na světě - jezdit furt jen dokola, co to má za logiku. Jinak tu zazní nádherná hitovka Show Me Heaven. ()

Pyth

Nemam moc rad Cruise, NASCAR mi prijde jako strasna volovina a nenavidim predvidatelny pribeh - presto me tohle neskutecne bavilo. Pro nostalgictejsi dny supr oddechovka :)) ()

iXtr3m3

Tony Scott, Cruise, Duvall, Kidman, Randy Quaid, Elwes, Rooker, Reilly, toto bol Nascar ako sviňa. Toto bol adrenalín na kolesách, toto bol prvý skutočný Fast and Furious. A aby som nezabudol, Hudbu zložil taký amatér, asi ho nepoznáte, hovorí si, že Hans Zimmer. Tak len toľko... :) ()

Seti

Tak po mě byla ve filmu dvě pořádná pozitiva: Nicole se svou rozevlátou kudrnatou hřívou a cesta dvou ústředních rivalů na společný oběd. Jinak mě tahle osmdesátková nascar cruiseovina moc nebavila a to ani při akčních závodech, ani při té omáčce okolo. ()

Hanys_

Tak trochu jako Top Gun, ale už ne tak gay. Závody parádně nasnímané, děj sice předvídatelný - ale tak nějak příjemně předvídatelný. Akorát to už ke konci nevímproč dojíždělo spíš na neutrál. 7/10 ()

ThomasCrown

Top Gun-ovská atmosféra sa nezaprie a v podstate ide o ten istý film iba na dráhe, no práve pre moju slabosť pre rýchle vozy dávam toto hodnotenie. ()

Itar

Srdcovka, u které se budete bavit především díky Scottově výborné režii samotných závodů a hudbě Hanse Zimmera, jehož soundtrack patří k tomu nejlepšímo, co kdy složil. A že toho bylo! Mimochodem, v přímém srovnání s Top Gunem (který vychází z na chlup stejné šablony) rozhodně vítězí právě Days of Thunder. ()

Milodar

Docela slušný diskopříběh. Show me heaven, nejlíp v džísce, džínách a s trvalou. O nic víc tady nekráčí. Prostě super! ()

Brad Pitt usedne do skutečné formule

Brad Pitt usedne do skutečné formule

05.05.2023

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick) a legendární producent Jerry Bruckheimer (Skála) se po několikaměsíčních přípravách už brzy pustí do natáčení jejich závodního filmu pro Apple, v němž si… (více)

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

26.03.2022

The Hollywood Reporter nedávno zveřejnil nový článek, který detailně popisuje rozsah problémů, do kterých se dostalo studio Paramount během produkce sedmé Mission: Impossible, a jak hlavní hvězda… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012