Drsný dobrodružný film o krvavém konci jednoho dlouholetého přátelství.  Michael J. Cochran zvaný Jay končí u námořního letectva a chystá se, že bude konečně dělat jen to, co chce. A začíná s tím hned: dostane pozvání od přítele Tiburona Mendeze "Tibby", aby za ním přijel do Mexika. Jay příliš neváhá a vydává se na cestu. V Tibbyho domě se mu dostává vřelého přijetí, navíc ho tu čeká překvapení v podobě přitažlivé Tibbyho manželky Mireyi, které Jay očividně není lhostejný. Přestože mají manželé mezi sebou neshody, Jay se nechce do ničeho zaplést. Jenomže když na večírku následuje jeden svůdný Mireyin pohled za druhým, nemůže si pomoci. Problémy na sebe ovšem nenechají dlouho čekat... (oficiální text distributora)

JohnSmith

Nechce se mi věřit, že to Scott natočil. On by příběh nebyl špatný, ale je to strašně roztahané a nudné. Herci taky nepředvádí nic extra. škoda. ()

KoRner

Taký divný skoro-western, kde namiesto výstrelov je ústredným motívom laska. Akcia žiadna, dejovo dosť prázdne a má to tiež nejaké divne vysvetlené úmrtia. Od Tonyho som čakal nejaký výraznejší rukopis, ale tu sa nejak nepredviedol. ()

dopita

Film Pomsta je kupodivu o pomstě. Costner se zakouká so Quinnovi starej, toho to samozřejmě nasere a jelikož je to ničeho se neštítící mafián, dá jim co proto. Jenže Costner to přežije a následuje již zmíněná pomsta. Takovej neslanej nemastnej film. Akce žádná a něco jako napětí se ve filmu taky nevyskytuje. Závěr uplně vyšumí do ztracena. Koukat se na to dá, ale žádná sláva to není. ()

Hanys_

Anthony Quinn v jedné z posledních velkých rolí jako mexický rentiér, kterému zahýbá jeho krásná mladá žena s krásným mladým chlapem (jak překvapivé). Nijak zvlášť špatný film, jen průměr, který mohl být o nějakou tu desetiminutovku kratší a který vzbuzuje zbytečně velká očekávání hlavně tím, že ho točil "ten" Tony Scott. 6/10 ()

Piškotka

Čemu se to všichni nositelé známých jmen propůjčili, je to taková levná braková červená knihovna s pro USA netypickým koncem. Škoda každé minuty. Vážně. ()

mira007

Kevin Costner začínal a Anthony Quinn pomalu končil a tady si zahrál jednu z posledních smysluplnějších věcí. ()

adriane9

Mám ráda filmy o pomstě..protože takhle podle mě pomsta fakt vypadá..ne když třeba dáte někomu do boty špendlík .. Spojení Kev i Madeleine bylo suprově zahrané přesně pro mě :-) a Anthonyho role taky bezchybná ale to se u něj dalo čekat...pro mě je tenhle snímek tak nějak víc než skutečný.. ()

theSaint

Jedno zlomené přátelství a láska vykoupená bolestí. Jako malý jsem film viděl a navždy u mě bude mít status vyjímečného postavení. Tenhle snímek má nádech osudovosti. Anthony, jako chladnokrevný Boss, kterému nijak nedělá dobře to, co "musí" udělat. Madeleine, jako femme-fatale, která je naproto božská. Costner, jako nezávislý, dobrodružný sympaťák, který už nemůže být víc "cool" (v tom dobrém slova smyslu). A Tonny Scott, který tomu všemu dodává mistrnou vizualizaci. Osobní slabůstka. ()

Hapretor

Proč 4*? Prostě mě to na konci dojalo. Myslete si třeba, že sem měkota, ale tohle neni thriller a akčňák už teprv ne. Je to romanťák s koukatelnym dějem, a i když je zápletka tuctová, Kevin Kostka a Anton Klín to jistí. P.S. Magdaléna Stowe je kočka. ()

helloween93

Krvavý thriller založený na milostném trojúhelníku se skvělým Kevinem, Anthony Quinnem a Madeleine Stowe. Film je docela dlouhý, ale nudný mi nepřišel, je tu perfektně rozebrána nevěra, která skončí opravdu krutě. Film je zářným příkladem toho, že co je zakázané, to je lákavé. Závěr je velmi drsný a není úplně klasický. Mimochodem Kevin má pěkně Aviatory od Ray-Banu a Madeleine Stowe zase černé Wayfarery. ()

Besyn

Není to nijak špatné,akorát strašně klíšovité a předvidatelné.A od filmu s takovým obsazením bych očekavál "něco víc". ()