Cole Trickle je talentovaný závodník s velkou ctižádostí. Když ho objeví podnikatel Tim Daland, dostane se Cole do týmu legendárního mechanika Harryho Hoggea. Má tak šanci zúčastnit se Winstonova poháru v Daytoně. Těžká havárie však takřka ukončí jeho život. S pomocí krásné doktorky musí Cole najít odvahu k tomu, aby mohl dále žít, znovu závodit a vyhrávat. (oficiální text distributora)

sirrgulo

A další zatáčka do leva. Jestli máte štěstí a před koncem se nevysekáte bude jich ještě dalších téměř osm set. No Nascar mi přijde být opravdu hodně zábavný. Nemám rád ani formule, a to aspoň jsou různorodé tratě a nejen ovál. Takže mi hlava vážně nebere, proč jsou tyhle závody v americe tolik populární. I když možná jedna věc by byla. Právě ty bouračky by pro mě jako divákq byly fascinující. Cole mi přijde spíš jako osina v prdeli, než jako nějak zvlášť skvělý charakter. Hned má nervy a nadává, lidi s tak výbušnou povahou vážně miluju. Ale přeci jen se trošku změní. Hlavním tahákem tak rozhodně jsou závody. Dramatické, zajímavé a hlavně několik kolik přeskakující a nikomu to nevadí. ()

Odpocivadlo

Tom Cruise ako talent ktorý si ide za svojim cieľom a neberie ohľad na iných. Prostredie automobilových púretekov zdokonaľuje úžastna hudba od Hansa Zimmera. Krásne filmové dielo. ()

tsatsiki

Tento film se mě moc líbil. Tomovi jde všechno, ať hraje agenta, managera nebo závodníka. Navíc mu sekundovala v té době krásná Nicol Kidman. Jen mi trošku připomínalo Vanilkové nebe. Tam byl ze začátku, taky úspěšný, pak spadnul na dno a vyhrabal se z toho, akorát tady to mělo veselejší konec :) ()

vodkasesemte

I walked into a jungle. Lewinski sign. Draughting. They divide the air resistence. Tell me what you love so much about racing. Speed. To be able to control it. To know that I can control something thats out of control. Control is an illusion. I m going to lut you know a little secret that everybody else on this world automatically knows. Nobody knows whats going to happen next (na to kurvičky spoléhají). And certainly not on a racetrack with 40 other infantile egomaniacs. Telltale button. Let me drive. I wont make a fool out of you. Cole Trickle. ()

rytir1

Robert Duvall strčí do kapsy prostě klidně i takové hvězdy jako Cruise s Kidmanovou. Není to nejlepší tvorba Scotta, ale parádní podívaná do první ligy Nascar konečně ano. ()

RomanBond007

Je to jeden z tých filmov, ktoré nepatria medzi BEST, ale ani do odpadovej kinematografie. Romantické filmy nemám rád, takže som to nechcel pozerať, ale keď už nešlo nič iné, tak sa dalo. Príbeh jednoduchý, športový duch a trocha akčnosti - v celku dobrý film, nadpriemerný.Do kina by som kvôli tomu nešiel, ale ako film si pozrieť v TV, super. Za všetko dávam 80%!!! ()

CAR0DEJ

Keď som si pozrel Rivalov, tak je to to isté a za predpokladu, že s časom rastie aj kvalita, je to naozaj to isté, akurát Rivali sú v dnešnej dobe. FYI to znamená, že toto je fakt dobré a nielen, že pobaví a "napne" (k čomu to bolo pôvodne stvorené), ale je tu cítiť aj hlbší presah, možno vďaka prvotriednym hercom. P.S.: "A samozrejme, ty káry jsou božíííí..." ()

albiebennett

Tak to byla nálož devadesátkové éry, ve které doznívaly ještě osmdesátky. Film plný závodních, romantických a dramatických klišé. To, že to Tom Cruise napálí do jen tk mimo závod do závodníka, který už závod vyhrál to je fakt moc :D Ten už by si neškrtl ani na tříkolce. a Vztahová linka mezi ním a doktorkou Kidman je také záležitostí lusknutí prstu. Nicméně nechápu jak je možné, že čím je Nicole KIdman starší, tím je koukatelnější. Škoda že film nevznikl o 15 let později protože by se z něho dalo vytěžit více, ale i tak je to fajn retro zábava. ()

PTuranyi

Nascarová verzia Top gunu akoby sa Tony Scott pokúsil zopakovať záblesk slávy, ktorý sa však nedostavil. Tom Cruise a Robert Duvall boli stávka na istotu, ale Kelly McGillis nahradila nádejná Austrálčanka Nicole Kidman, ktorá si tu zahrala prvý krát so svojím budúcim manželom. Produkcia je kvalitná akurát príliš kropí atmosféru cukrovou vodu sentimentálnej hudby konca 80-tych rokov. Herci hrajú celkom dobre, ale ani to nezachráni priemerný príbeh. ()

LooX

Na Tony Scotta málo ,,nabité" a celkově taknějak o ničem.Což je i Top Gun,ale v něm vše funguje taknějak lépe. ()

pavont

V podstate klasika. V sportovych filmoch je nudza o originalituale otazka je ci o nu niekto stoji. Ja ako fanusik automobilovych pretekov som si prisiel na svoje ale ostatni si mozu tu jednu hviezdicku ubrat. ()

Grizzlac

Mám rád tuhle Bayovskou zábavu, i když tipl bych si, že Bay se učil právě z těchhle zábavných filmů se skvělou kamerou, fantastickým hudebním doprovodem a zatraceně dobře vypadajícími herci (Cruise vs. Kidman... uf) ()

VanThomass

Zajímavý snímek z Cruisových začátku. Povedné záběry NASCAR, Nicole Kidman, celkem zajímavé scénář... Megafilm to sice není, ale jako oddychovka dobrý. ()

Saprofag

Je to o chlup menší průser než TopG :), paralely bych ale našel. Tom byl vždycky větší hezoun než mi příjde normální :) a Tony to na něm rád umocňuje. Chápu, ale nekvituji :). Dvě jsou až až. ()

chlievik

Absolútne krásny chlapčenský film pre milovníkov automobilového športu. Milujem tú dvojicu (N&T), neviem, proste niekedy mám ten zbytočný a príjemný pocit, že si rád lásku niektorých ľudí idealizujem, je to ilúzia, ale je tak pekná, že jej vždy podľahnem. Tom Cruise a Nicole Kidman. Pokiaľ viem správne, tak pri natáčaní tohto filmu sa aj zoznámili a aj zamilovali. ;) Drzá, inteligentná, sebavedomá ale zato krásne citlivá Nicole vo filme ako doktorka Lewicki, a pretekár Cole šialene milujúci rýchlosť, búrlivé dni lásky utopené vo vražednej rýchlosti zabijáckych áut, výbušných otáčok motora, no proste adrenalín ako sa patrí, navyše emočne ladený film, hmm...mno možno je to skôr láska ku tomuto filmu čo zo mňa srší, a nie objektívne hodnotenie, ale film sa mi páčil. No a na konci sa vždy vyhráva Daytonu 500, to musí byť, inak to nejde, ale tá cesta tam je plná havárií, rizika života, s kamarátom na vozíčku, s láskou k ošetrujúcej doktorke Lewicki, čo nemôže skončiť inak než v objatí s bozkom... ;) ()

gizi

Pěkná podívaná, celkem oddechové, jinak nic víc. Kazí to hudba stylu oslavných fanfár. Po shlédnutí jsem se cítil na 70%, ale zaslouží si spíš 65%. Mám pocit, že jsem kdysi dávno již viděl, ale nezanechalo to ve mně ani tu vzpomínku. 5.2.12. ()

gezko

Ako dieťa som toto žral aj s navijakom. Dnes (2017) už tento film určený pre naivných rojkov vyzerá skôr ako blbosť pre pamätníkov. Ale na druhú stranu, ktorý chlap nemá rád závodenie. A preto stojí za to si film pozrieť. Tom Cruise, ani Nicole Kidman však neboli pre mňa ťahúňmi filmu. Bol to Robert Duvall, bez ktorého by tento film bol len jeden veľký mrdník skrivených plechov a prasknutých gúm. ()

Brad Pitt usedne do skutečné formule

Brad Pitt usedne do skutečné formule

05.05.2023

Režisér Joseph Kosinski (Top Gun: Maverick) a legendární producent Jerry Bruckheimer (Skála) se po několikaměsíčních přípravách už brzy pustí do natáčení jejich závodního filmu pro Apple, v němž si… (více)

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

Cruise zamítl seriálový Mission: Impossible

26.03.2022

The Hollywood Reporter nedávno zveřejnil nový článek, který detailně popisuje rozsah problémů, do kterých se dostalo studio Paramount během produkce sedmé Mission: Impossible, a jak hlavní hvězda… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012